reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

To moje pierwsze spotkanie z endokrynologiem [emoji4] to ja nie wiem jak powinno być [emoji4]
Dostalam leki na 3 miesiące ale pewnie badania krwi nadal bede miala przy okazji morfologii. Endokrynolog powiedzial, ze do tego października to moja ginekolog przejmie sprawę [emoji4]
Wiec może tak jak mowisz - badania będą czesciej i moze dawka tez bedzie doatosowywana ale to już przez gina [emoji4]

Zobaczymy co powie moja na wizycie 3 czerwca.
Zapytam o to, dzięki [emoji8]
A może tak ;) może to ginekolog będzie ogarniał, warto zapytać bo naprawdę te wartości się zmieniają dynamicznie przy lekach ;)
 
reklama
Ja ważę ponad 100 w tym momencie, ale mam dużą tkankę tłuszczową na brzuchu po prostu, ja jestem dokładnie 11+3, usg było przez powłoki brzuszne, dzidzie było widać, mierzy już 5,7 cm tylko Pani Doktor nie chciała mnie gnieść i stwierdziła że za tydzień będzie idealnie. Więc tego się trzymam.
Może tak miało być, za tydzień znowu zobaczę mojego Skarba, po tej porannej przygodzie to jak zbawienie [emoji3059]
O to może u mnie będzie akurat bo 12+6 [emoji4]
Swoją drogą jak przytyje 4 kg to już dobije do wagi, która mialam przy poprzednim porodzie...a tam przytylam prawie 25 kg [emoji21]

Ale mam to gdzieś [emoji4] obojetnie czy jesteśmy chude czy grube - tak samo chcemy tych naszych maluchów [emoji846]
 
Jeszcze mam pytanie...bo dręczą mnie wyrzuty sumienia 🙈 czy Wy sie faktycznie zdrowo odzywiacie? Ja oczywiście się staram...ale... Wczoraj pizza a dziś zrobiłam naleśniki i wpieprzam je...z Nutellą... :( :p a na śniadanie kanapki z masłem orzechowym i twaróg z miodem... :p

Jem dosyć zdrowo.
Ale ten weekend sobie trochę odpuscilam na wyjeździe ;)
Z tym, ze ja lubie zdrowe żarcie i już tesknie za rutyna ;)
 
Przyznam Wam się, że kupiłam pierwszą rzecz dla dzidziusia 🙈 a dokładnie materiały i sprzęty żeby uszyć pieluszki wielorazowe 😁 cztery sztuki :) postawiłam na kieszonki, zostanie dokupić wkłady na allegro :) czy któraś z Was już pieluchowała z użyciem wielorazowych pieluszek? Bo moja wiedza w tym temacie w zasadzie pochodzi z domowa.tv ale zachęciła mnie i wszystko fajnie wyjaśniła :)
Ja kompletnie w takie rzeczy sie nie bawię 😁
Sama jeszcze nic dla dziecka nie kupilam, ale jutro dzień matki i zaraz dzień dziecka, wiec chyba zaszaleje 😁
 
Dziewczyny jestem po wizycie 9+1 dzidzia ma 2.41cm i mała wesoło rączkami i nóżkami na USG. Lekarz kazał mi zrobić obciążenie glukoza ze względu na cukier 94. Pobrał mi jakąś probke na bakterie. I powiedział żebym poprosiła w poradni dla kobiet w ciąży o skierowanie do poradni prenatalnej. Ponieważ lecze się na tarczycę i miałam poronienie. Myślicie że dadzą mi takie skierowanie ?
 
Jeszcze mam pytanie...bo dręczą mnie wyrzuty sumienia 🙈 czy Wy sie faktycznie zdrowo odzywiacie? Ja oczywiście się staram...ale... Wczoraj pizza a dziś zrobiłam naleśniki i wpieprzam je...z Nutellą... :( :p a na śniadanie kanapki z masłem orzechowym i twaróg z miodem... :p
Ja malo co jadłam przez ostatnie 6-7 tygodni, wiec cieszyłam sie jak bylam w stanie chociaż zjeść jakas pizze czy kanapkę. Z uwagi na podwyzszony cukier i zalecenie, żeby uważać całkowicie odstawiłam słodycze:(
Teraz jeszcze tak średnio sie odzywam, dalej jem mniej niz przed ciążą, ale przynajmniej rano wchodzą mi owsianki, wiec sa i owoce i orzechy i płatki;)
 
A załączam jeszcze fotkę ;)
 

Załączniki

  • IMG_20200525_140655.jpg
    IMG_20200525_140655.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 86
Wizyta na 16:30 I człowiek swiruje jak byk ;(
Przed 12 miałam ciśnienie 124/77 pewnie u ginekolog znowu będzie 160/100 jak za pierwszym razem :/ masakra.
A prenatalne mam 12+2 za tydzień w poniedziałek, w jakiej to przychodni nagrywaja na pendrive ? Kurde fajnie tak

Wszystko będzie dobrze i na pewno opuscisz gabinet z ulgą :)

Z tym ciśnieniem, to i ja tak mam - u lekarza zawsze "podwyższone"tzn ok 120,130/80, czyli dla lekarza ok 😁 Ale ja zawsze max 100/60 🤷‍♀️

Mój lekarz też mi kazał zabrać pendrive, zgra filmik i zdjęcia, podobno to u niego standard - Kielce :)
 
reklama
Jeszcze mam pytanie...bo dręczą mnie wyrzuty sumienia 🙈 czy Wy sie faktycznie zdrowo odzywiacie? Ja oczywiście się staram...ale... Wczoraj pizza a dziś zrobiłam naleśniki i wpieprzam je...z Nutellą... :( :p a na śniadanie kanapki z masłem orzechowym i twaróg z miodem... :p

Różnie z tym bywa 😁 Ogólnie zawsze jedm dużo warzyw, owoców i dosyć lekko, nic się nie zmieniło. Jem tylko częściej 😊 Ale najdzie mnie czasem na coś słodkiego albo niezdrowego i w granicach rozsądku sobie pozwalam 😁
 
Do góry