reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Ja miałam wielowodzie (idiopatyczne nie kojarzę żeby ktoś użył takiej nazwy, więc nie wiem czy to akurat to samo) w 1 ciąży, - za dużo wód. Ale Amelka miała wiele wad, część z nich była już stwierdzona na pierwszych prenatalnych. W 34 tyg. miałam odciągane wody. A że byłam w małym "konflikcie" z lekarzem to odciągnął mi ich stanowczo za dużo (czym się bardzo szczycił, że jestem pierwszą pacjentką, której aż tyle wód odciągnął), czego konsekwencją było odklejenie się łożyska i cc na cito.
A mogę się zapytać jeszcze w którym tc stwierdzono u Ciebie wielowodzie i jakiej wielkości było AFI?
 
reklama
A mogę się zapytać jeszcze w którym tc stwierdzono u Ciebie wielowodzie i jakiej wielkości było AFI?
Musiałabym zerknąć w dokumenty w domu....będę po 17.00 w domu po pracy. Ale pamiętam, że jak jechałam na echo serca (złożona wada serca małej) to wtedy lekarz od razu dała mi skierowanie jako pilne i do razu jechałam na Rudę Śl. Ale były też dziewczyny na oddziale, które miały raz ściągnięte wody (około 20 strzykawek) i było ok. U mnie była też inna sytuacja i się nią nie sugeruj - mała miała wady i to duzo niestety.
 
Cześć dziewczyny 🙂
Jak tam po weekendzie? U mnie spokojnie, choć bark nadal boli, a mały ciągle sie wierci 😅
Za oknem dziś paskudnie i spać sie chce...
 
Cześć 😘 A czujesz już poprawę? Może do czasu porodu będzie prawie dobrze 🤞

U nas też młody imprezował przez weekend w brzuchu ;). W ogóle wczoraj dopadła mnie mała panika, że gdybym donosiła ciążę do terminu to zostało mi tylko 38 dni.

Dziś rano kupiłam fotelik i bazę. Zdecydowałam się na maxi cosi carbiofix i bazę familyfix. Ale trochę się naszukałam zanim znalazłam kogoś kto sprzedaje modele z 2020 roku a nie np. 2letnie.

Wczoraj pogoda była przepiękna a dziś jest pochmurno
 
Trochę poprawy jest,bo ból nie utrzymuje sie cały czas,tylko przychodzi momentami. Ale strasznie boje się ściągania ortezy...boje się że bark znowu wyskoczy...nawet ciężko mi się przytulać do partnera,bo ten strach siedzi mi w głowie,a ostatnio potrzebuje bardzo przytulenia bo dopadają mnie jakieś doły i gdy on nie widzi to sobie popłakuje 😔
Do kupienia zostało mi łóżeczko i wanienka,reszta "gabarytów" już jest 🙂
 
Cześć 😘 A czujesz już poprawę? Może do czasu porodu będzie prawie dobrze 🤞

U nas też młody imprezował przez weekend w brzuchu ;). W ogóle wczoraj dopadła mnie mała panika, że gdybym donosiła ciążę do terminu to zostało mi tylko 38 dni.

Dziś rano kupiłam fotelik i bazę. Zdecydowałam się na maxi cosi carbiofix i bazę familyfix. Ale trochę się naszukałam zanim znalazłam kogoś kto sprzedaje modele z 2020 roku a nie np. 2letnie.

Wczoraj pogoda była przepiękna a dziś jest pochmurno
Czesc :) Ooo my mamy ten fotelik i szukamy bazy. Wszedzie sprzadaja baze juz z tym wiekszym fotelikiem Pearl. U nas maly wczoraj tez strasznie sie wiercil. Balam sie ze cos mu sie dzieje.. dzisiaj piekna pogoda i korzystamy idac na sesje ciazowa :D strasza ze nas pozamykaja wiec ostatni dzwonek ;)
 
Czesc :) Ooo my mamy ten fotelik i szukamy bazy. Wszedzie sprzadaja baze juz z tym wiekszym fotelikiem Pearl. U nas maly wczoraj tez strasznie sie wiercil. Balam sie ze cos mu sie dzieje.. dzisiaj piekna pogoda i korzystamy idac na sesje ciazowa :D strasza ze nas pozamykaja wiec ostatni dzwonek ;)
To ładnych zdjęć życzę 😍

Na allegro są bazy bez fotelików. Tylko warto pytać o rok produkcji bo często w aukcji nie ma takiej informacji. Brałam pod uwagę też fotelik babysafe york ale w moim wózku dzięki adapterom mogę wpiąć fotelik na stelaż. Nie chcę wozić dziecka w foteliku na stelażu wózka bo słyszałam, że na dłuższą metę to za duże obciążenie dla dziecka. Ale na krótki wypad np do lekarza myślę, że będzie dużym ułatwieniem :)
 
To ładnych zdjęć życzę 😍

Na allegro są bazy bez fotelików. Tylko warto pytać o rok produkcji bo często w aukcji nie ma takiej informacji. Brałam pod uwagę też fotelik babysafe york ale w moim wózku dzięki adapterom mogę wpiąć fotelik na stelaż. Nie chcę wozić dziecka w foteliku na stelażu wózka bo słyszałam, że na dłuższą metę to za duże obciążenie dla dziecka. Ale na krótki wypad np do lekarza myślę, że będzie dużym ułatwieniem :)
Mogę wpiąć między innymi maxi cosi a babysafe już nie*
 
reklama
Dzisiaj byłam na wizycie, u mnie 34+4 waga na dziś około 2900🤪 W sumie dobrze że tak rośnie skoro jest ryzyko wcześniejszego porodu, póki co pessar trzyma, siedzi na szyjce, także oby tak dalej🥰
Przez ostatnie dni śledziłam informacje z porodówek w okolicy na fb, żeby wiedzieć na co się nastawić w razie czego, trochę mnie to uspokoiło. Najważniejsze teraz nie trafić na kwarantannę lub się nie zarazić, ale nawet jeśli - wszystko do przejścia
 
Do góry