reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Co do łososia to też normalnie robię na obiadek i smażę go na patelni 😀
To moja pierwsza ciąża i chyba muszę sobie na lodówce zrobić kartkę czego nie powinno jeść się w ciąży🙈
Czego mam jeszcze nie jeść? 😂
 
Co tam dzis gotujecie? U mnie papryki faszerowane ryzem i miesem mielonym, zapiekane w piekarniku a pod koniec na to ser zolty i pomidor 😍 juz sie doczekac nie moge tylko mieso sie cos wolno rozmraża 😒
Mmm ja uwielbiam takie papryki. Chociaż najczęściej wiekszosc samej papryki zostawiam, ale kocham ten jej aromat jak przechodzi na wszystko inne 🥰
 
Co tam dzis gotujecie? U mnie papryki faszerowane ryzem i miesem mielonym, zapiekane w piekarniku a pod koniec na to ser zolty i pomidor 😍 juz sie doczekac nie moge tylko mieso sie cos wolno rozmraża 😒

U nas dzisiaj zupa na winie :D czyli co sie nawinie 😂😂

A na drugie wjedzie to:

Uwielbiamy :D ❤️
 
Co do łososia to też normalnie robię na obiadek i smażę go na patelni 😀
To moja pierwsza ciąża i chyba muszę sobie na lodówce zrobić kartkę czego nie powinno jeść się w ciąży🙈
Czego mam jeszcze nie jeść? 😂
Lista krótka, surowe mięso i ryby, niepasteryzowany nabiał ;) chyba wszystko?
wiele jest przyzwyczajen czego sie nie powinno jesc w ciazy i karmiac, a tak naprawde jedynie w ciazy trzeba pare rzeczy wykluczyc i tyle :)
 
Co do łososia to też normalnie robię na obiadek i smażę go na patelni 😀
To moja pierwsza ciąża i chyba muszę sobie na lodówce zrobić kartkę czego nie powinno jeść się w ciąży🙈
Czego mam jeszcze nie jeść? 😂
Wątróbki nie jedz. Za dużo witaminy A ma w sobie. Oprócz tego surowego mięsa i surowych ryb czyli tatar i niektóre rolki sushi odpadają. Sery pleśniowe niewskazane. Z herbatami kolorowymi (czerwona, zielona etc) też trzeba uważać .
 
Wątróbki nie jedz. Za dużo witaminy A ma w sobie. Oprócz tego surowego mięsa i surowych ryb czyli tatar i niektóre rolki sushi odpadają. Sery pleśniowe niewskazane. Z herbatami kolorowymi (czerwona, zielona etc) też trzeba uważać .
Rzeczywiscie, pominelam wątróbkę, choć raz na jakis czas nie ma przeciwwskazan :)
 
Ja też biorę 2×1 luteinie i na wizycie 25go lekarz już mówił że odstawiamy, w ciąży z chłopcami brałam prawie do końca ciąży, i też mam nadzieję że będzie wszystko ok.
A co do zastrzyków, to ja biorę neoparin i acard codziennie.
A jeśli mogę spytać to jakie jest u Ciebie wskazanie do brania neoparinu? Też na lepsze przepływy? Ja się z tym Acardem cały czas zastanawiam, niby wiem że lekarz się zna więc jak kazała mi odstawić to nie powinnam już rozkminiać, ale jednak mam małe obawy.
 
reklama
Wątróbki nie jedz. Za dużo witaminy A ma w sobie. Oprócz tego surowego mięsa i surowych ryb czyli tatar i niektóre rolki sushi odpadają. Sery pleśniowe niewskazane. Z herbatami kolorowymi (czerwona, zielona etc) też trzeba uważać .
Herbata zielona nie jest zalecana bo utrudnia wchłanianie kwasu foliowego, nie wiem jak czerwona
 
Do góry