reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

To ja mam 4 pokoje, ale na 100m2. Niemcy odwrotnie, 2 pokoje to tu ok 60m2, 3 pokoje 70-80m2. Dużo większe mieszkania niż w Polsce. Pokój córki ma 12m2, drugi jest taki mniejszy i tam mamy graciarnie/spiżarnie, ale będziemy z niego robić pokój. Wstawie tylko szafe, komodę i łóżeczka, ale zawsze to już osobny kat. Może jakoś uda nam się doradzić Ci :)
Ladne i zgrabne wrzucaja zdjecia [emoji16] ja tam wole nikogo nie straszyc haha [emoji23]

Ale Wam zazdroszcze tych przestrzeni w domach, my tu mieszkamy sami, wiec o tyle dobrze, ze mamy swiety spokoj, ale ta hiszpanska architektura to mnie o bol glowy przyprawia. Wynajmujemy mieszkanie ok 60 metrow, ale tu sa 3 pokoje + salón, to sobie wyobrazcie, podzielic 60 metrow na kuchnie, lazienke, salón i 3 pokoje. To jest wszystko tak strasznie ciasne i nieustawne, ze nawet nie ma jak porzadnych mebli wstawic. Jedynym rozwiazaniem bylyby meble na miare, no ale to nie nasze mieszkanie. I tak sie kisimy tu juz 7 lat, w tym czasie mieszkania strasznie podrozaly i nie wiem czy nam sie uda zmienic na inne. Na dodatek to mieszkanie jest takie stare, przydalby sie generalny remont, ale wlasciciela nic nie interesuje, tylko brac pieniadze. Dla mnie teraz najwiekszy problem to gdzie bede mogla zrobic jakis kacik dla maluszka [emoji17]
 
reklama
Ladne i zgrabne wrzucaja zdjecia 😁 ja tam wole nikogo nie straszyc haha 😂

Ale Wam zazdroszcze tych przestrzeni w domach, my tu mieszkamy sami, wiec o tyle dobrze, ze mamy swiety spokoj, ale ta hiszpanska architektura to mnie o bol glowy przyprawia. Wynajmujemy mieszkanie ok 60 metrow, ale tu sa 3 pokoje + salón, to sobie wyobrazcie, podzielic 60 metrow na kuchnie, lazienke, salón i 3 pokoje. To jest wszystko tak strasznie ciasne i nieustawne, ze nawet nie ma jak porzadnych mebli wstawic. Jedynym rozwiazaniem bylyby meble na miare, no ale to nie nasze mieszkanie. I tak sie kisimy tu juz 7 lat, w tym czasie mieszkania strasznie podrozaly i nie wiem czy nam sie uda zmienic na inne. Na dodatek to mieszkanie jest takie stare, przydalby sie generalny remont, ale wlasciciela nic nie interesuje, tylko brac pieniadze. Dla mnie teraz najwiekszy problem to gdzie bede mogla zrobic jakis kacik dla maluszka 😔
My mamy 73m2 , mieszkanie 3 pokoje ale ustawne, duzy salon,mniejsza kuchnia, maly pokoj nasz i wiekszy naszej nastki ;) to tego korytarz ale szeroki ;) mi sie tu podoba :p
 
Czy ktoras z Was bierze morze zastrzyki z heperyny ? Ja biorę neoparin i czasami te igły są takie tępe ,że boli i nie mogę się wbić
 
U nas pokoj corki ma 4m na 1,8m, co oznacza, ze nie da sie nawet lozka w poprzek ustawic bo normalne lozko ma min 1,9m. Wiec lozko musi byc wzdluz i szafa tez, wiec jej zostaje przestrzen ok 1x4m czyli taka kiszka, to nawet nie ma jak sie wygodnie bawic. U nas tez w najmniejszym pokoju teraz jest taka graciarnia, tylko, ze m tam trzyma swoje rzeczy do pracy, bo on jest fotograf i tam ma rozne ciuchy, dekoracje, sprzety. Ale moze jesli sie poczuje lepiej to sprobuje pousuwac troche gratow.

Co do problemow z mowa, to ja wiem, ze to powod do zmartwien, ale czasem bym chciala, zeby moja nie byla taka gadula 😅 Jak byla malutka to sie naczytalam, ze dzieci wielojezyczne moga pozniej zaczac mowic, ale nieeee... Ta od razu zaczela nawijac i gada bez przerwy i gada we wszystkich jezykach... Gada i gada, nie przestaje, nas glowa boli, az ja prosimy, zeby przez chwile byla cicho... 😅 Kocham ja bardzo, ale to jedna z najbardziej upierdliwych osob jaka znam...
 
My mamy 73m2 , mieszkanie 3 pokoje ale ustawne, duzy salon,mniejsza kuchnia, maly pokoj nasz i wiekszy naszej nastki ;) to tego korytarz ale szeroki ;) mi sie tu podoba :p
Ale 3 pokoje liczysz 3 sypialnie i salón czy 2 sypialnie i salón? Tutaj 3 pokoje sie liczy jako 3 sypialnie i salón, a w Polsce na odwrot.
 
U nas pokoj corki ma 4m na 1,8m, co oznacza, ze nie da sie nawet lozka w poprzek ustawic bo normalne lozko ma min 1,9m. Wiec lozko musi byc wzdluz i szafa tez, wiec jej zostaje przestrzen ok 1x4m czyli taka kiszka, to nawet nie ma jak sie wygodnie bawic. U nas tez w najmniejszym pokoju teraz jest taka graciarnia, tylko, ze m tam trzyma swoje rzeczy do pracy, bo on jest fotograf i tam ma rozne ciuchy, dekoracje, sprzety. Ale moze jesli sie poczuje lepiej to sprobuje pousuwac troche gratow.

Co do problemow z mowa, to ja wiem, ze to powod do zmartwien, ale czasem bym chciala, zeby moja nie byla taka gadula 😅 Jak byla malutka to sie naczytalam, ze dzieci wielojezyczne moga pozniej zaczac mowic, ale nieeee... Ta od razu zaczela nawijac i gada bez przerwy i gada we wszystkich jezykach... Gada i gada, nie przestaje, nas glowa boli, az ja prosimy, zeby przez chwile byla cicho... 😅 Kocham ja bardzo, ale to jedna z najbardziej upierdliwych osob jaka znam...
U nas pokoje bardziej w kwadracie, jedynie cory w prostokcie 5x3, po bokach meble,biurko i lozko,srodek pusty :)
 
Hej :D miałam was nadrobić wczoraj wieczorem, ale zasnęłam usypuajqc córkę o 21 :D

Pisalyscie o brzuszkach, @martini31 świetnie Twój już wyglada. Ja tez zauważyłam wczoraj, ze u mnie już widać brzuszek, nie da się go wciągnąć. Pamietam, ze w pierwszej ciąży to miałam taki w 13-14 tygodniu, a teraz dopiero zaczęłam 10tydzien. :)
Ja mam z brzuszkiem taki problem, ze moja córka uwielbia ciągnąć cycusia leżąc na mnie, a teraz muszę ją tego oduczyc... to nie będzie proste, bo jak próbuje karmić ją leżąc na boku to sama mnie przewraca na plecy i się na mnie wspina...

Dużo z was miało podbarwiony śluz, ja wczoraj tez coś wieczorem zauważyłam, ze chyba mam trochę brązowy, ale miałam czarne majtki i nie do końca było widać, ale jak się podcieralam to wszystko było okej...

Przyszedł tez wynik mojej cytologii, wszystko ok, ale był stan zapalny. Swoją droga ciekawe, ze ten stan zapalny wyszedł we wtorek jak miałam cytologię, a ja miałam dolegliwości dopiero 5 dni później w niedziele i wtedy tez włączyliśmy leczenie.

@Marita2020 w takiej późniejszej ciąży już beta nie rośnie tak szybko, jak ja (niepotrzebnie) zrobiłam betę na pod koniec 5go tygodnia i jej przyrost był tylko 33% to się zamartwialam, a 2tyg później na wizycie było wszystko ok.

@Dolvit figurka rewelacyjna, pozazdrościć! :)

@stokrotka 35 przykro mi bardzo :( ale może ciąża młodsza i w czwartek się okaże, ze jest ok? Jaki CRL miał zarodek? Daj znać nam jeszcze w czwartek... będę trzymać kciuki

Wiem, ze to wczoraj była aferka, ale kurczę, @Piernik98 strasznie przykro mi się zrobiło w jaki sposób odniosłas się do @Asia Kasia . Niestety oceniłaś, a nie wyraziłas swoje zdanie. Kiedy napisałaś o swoim uzależnieniu wspieralysmy Cię tu, gratulowalysmy, ze wyszłaś z nałogu i byłyśmy z Ciebie dumne.
W ciąży jest cały wachlarz emocji z powodu hormonów. Antykoncepcja potrafi być zawodna, nawet tabletki + prezerwatywy. Czasami zwykły pech. A nie możesz odmawiać ludziom bliskości, jeśli się kochają. Dla mnie na o wiele większe poparcie zasługuje to, ze Asia Kasia nie wzięła chociażby tabletki dzień po, czy środków wczesnoporonnych, a jestem pewna, ze jak urodzi się jej drugie dziecko to będzie je kochać miłością niesamowitą. Zauważ tez, ze często u kobiet już po porodzie występuje depresja poporodowa (lub nawet w niektórych przypadkach psychoza) i te matki tez przez hormony maja momenty, ze nie chcą wtedy tego dziecka. Życzę Ci, aby Tobie nigdy nie zdarzyła się depresja poporodowa, ani baby blous ani inne przykre sytuacje, które mogłyby spowodować u Ciebie takie myślenie.


Mi z kolei dzisiaj mama powiedziała, ze chyba będzie chłopiec, bo ładnie wyglądam w tej ciąży :D ale ja coś czuje, ze bedzie dziewczynka :)
Z kupowaniem ubranek czekam po pierwsze do 2go trymestru, a po drugie jak będzie druga córka to nie będę musiała kupować dużo nowych rzeczy (pewnie i tak coś kupie, bo przecież nowa Księżniczka musi mieć jakieś nowe bodziaki :D), ale jak będzie chłopiec to pewnie zacznę szaleć z ubrankami :D wydaje mi się, ze dużo więcej jednak ładnych ubrań jest dla dziewczynek...

@Asia Kasia cieszę się, ze serduszko bije i ze Ty się dobrze czujesz! Dacie sobie radę! <3

My obecnie od 2 miesięcy mieszkamy u moich rodziców w domu jednorodzinnym, ale tak ogólnie to mamy mieszkanko niecałe 50m salon z aneksem i jedna sypialnie i powiem wam, ze jest nam ciężko zmieścić się z jednym dzieckiem, a co dopiero z dwójka. A od września na pewno wracamy do nas do mieszkania. Co prawda zaczęliśmy budowę, ale ona potrwa... wiec conajmiej rok będziemy musieli w tym mieszkaniu sie pomieścić z 2 dzieci.

Gratuluje wszystkim dziewczynom udanych wizyt! :) które wizytują jeszcze w tym tygodniu?
Ja wizyta równo za tydzień :)
 
reklama
Jeszcze mam propozycje co do prywatnego forum. Cały czas przychodzą tutaj nowe dziewczyny, które witam serdecznie :D tylko tak pomyślałam, żeby wątek główny cały czas zostawić tutaj, żebyśmy tutaj pisały, a stworzyły i tak już forum prywatne i tam założyły 2 tematy:
1. Jest nas już tutaj dużo, mi sie zaczyna mylić kto jest w jakim tygodniu, na kiedy termin, czy ma już dzieci czy nie i takie tam. Można by zrobić pierwszy zbiorczy post (np założyłbym go i edytowała), w którym byłoby kilka słów o każdej z nas (każda sama by pisała) np @AnSalie termin na 10.12, ciąża druga (na stanie córka z listopada 2018), podejrzewam, ze będzie córeczka :) (i po jakim czasie jak będziemy miały potwierdzane płcie to będziemy dopisywać jakie były przypuszczenia co do płci a co wyszło). Myśle, ze byłoby nam łatwiej i zawsze byłoby miejsce do którego można wrócić i sobie przypomnieć informacje o kimś :)
2. Wątek ze zdjęciami naszych brzuszków - myśle, ze zawsze raźniej będzie dziewczynom które chcą wrzucać takie zdjęcia robić to na forum prywatnym :)

Co myślicie?
 
Do góry