reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

A ciekawe jaki jest zakres działań takiej położnej, bo taka przy porodzie to chyba jest dodatkowo płatna zawsze? Jestem zielona w tych tematach 😔
Taka położna przy porodzie "na wyłączność" jest płatna. Ja zrozumiałam, że zgodnie z ustawą opieką położnej od 21tc jest bezpłatna i każdy może skorzystać, a teraz na szybko znalazłam na jakimś blogu info, że:
"Przysługuje Ci jedno spotkanie tygodniowo w okresie między 21. a 31. tygodniem ciąży, a po 32. tygodniu aż do rozwiązania – dwie wizyty w tygodniu, podczas których położna przygotuje Cię do porodu i połogu, odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące tego trudnego czasu. Powie Ci, jak powinnaś się przygotować, co zabrać ze sobą do szpitala, spakuje z Tobą torbę czy pomoże skompletować wyprawkę, opowie, jakie są pierwsze symptomy zbliżającego się porodu, jak współpracować z położną prowadzącą poród."
Brzmi to fajnie, bo to moje pierwsze dziecko więc też" jestem zielona" 😉😀
Jednak to położna prowadzi cały poród, więc wierzę, że mądra osoba może dużo pomoc w przygotowaniu się do porodu.

Może wypowiedzą się jakieś dziewczyny które już korzystały z opieki położnej w poprzednich ciążach? 😉😉😉
 
reklama
O jej dziewczyny wy już robicie wyprawki. A ja jeszcze nawet o tym nie myślałam. Wydawało mi się że jak zacznę koło 20 tygodnia to zdążę ale teraz już sama nie wiem. Macie może (mamy które mają już dzieci) jakąś listę koniecznych rzeczy. To moja pierwsza ciąża i jestem zielona.
Wiesz ja robie wyprawke juz dlatego ze wszystko w polsce zamawiamy (duzo taniej i wiekszy wybor niektorych rzeczy) a mieszkam w austrii i rodzice w sierpniu jak przyjadą do mnie w odwiedzinki to wszystko przywiozą 😊 gdybysmy mieszkali w pl to napewno zaczekalabym jeszcze ale w takim wypadku nie bedzie mial mi kto pozniej tego przywiezc 😊
 
O jej dziewczyny wy już robicie wyprawki. A ja jeszcze nawet o tym nie myślałam. Wydawało mi się że jak zacznę koło 20 tygodnia to zdążę ale teraz już sama nie wiem. Macie może (mamy które mają już dzieci) jakąś listę koniecznych rzeczy. To moja pierwsza ciąża i jestem zielona.
Ja też jestem zielona ale korzystam z listy z książek "mamy dla mamy" :)
teraz patrzę tylko na rzeczy typowo zimowe - nie przeszkadza mi, że nie będą najmodniejsze i na ten sezon 😆 więc wolę kupić teraz na wyprzedażach - właśnie śpiworek do wózka, może jakiś kombinezon coś w ten deseń, cieplejsze czapeczki itp. niż później na jesieni za to przepłacać.

Duże rzeczy będziemy kupować dopiero na jesieni.
 
Ja też jestem zielona ale korzystam z listy z książek "mamy dla mamy" :)
teraz patrzę tylko na rzeczy typowo zimowe - nie przeszkadza mi, że nie będą najmodniejsze i na ten sezon 😆 więc wolę kupić teraz na wyprzedażach - właśnie śpiworek do wózka, może jakiś kombinezon coś w ten deseń, cieplejsze czapeczki itp. niż później na jesieni za to przepłacać.

Duże rzeczy będziemy kupować dopiero na jesieni.

O to to, ja też poluję na zimowe ubranka, chociaż teraz na wyprzedażach większość jednak letnich, a jak coś fajnego zimowego to większe rozmiary. Ale korzystam i z tego, bo upatrzone mam śpiochy, body z długim rękawem czy pajace :) Czekam jednak do następnej wizyty, czy płeć pozostanie bez zmian 😂
 
O jej dziewczyny wy już robicie wyprawki. A ja jeszcze nawet o tym nie myślałam. Wydawało mi się że jak zacznę koło 20 tygodnia to zdążę ale teraz już sama nie wiem. Macie może (mamy które mają już dzieci) jakąś listę koniecznych rzeczy. To moja pierwsza ciąża i jestem zielona.
Spokojnie... Ja też nie robię wyprawki :D ja wciąż się obawiam aby nic no nie wiem...nie zapeszyć? Zacznę kupować później :)
 
Zgrabna jesteś, to ciuszki za duże [emoji6]U mnie ta spódnica jest ciasna ,ale na tej stronie chyba też zależy od partii materiału, moja się nie naciąga aż tak,a szkoda bo ja mam dupsko i biodra [emoji1787]

Tak któraś z dziewczyn nawet tutaj pisała, że zależy od koloru i ponoć moja granatowa najmocniej się rozciąga 😁
 
Zostało mi 7 stron by wyjść na prostą z lekturą forum 😃
Wrzucam mały przerywnik 😉
Zrobiłam te nadprogramowe usg, dzidziol znacznie urósł od ostatniej wizyty (9 dni temu), na prenatalnych miał 12+2 i 57 mm a dzisiaj 82 mm i 14+2 wg usg a wg OM 13+3.
Jestem w szoku ale najważniejsze, że doktor 2 razy mi powiedział, że wszystko jest OK.
FRH 151
 

Załączniki

  • C08168E9-A6E5-44DA-B85A-EA9E7733F5D5.jpeg
    C08168E9-A6E5-44DA-B85A-EA9E7733F5D5.jpeg
    60,6 KB · Wyświetleń: 61
reklama
Zostało mi 7 stron by wyjść na prostą z lekturą forum 😃
Wrzucam mały przerywnik 😉
Zrobiłam te nadprogramowe usg, dzidziol znacznie urósł od ostatniej wizyty (9 dni temu), na prenatalnych miał 12+2 i 57 mm a dzisiaj 82 mm i 14+2 wg usg a wg OM 13+3.
Jestem w szoku ale najważniejsze, że doktor 2 razy mi powiedział, że wszystko jest OK.
FRH 151
To super, że wszystko ok. Gratulacje.
 
Do góry