reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

To też ładna waga,jednak mój syn większy jeszcze 4450😉 ale cc.Ile mies-lat ma teraz twoje dziecko i nadal jest dużym dzieckiem? Mnie tak straszyli że duża waga urodzeniowa to dziecko z nadwagą w przyszłości...🤔teraz ma 19mies i waży 12kg przy 90cm wzrostu
18 miesięcy ma teraz synek i jest dużym dzieckiem ale nie grubaskiem tylko poprostu jest duży 89 cm i 13,5kg ale my z mężem jesteśmy wysocy 🤣 mój mały na oddziale był rozchwytywany wszyscy zachwyceni że taki duży i silny, a jedyne co mówili że po rodzicach nic o otyłości
 
reklama
Ja mam go przepisanego na zaburzenia lękowe. Jesli chodzi o uspokojenie to jak dawka jest odpowiednia to dziala fenomenalnie. Jak za duza to tez niezle jest 🤣🤣🤣
Ja relanium mam zapisane od neurologa(padaczka) wiec to moj lek znany bardzo ;)
To widocznie mi zła dawkę podali albo już było za późno na cokolwiek 🤣dobrze jak wam służy 😊
 
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty ✊

@Ewka34 super, że test ciemnieje :) kiedy idziesz na wizytę? Dobrze pamiętam, że jutro?

Pierwszą cesarkę miałam po 24 godzinnym rodzeniu w tym 2 h parcia. Główka nadal nie wstawiona w kanał rodny więc brak postępów porodu. Ułożony był twarzyczką, potem mieliśmy rok rehabilitacji bo miał kręcz szyi.
CC trwalo z 30 minut.
Dokładnie dwa lata później rozpoczęła się akcja porodowa z drugim synem. Chciałam rodzić naturalnie, nie było przeciwskazan. T razem szło szybko. Po 5 h od pierwszych skurczy miałam juz pełne rozwarcie. I stanęło...
Po dwóch godzinach staran o wstawienie główki i próbowania nie przeć...biegiem na salę operacyjną bo spadała akcja serca dziecka.

CC trwało prawie 2h bo nie mogli go wyjąć przez brzuch. Stracilm masę krwi, dziecko musialo godzinę byc w inkubatorze, jego glowa wygladala tragicznie, jak stożek prawie.

Lekarze później wokół nas skakali jak kwoki.
W wypisie oczywiście słowa o tym.
Tylo: brak postępów porodu.

Jedna z położnych mi tylko powiedziala, że prawdopodobnie jestem nie do konca prawodlowo zbudowana. Że mam zbyt malo miejsca miedzy kością łonową a krzyżową. I ewentualnie coś wielkosci malej pomarańczy mogloby przejsc.


Także wszystko zależy od tego z jakiego powodu mlalas pierwsze CC.
I w sumie czasami nie warto się upierac przy SN.
Współczuję tego co przeszłaś. Aż mnie ciarki przeszły jak to czytałam.

Cześć. W sumie nie pisałam za bardzo, bo nie ma o czym, mimo że czytam wątek regularnie. Jestem w czwartej ciąży, za mną jedna biochemiczna i dwa puste jaja płodowe. Jutro idę o 16 na pierwszą wizytę, to będzie 7+2 i jestem przerażona. Martwię się, że znowu zobaczę pusty pęcherzyk. ☹ Trzymajcie proszę kciuki.
Kciuki zaciśnięte ✊✊✊

Zastanawiam się czy iść do lekarza na USG 6 maja (wg OM będę miała 6+3) czy 11 maja ( 7+1). Jak sądzicie kiedy lepiej?
Jak masz cierpliwość to poczekaj. Ale jeśli czekanie Cię stresuje to idź 6 mają.

Dziewczyny co na zaparcia? Mam problem,nie chce przec a samo nie idzie :/
Podobno pomagają suszone śliwki. Trzeba je zalac wrzątkiem i zostawic na noc a następnego dnia zjeść śliwki i wypić ta wodę.
 
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty ✊

@Ewka34 super, że test ciemnieje :) kiedy idziesz na wizytę? Dobrze pamiętam, że jutro?


Współczuję tego co przeszłaś. Aż mnie ciarki przeszły jak to czytałam.


Kciuki zaciśnięte ✊✊✊


Jak masz cierpliwość to poczekaj. Ale jeśli czekanie Cię stresuje to idź 6 mają.


Podobno pomagają suszone śliwki. Trzeba je zalac wrzątkiem i zostawic na noc a następnego dnia zjeść śliwki i wypić ta wodę.
Tak jutro, w zasadzie potrzebuje zaswiadczenie nawet o wczesnej ciazy. Z Michasia takowe dostalam w 4 tyg ciazy :/
Sprobuje z swojskim kefirem ze swojskiego mleka ;) a pozniej sliwki :p
 
Gratuluję dzisiejszych wizyt, jeśli ktoś jeszcze dziś wizytuje to trzymam kciuki.

Ja jeszcze nie znam terminu pierwszej wizyty.. zaczynam dziś/jutro (w zależności od apki) 10 tydzień (9+0) wiec za 2 I pol tyg najszybciej wizyta A najpóźniej chyba w 14 tyg czyli za mąż 5 tyg.

Co do porodów to w skrócie opiszę swoje, ale później, bo teraz robię gofry ;)

Znowu mnie od zapachu zaczęli mdlic I się odbijać, bol brzucha.. Ale wzięłam tabletkę i jest lepiej.
 
reklama
Powiem Wam szczerze, ze ja te Wasze opowieści z porodówki przewijam. wybaczcie ale to dla mnie zbyt stresujące.
W polskich szpitalach niestety jest loteria, gdybym miała zaufanego lekarza rodziłabym w publicznym... mimo, ze po poronieniu byłam bardzo, bardzo zaskoczona tym jak sprawnie i po ludzku mnie potraktowali to i tak wiem, ze to kwestia szczęścia - nawet nie tylko na kogo się trafi ale tez czy nie są wykończeni.
Przez to zamierzam rodzic w prywatnej placówce żeby sobie stresu i traumy nie narobić. O ile oczywiście wszystkie badania będą wychodzić prawidłowo ;)
 
Do góry