reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
A ile Ty w tym czasie przytylas? Ja coraz nardziej boje sie problemow.. waga mi spada :( boje sie ze maly nie przybiera
Prawie nic - waga o 300g większa niż na ostatniej wizycie :)
Ja ogólnie bardzo mało przybieram, na początku ciąży zeszłam 6kg i teraz zostało mi pół kilo do nadrobienia tej 6 :)
Mój lekarz uspokaja że dziecko przybiera, jest w 50 centylach więc nie ma się czym martwić i powinnam się cieszyć :d szczególnie że do najszczuplejszych nie należę więc tym bardziej jest to dla mnie dobre :)
 
Prawie nic - waga o 300g większa niż na ostatniej wizycie :)
Ja ogólnie bardzo mało przybieram, na początku ciąży zeszłam 6kg i teraz zostało mi pół kilo do nadrobienia tej 6 :)
Mój lekarz uspokaja że dziecko przybiera, jest w 50 centylach więc nie ma się czym martwić i powinnam się cieszyć :d szczególnie że do najszczuplejszych nie należę więc tym bardziej jest to dla mnie dobre :)
Rozumiem :) mi wyszla jeszcze anemia ostatnio i tak sie martwie. Codziennie na wadze staje. Wciskam tyle jedzenia i nic. Mam wrazenie ze co zjem to ten maly terrorysta nie pyta tylko wyciaga ze mnie 😂😂
 
Rozumiem :) mi wyszla jeszcze anemia ostatnio i tak sie martwie. Codziennie na wadze staje. Wciskam tyle jedzenia i nic. Mam wrazenie ze co zjem to ten maly terrorysta nie pyta tylko wyciaga ze mnie 😂😂
Na pewno będzie dobrze :)
Coś na ten temat wiem... chętnie zostałabym z tym "terrorystą" po ciąży :d cokolwiek zjem to po dniu nie ma śladu po tym, waga idealna, a nie zawsze jem 100% zdrowo :d
 
Czy są tutaj mamy, które we wcześniejszych ciążach lub w obecnej miały/mają stwierdzone wielowodzie idiopatyczne i mogą podzielić się informacjami na ten temat?
Ja miałam wielowodzie (idiopatyczne nie kojarzę żeby ktoś użył takiej nazwy, więc nie wiem czy to akurat to samo) w 1 ciąży, - za dużo wód. Ale Amelka miała wiele wad, część z nich była już stwierdzona na pierwszych prenatalnych. W 34 tyg. miałam odciągane wody. A że byłam w małym "konflikcie" z lekarzem to odciągnął mi ich stanowczo za dużo (czym się bardzo szczycił, że jestem pierwszą pacjentką, której aż tyle wód odciągnął), czego konsekwencją było odklejenie się łożyska i cc na cito.
 
Ja kupowałam tetrowe w pepco, a część na allegro. Te z pepco są strasznie cieńkie, ale kosztowały tylko 5 zł za 3 sztuki, więc nie spodziewałam się mega jakości - z drugiej strony będą na "najgorsze" rzeczy i tyle :D


OOO, nic nie dostałam o tym :(
Bo to zależy od terminu wpisania urodzenia dziecka ☺ mi doradziła koleżnka pracująca w Ross...i na 3 aplikacjach w rodzinie wpisana inna data i sukcesywnie dostawałam info, ze możliwość odbioru☺
 
reklama
Ja miałam wielowodzie (idiopatyczne nie kojarzę żeby ktoś użył takiej nazwy, więc nie wiem czy to akurat to samo) w 1 ciąży, - za dużo wód. Ale Amelka miała wiele wad, część z nich była już stwierdzona na pierwszych prenatalnych. W 34 tyg. miałam odciągane wody. A że byłam w małym "konflikcie" z lekarzem to odciągnął mi ich stanowczo za dużo (czym się bardzo szczycił, że jestem pierwszą pacjentką, której aż tyle wód odciągnął), czego konsekwencją było odklejenie się łożyska i cc na cito.
Boże, bardzo mi przykro :(
Idiopatyczne, czyli bez przyczyny. Wszystkie badania prenatalne Małego wyszły wręcz idealnie, wszystkie parametry w normie. Ja również nie mam żadnych chorób typu cukrzyca czy nadciśnienie. Wiec lekarze nie widzą powodu czemu te wody przyrastają. Niby niewiele, ale zawsze (pierwsze AFI 24.1cm, drugie 24.7cm). U mnie teraz 32tc. Odciąganie u mnie lekarz przewidział dopiero jak AFI będzie powyżej 30-35cm i będę miała duszności. Jeśli nie będę ich odczuwać to nie będą odciągać.
Ostatnio tez przechodziłam infekcję, która nałożyła się na badanie prenatalne, wiec mam nadzieję, ze to przez to.
 
Do góry