reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

A no i właśnie.
Naprawdę po tych prenatalnych osiągnęłam jakieś zen.


Mam pytanie do tych z Was, które już mają dziecięcia starsze. Niedługo poznam najnowszą członkinię rodziny. Będzie miała jakieś 2 tyg. Co mogę kupić w prezencie dla 2tyg dziewczynki? Tylko nie pampersy/
Ja co prawda nie mam jeszcze dzieci, ale ostatnio koleżance z pracy przy okazji pierwszych odwiedzin po narodzinach córeczki kupiliśmy matę piankową i bardzo się ucieszyła bo jeszcze nie mieli. Mata duża, dwustronna i kolorowa, sama taką planuję kupić dla swojego :-)
A skoro dziecko ma dopiero 2 tygodnie to całkiem możliwe że maty jeszcze nie mają, chyba nie jest to obowiązkowy punkt w kompletowaniu wyprawki :-)
Taka np. fajna:
 
reklama
A złotych rad dziewczyny nie unikniecie, zwłaszcza jak już maluch będzie na świecie :) u mnie zawsze były komentarze co do tego że dzieci śpią na brzuszkach od małego. Spały na płasko, główkę już każdy umiał sobie przekręcić, lekarz też dał zielone światło, więc olewalam komentarze typu "przecież się udusi!" 🤦 Teraz to już jest bardziej powszechne bo wiadomo że dziecko musi dużo leżeć na brzuchu zwłaszcza jak nie śpi żeby ćwiczyc mięśnie kręgosłupa i szyi i mieć siłę trzymać głowę. Ale jak moja siostra była małą i spala w wózku na brzuchu i szłyśmy z mamą na spacer to po kolejnym komentarzu starej baby "przecież to dziecko sie udusi!" mama się wkurzyła i powiedziała "trudno, zrobi się następne" mina starej baby bezcenna 😂 ja szłam obok wózka więc widziały baby że mama nie świeżak tylko wprawiona już a i tak uzurpowały sobie prawo do zaglądania do wózka i jeszcze komentowania!
Ja z moja teściowa z kolei walczyłam z przykrywaniem się starszaka tulisiem (firma Diinglisaar robi takie mikrokocyki z główką zwierzątka i dwiema łapkami idealnymi do trzymania dla niemowlaka, mają atest że są dopuszczone dla dzieci 0+ a mało które pluszowe zabawki to mają), no i starszak jak zasypiał to sobie główkę sam zakrywał tym tulisiem, teściowa uparcie mówiła że się udusi i czemu ja go tak zakrywam, a on sam tak sobie robił :) w końcu się przekonała jak ja nie ruszałam bobasa a ona znowu wchodzi i mówi że zakryty, wtedy dopiero odpuściła. A młodszy do dzisiaj tak zasypia że się tym tulisiem (którego miał już w szpitalu do mietolenia zamiast pieluszki) zakrywa całą głowę. Że nie będę już zaczynała o hecach z czapeczka 🙈😂
 
Witam [emoji4]

@Ragda sto lat , spokojnej i nudnej ciąży [emoji6]
@Rumiankowa super że wyjazd udany, u mnie to już widać ciążę [emoji28]także każdy się już pewnie domyśla. Jestem przerażona tym brzuchem [emoji1787], mam czasami wrażenie że już chodzę kaczka [emoji1658][emoji1787]A Ci to będzie później ...

Dziewczyny kciuki za dzisiejsze wizyty [emoji110][emoji110][emoji110]
Mam to samo 😂 nie da się już ukryć 😜
 
Kurcze wlasnie czytalam ze spanie na plecach w ciazy to o zgrozo tragedia. I jak sie budze na plecach to mam przerazenie w oczach 😅

A pro po mojego "budzenia sie o 6" to ten....wlasniesie obudzilam z drzemeczki godzinnej od 10 do 11 🤣🤣🤣


Spanie na plecach może byc groźne ale w 3 trymestrze tylko :) i to groźne dla mamy a nie dla dziecka ponieważ może ono naciskać na tętnice, na szczęście bardzo szybko kobieta łapie się na tym, że źle jej w takiej pozycji i szybko idzie ja zmienić więc bać się nie ma czego :D mama ginekolog pisała kiedyś fajny artykuł na ten temat i prosto to wytłumaczyła :D
 
Kurcze wlasnie czytalam ze spanie na plecach w ciazy to o zgrozo tragedia. I jak sie budze na plecach to mam przerazenie w oczach 😅

A pro po mojego "budzenia sie o 6" to ten....wlasniesie obudzilam z drzemeczki godzinnej od 10 do 11 🤣🤣🤣
Dziecko później to zweryfikuje, mój syn nie akceptował kiedy spałam na "bezpiecznym boku" kopał mnie wtedy strasznie, tak samo podczas siedzenia, wiecznie musiałam być na wpół siedząco 😂
 
Ostatnia edycja:
O takiego lwa-tulisia dostał starszak i do dzisiaj z nim śpi ;)
 
reklama
Cześć dziewczyny mam pytanie czy którą z was miała taką sytuację że po badaniach prenatalnych miała telefon z kliniki z informacją że ma przyjechać na spotkanie z genetykiem? Dzisiaj do mnie zadzwonili że są wyniki Pappy i mam przyjechać na spotkanie z genetykiem w środę na omówienie wyniku. Nic nie chciała mi powiedzieć jestem tak roztrzęsiona, nie wiem co mam o tym myśleć
Tak było tu kilka dziewczyn które miały taki telefon i lekarza zalecał dodatkowe badania w tedy niestety :( ale nie wiem może u Ciebie tylko omawiają ja dostałam telefon ze są do odbioru i poprosiłam na emaila i wszystko okej wiec nie chce straszyć. Trzymamy kciuki aby wszystko było jednak wporzadku ✊🏻☺️
 
Do góry