reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

No mój też tak stwierdził. Dlatego wyszedł bo był w szoku jak musi mnie boleć, że nie czułam tak ogromnej igly wbijanej w kręgosłup ze znieczuleniem.. I przerażały go skoki skurczy na monitorze, wiedział, że przychodzi ból i znowu będę cierpieć..
[/QUOTE
Brat męża powiedział że jak mój nie da rady być przy porodzie to on przyjedzie😁ma za sobą dwa porody żony i mówi że mógłby być wypożyczany jako wsparcie😎...ale nigdy w życiu😉bardziej by mnie denerwował niż pomogl-taki typ czlowieka🤡
 
reklama
Doczekamy się😉i złapią o co chodzi.
U nas mamy jeszcze czas na odpieluchowanie do następnego roku bo chciałabym go zawozic do przedszkola😉a przyjmują 3latkow i bez pampersa,pozna nowych kolegów bo niedawno się przeprowadziliśmy i nikogo tu nie znamy..
My mialysmy od stycznia zlobek ale co chwile miala kaszel i cieklo jej z nosa ,wiec dlugo nie chodzila no i ten wirus, teraz jestem zmuszona do rezygnacji bo bez sensu zeby chodzila do zlobka tymbardziej ze to nie na miejscu, a w miescie w ktorym pracujemy z mezem ;) byl to prywatny zlobek.
 
Dziewczyny byłam dzisiaj na becie i wyszła mi 40 239, ostatnia miałam robiona 27 kwietnia i wynosiła 5 773. Nie wiem czy dobrze uważam że wszytsko jest ok, chce jeszcze zrobić w środę dla pewności czy się wszytsko rozwija.
 
Dziewczyny byłam dzisiaj na becie i wyszła mi 40 239, ostatnia miałam robiona 27 kwietnia i wynosiła 5 773. Nie wiem czy dobrze uważam że wszytsko jest ok, chce jeszcze zrobić w środę dla pewności czy się wszytsko rozwija.
Nie ma potrzeby robic bety powyzej 1000. Nawet wzrost bety nie powie ci czy wszystko jest w porzadku zwlaszcza ze teraz beta zwalnia w przyroscie.
 
Dziewczyny byłam dzisiaj na becie i wyszła mi 40 239, ostatnia miałam robiona 27 kwietnia i wynosiła 5 773. Nie wiem czy dobrze uważam że wszytsko jest ok, chce jeszcze zrobić w środę dla pewności czy się wszytsko rozwija.
tylko pytanie po co w zasadzie ;) Beta wzrosła, jest ok. Teraz już przyrost jest indywidualny będziesz mieć 45% i się zaczniesz denerwować czy nie za mało ;)

Teraz to raczej usg ma sens, nie powtarzana beta po 48h ;)
 
Cześć dziewczyny w końcu i ja się doczekałam wizyty no prawie bo idę jutro, ale to już coś bo przynajmniej znam termin. Pisaliście o porodach ja pierwszego rodziłam sn i był to ciężki poród na szczęście bez dużych komplikacji ale mały ważył 4,160 😊 mój mąż oczywiście w momencie gdy było widać główkę prawie zemdlał i kazali mu wyjść na korytarz, a ja w przypływie jakieś głupiej odwagi głaskałem ta wystającą główkę a potem żeby było śmieszniej kazałam sobie pokazać łożysko, a na koniec wszystkim dziękowałam za wszystko 🤣🤣🤣 teraz chciała bym też sn rodzic ale boje się że drugie dziecko będzie jeszcze większe
 
Cześć dziewczyny w końcu i ja się doczekałam wizyty no prawie bo idę jutro, ale to już coś bo przynajmniej znam termin. Pisaliście o porodach ja pierwszego rodziłam sn i był to ciężki poród na szczęście bez dużych komplikacji ale mały ważył 4,160 😊 mój mąż oczywiście w momencie gdy było widać główkę prawie zemdlał i kazali mu wyjść na korytarz, a ja w przypływie jakieś głupiej odwagi głaskałem ta wystającą główkę a potem żeby było śmieszniej kazałam sobie pokazać łożysko, a na koniec wszystkim dziękowałam za wszystko 🤣🤣🤣 teraz chciała bym też sn rodzic ale boje się że drugie dziecko będzie jeszcze większe
Co oni nam podają ze tak sie zachowujemy 😂😂😂😂😂 ja drugie rodzilam SN pierwsze tez ;) a trzecie, zobaczymy, moje dzieci na szczescie w granicach do 3.300 ;)
 
reklama
Zastanawiam się czy iść do lekarza na USG 6 maja (wg OM będę miała 6+3) czy 11 maja ( 7+1). Jak sądzicie kiedy lepiej?
11 maja :) już na pewni wtedy będzie coś widać, ja byłam pierwszy raz kiedy wg mnie było 6+2 i był pusty pęcherzyk tylko.


Chciałabym się wam pochwalić małym sukcesem😉...moj syn 19mies wreszcie zaczyna łapać o co chodzi z sikaniem na nocnik nie podłogę czy łóżko😉od tyg jak go posadze co 10 min to zrobi tylko niestety nie wola...🤐sukces albo brak...chciałam odpieluchowac go latem a właściwie próbować bo mniej ubrań do prania😉
ale sam zaczął ściągać spodnie, pampersa i siadal na nocniku ale zaczął uciekać jak tylko zaczęło lecieć🙄byłoby fajnie gdyby do grudnia był bez pampersa zawsze to byłoby łatwiej jednemu zmieniać pampersa niż dwojce😉kiedy wasze dzieci przestały nosić pampersa?jakieś rady dla początkującej...
Córka ma 18 miesięcy i jeszcze czekam z nauka odpieluchowywania. Nie widzę u niej oznak gotowości, plus teraz tez się zaczęło mówić o tym, ze wczesne odpieluchowywanie może szkodzić mięśniom dna miednicy i w przyszłości szczególnie u dziewczynek powodować chociażby problemy z nietrzymaniem moczu i obniżaniem się narządów rodnych. Ponoć dziecko zaczyna potrafić kontrolować swoje zwieracze dopiero około 2 roku życia, wiec ja jeszcze trochę poczekam, chyba ze zauważę ze córka naprawdę jest gotowa. :)

Co do porodów to ja niestety miałam planowa cc, ze względu na położenie posladkowe. Ogólnie miałam od połowy ciąży problemy ze skracajaca się szyjka, ale nie miałam skurczów nawet przepowiadających. Jak zgłosiłam się do szpitala na cc to się okazało ze mam 6cm rozwarcia xddd Chciałabym drugie rodzic naturalnie, mam nadzieje ze jak mi tak łatwo z rozwarciem poszło w 1 ciąży to w tej tez tak będzie przy porodzie :D
 
Do góry