reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Odkąd są dzieci to nerwów jest bardzo dużo zwłaszcza że co chwilę słychać o strasznych chorobach .Nie martw się mój syn nie był wcześniakiem i też mu oczko uciekało teraz ma 28 miesięcy i nie ma po tym śladu
A w jakim wieku przestało mu uciekać? Mój syn pod koniec lipca będzie mieć dwa lata i dalej mu ucieka jak jest zmęczony lub zaraz po wstaniu
 
Witam [emoji4]

@Ragda sto lat , spokojnej i nudnej ciąży [emoji6]
@Rumiankowa super że wyjazd udany, u mnie to już widać ciążę [emoji28]także każdy się już pewnie domyśla. Jestem przerażona tym brzuchem [emoji1787], mam czasami wrażenie że już chodzę kaczka [emoji1658][emoji1787]A Ci to będzie później ...

Dziewczyny kciuki za dzisiejsze wizyty [emoji110][emoji110][emoji110]
 
Cześć dziewczyny... przeczytałam wszystko... parę godzin i tyle stron do nadrobienia... ja wczoraj wieczór kladlam się z mega mdlosciami... myślałam że wymiotować będę... mdłości przez cały dzień nie mam duzych tylko na wieczór mnie odpadają takie że mysle ze pawia puszczę... aż się ma zaczął martwić i pytał co chwil czy już lepiej... ma ktoras tak ze przez dzień w miarę spoko A na wieczór tragedia...?
Poranki i wieczory są najgorsze. Mój mąż już wie że jak coś do mnie mówi a ja nie odpowiadam to znaczy że jest bardzo zle i ma do mnie nie mówić, leci po wodę do picia, otwiera okno i podstawia mi miskę 😅 mi na szczęście już przechodzą mdłości ale nie będę się cieszyć za wczasu
 
A w jakim wieku przestało mu uciekać? Mój syn pod koniec lipca będzie mieć dwa lata i dalej mu ucieka jak jest zmęczony lub zaraz po wstaniu
Nie chciałabym się mądrzyć, ale skoro mam dwóch okularników, to podpowiem, że warto przejść się z synkiem do okulisty, niech zbada oczka, bo uciekanie oczka jest naturalne i fizjologiczne do 6 mca życia dziecka, potem należy to sprawdzić. I tu różnie - u starszego okazało się że trzeba wspomóc mięśnie oka i dostał okularki, a u młodszego długo wszystko było na granicy normy, a potem jak miała właśnie dwa latka to lekarz stwierdziła że za długo balansuje na granicy i trzeba wspomóc to oczko i dostał okularki. Uciekanie oczka to nie jest że cały czas oczko zezuje, tylko właśnie czasami, w chwilach zmęczenia lub zdenerwowania. Dobry okulista dziecięcy po badaniu zaleci albo ćwiczenia wzmacniające to oczko w formie zabaw albo dopasuje okularki. Dzieci jak noszą za malucha okularki to często jeszcze przed pójściem do szkoły wada się cofa i nie muszą potem nosić :) warto pilnować oczek, to super ważna sprawa.
 
A no i właśnie.
Naprawdę po tych prenatalnych osiągnęłam jakieś zen.


Mam pytanie do tych z Was, które już mają dziecięcia starsze. Niedługo poznam najnowszą członkinię rodziny. Będzie miała jakieś 2 tyg. Co mogę kupić w prezencie dla 2tyg dziewczynki? Tylko nie pampersy/

Ubrania, kocyk, pieluchy muslinowe.
Nie kupuj pluszaków. Kurzą się tylko
 
Cześć dziewczyny mam pytanie czy którą z was miała taką sytuację że po badaniach prenatalnych miała telefon z kliniki z informacją że ma przyjechać na spotkanie z genetykiem? Dzisiaj do mnie zadzwonili że są wyniki Pappy i mam przyjechać na spotkanie z genetykiem w środę na omówienie wyniku. Nic nie chciała mi powiedzieć jestem tak roztrzęsiona, nie wiem co mam o tym myśleć
 
reklama
U mnie rady jeszcze się nie zaczęły ;) Mama tam czasem zgani mnie, że czegoś nie powinnam albo coś powinnam, ale na razie tak w granicach rozsądku 😅 Teściowa nam się w ogóle nie wtrąca, więc luz :) Zobaczymy, jak się bobo urodzi 🙈
U mnie największy panikarz to moj tata 😂 uważaj na siebie, połóż się, jedz 😂 już tyle razy prosiłam aby sie ogarnął ale to silniejsze od niego 😂 ale naszczescie reszta spokoj bardziej właśnie się boje po urodzeniu ze pierwsze nasze dziecko i będę mieć tysiąc rad jak coś zle robie uwagi itd i boje się ze to będzie mnie przytłaczać ale mam nadzieje, ze jednak nie dojdzie do takich sytuacji.
 
Do góry