reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Wszystko będzie dobrze i na pewno opuscisz gabinet z ulgą :)

Z tym ciśnieniem, to i ja tak mam - u lekarza zawsze "podwyższone"tzn ok 120,130/80, czyli dla lekarza ok 😁 Ale ja zawsze max 100/60 🤷‍♀️

Mój lekarz też mi kazał zabrać pendrive, zgra filmik i zdjęcia, podobno to u niego standard - Kielce :)
O to muszę się zapytać w piątek jak będę dzwonić czy nagrywaja tam gdzie jadę, bo jak coś to kupuje pendrive i gites:) A mam dzwonić bo mam się pytać czy już wpuszczają z partnerem i trzymam kciuki żeby tak bo to jednak ważne przeżycie. Wprawdzie teraz jest na każdym usg ze mną ale jednak tamto jest takie mega ważne
 
reklama
Mi lekarz pozwala nagrywać telefonem bicie serduszka. Screenshot_20200525_151945_com.huawei.himovie.overseas.jpg
 
@Asia Kasia daj znać jak będziesz po wizycie.

@Martusia1992 słodziak na tym zdjęciu :) pamiętam jak mój bobas na USG tak machał rączkami i nozkami. Super widok 😍

Jejku dziewczyny wiecie co ja mam jakąś schizę 😅 po seksie mam wyrzuty sumienia, że mogłam zaszkodzić dziecku 😅 Wy nie macie żadnych oporów w tym temacie?
Ja mam zakaz póki co. Tzn ten prywatny mi zakazał. Ta na nfz powiedziala, że mogę. Ale ja bardziej ufam temu do którego chodze na prywatnie. Kolejna wizyta u niego 4 czerwca i zobaczymy czy mi już pozwoli ;)

Ja już po wizycie, z Dzidzą na szczęście wszystko jest ok, nie wiadomo skąd to plamienie, teraz już jest czysto.
Jadę teraz na prenatalne i wizytę do swojej doc.
Wyobraźcie sobie ze pojechałam do szpitala ginekologicznego i kazali sobie zapłacić 150 zł za usg...
Wiadomo że w takiej sytuacji te 150 zł to żadne pieniądze ale byłam w szoku ze musiałam zapłacić żeby mnie przyjęli...
Jestem w szoku, ze musiałaś zapłacić. Może to dlatego że szpital prywatny. Ważne, że z dzidzia wszystko ok 😍 co do przelozonych prenatalnych to faktycznie nie ma tego złego i za tydzień znowu zobaczysz bąbelka 😉

Współczuję Ci wymiotów, ja też nadal wymiotuje ale u mnie dopiero 9tydzien. Też mam dwóch chłopców i chciałabym trzeciego ale wszyscy mówią że teraz to dziewczynka, że fajnie mieć dziewczynkę i przydałaby mi się odmiana. Tobie też tak wciskają? Wkurza mnie to! Uwielbiam być chlopakową mamą. Nie chcę piszącej, jęczącej, fochliwej małej baby ....
Co do tego charakteru to tak nie zawsze jest jak piszesz. Ja mam ma stanie piszczącego, jeczacego i fochliwego synusia 😁

Byłam u lekarza, okazało się że miała małego krwiaka wielkości 0,68 cm który odpadł stąd plamienie. Dziecku nic nie jest dostałam Duphaston i mam mieć kontrolę za tydzień
Dobrze, że z dzidzia wszystko ok 😍

Dziewczyny które duża musiały leżeć pytanie ... po raz 2 tak mi się zdarzyło dzisiaj, wczoraj po raz 1. Wczoraj wzielam prysznic, ogoliłam się, umylam włosy wysuszylam i poszłam robić szaszłyki na grilla i w chwili zrobiło mi się tak słabo jak bym miała zemdleć za raz. Kołatanie serca i uczucie ze za raz upadnę musiałam przerwać i iść sie położyć ale myślałam ze to może za dużo czynności jedna po drugiej a dzisiaj teraz pranie złożyłam wstawiłam kolejne i mówię w końcu zrobię porządek z pazurkami u nóg bo mam pozostałości po hybrydzie i kurde przerwałam po jednej stopie bo to samo.... teraz leżę z nogami w gorze i zaczęło do tego mnie bardzo kłuć w brzuchu :/ chyba nie mogę tak podkurcza brzucha przez tego krwiaka no bo nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć. :( dobrze ze w czwartek wizyta to muszę od razu zapytać lekarza czy to normalne
Ja nie muszę leżeć a i tak zdarzają mi się czasem zawroty głowy i to nie koniecznie wtedy kiedy się napracuje. Ot tak, po prostu czasem czuję, że robi mi się słabo.

Aj dziewczynki, ale dzis jestem zdenerwowana. 19 maja bylam na wizycie ginekologicznej. Dzis gdy chcialam. Zobaczyc kiedy dokladnie mam termin kolejnej wizyty okazalo sie ze L4 wogole. Nie mam.... zaginelo w akcji. Dzwonie do Biedronki by spytac czy doszlo, A TAM. FAKTYCZNIE ZE Nieobecnosc usprawiedliwiona. :( siedze. Teraz w przychodni połozna dzwoni do informatykow. Boje sie ze przez blad lekarza. Biedronka bedzie miala podstawy by mnie wyrzucic mimo. Stanu ciazy :(
Przecież piszesz, że w pracy mają zaznaczone że nieobecność usprawiedliwiona czyli wszystko ok wg mnie :)

Przyznam Wam się, że kupiłam pierwszą rzecz dla dzidziusia 🙈 a dokładnie materiały i sprzęty żeby uszyć pieluszki wielorazowe 😁 cztery sztuki :) postawiłam na kieszonki, zostanie dokupić wkłady na allegro :) czy któraś z Was już pieluchowała z użyciem wielorazowych pieluszek? Bo moja wiedza w tym temacie w zasadzie pochodzi z domowa.tv ale zachęciła mnie i wszystko fajnie wyjaśniła :)
Ja się w to nie bawiłam przy synku, chociaż w ciąży miałam to na uwadze. Wyszło tak, że i tak nie miałabym na to czasu i nie wyobrażam sobie dodatkowego prania, wystarczało mi to które miałam w związku ze sporym ulewaniem młodego ;)
 
Ja już po wizycie, z dzidzą wszytsko w poarzdku, tylko szyjka krótka ma tylko 29mm.
Zdjęć żadnych nie mamy 😔 prenatalne przełożone na za tydzień bo nic nie było widać 😔 za gruba jestem
Po porannym krwawieniu nie ma już śladu
Najważniejsze że dzidziusiowi nic nie jest :) ja normalnie szyjkę mam krótką ledwo ponad 3 cm, leż dużo i odpoczywaj powinna wtedy wrócić do normy, mojej koleżance skracała się tak kilkakrotnie podczas ciąży i odpoczynek działał cuda :) Za gruba? może za słaby sprzęt ? ja też nie ważę mało aż wstyd się przyznać, nie powiem czasami gin musiał docisnąć mocniej, obraz tez może nie był perfekcyjny ale bez przesady ;)
 
Dziewczyny jestem po wizycie 9+1 dzidzia ma 2.41cm i mała wesoło rączkami i nóżkami na USG. Lekarz kazał mi zrobić obciążenie glukoza ze względu na cukier 94. Pobrał mi jakąś probke na bakterie. I powiedział żebym poprosiła w poradni dla kobiet w ciąży o skierowanie do poradni prenatalnej. Ponieważ lecze się na tarczycę i miałam poronienie. Myślicie że dadzą mi takie skierowanie ?
Super [emoji8] gratulacje z powodu udanej wizyty [emoji3590]
 
Jestem po wizycie. Nie wiadomo skąd pojawiło się wczorajsze plamienie ale dostałam luteinę pod język. Serduszko bije ale słabiej niż na ostatniej wizycie...
 
Zalezy kto co uwaza za zdrowe 😂😂 ja przed ciaza jadlam zdrowo az do przesady bo wazylam kazdy gram jedzenia. Rano omlety przerozne pozniej owsianki zdrowy obiad.. a teraz dla mnie zjedzenie bulki jest swinstwem. Ogolnie nie lubie pieczywa a nic mi nie wejdzie rano. Teraz zamiast owsianki zwykly jogurt. Na obiady tylko zupy. Pomyslalam sobie ze jak mam to orzetrwac to trudno - jem co dam rade. Nawet jak przytyje 30 kg. Najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa. Pozniej bede sie martwic i cwiczyc 😂😂 maz sie stara widze jakies kiwi mi kroi czy truskawki orzyniesie ale zjem raz a potem mi brzydna.
 
Dziewczyny A takie pytanie ile ogólnie od zajścia w ciaze schudlyscie albo przytyly? Bo ja jak narazie jestem - 5 kg... i się zastanawiam czy to dobrze czy nie ale ogólnie mam duże wagę startową wiec chyba dobrze... A jak to jest u was?
 
reklama
Myślicie ze to prawidłowy przyrost? Lekarz dopiero 9 czerwca 😢
 

Załączniki

  • DEF41B02-4326-42C0-BA26-39B5DC2EB687.jpeg
    DEF41B02-4326-42C0-BA26-39B5DC2EB687.jpeg
    139,4 KB · Wyświetleń: 96
Do góry