reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Ja jestem przerazona ☹️ Od wczoraj bola mnie mniej piersi, a mdlosci praktycznie przeszly. Brzuch juz od dluzszego czasu nie pobolewa i tak wyglada na mniej wzdety niz wczesniej.. mam bardzo zle przeczucia a wizyta dopiero w czwartek :( nie czuje sie juz jak w ciazy. Od wczoraj jem juz normalnie

Spokojnie. Mnie już piersi nie bola od 2 tyg jakos chyba ze kot wejdzie na mnie 😜 a tak to w ogóle ich nie czuje co do bólu brzucha tez już nie mam żadnych i tez od 2 tyg jakoś raz na jakiś czas coś zakłuje ale naprawdę rzadko. A dziś po raz 1 pięknie przespałam noc bez mdłości i czuje się dziś naprawdę niezle a jestem w 9 tc a u lekrzala byłam dwa dni temu i z dzidziusiem wszystko super wiec główka do góry każda kobieta zupełnie inaczej przechodzi ciąże jedne biedne wymiotują cała a innym zupełnie nic nie jest. Jutro może się okazać ze będziesz wymiotować np hehe chodź nie życzę tego 🤪😁
 
reklama
Obudzilam sie zadowolona ze nie ma mdlosci, zjadlam nalesnika z dżemem i aktualnie jedynie pozycja leżąca jest w miare życiowa. Cofa mnie calyczas...to juz 3 albo 4 dzien ze nic jesc nie moge nawet, z tych mdlosci mam az zawroty glowy. Mam nadzieje ze szybko minie bo sie wykonczyc mozna. Aczkolwiek napewno dziewczyny ktore wymiotuja pewnie sie gorzej czuja.
 
Ja jestem przerazona ☹️ Od wczoraj bola mnie mniej piersi, a mdlosci praktycznie przeszly. Brzuch juz od dluzszego czasu nie pobolewa i tak wyglada na mniej wzdety niz wczesniej.. mam bardzo zle przeczucia a wizyta dopiero w czwartek :( nie czuje sie juz jak w ciazy. Od wczoraj jem juz normalnie
Spokojnie raz przechodza raz są. Ja tez tak mam. Przeszlo i z tydzien czulam sie chyba fenomenalnie po czym od kilku dni umieram z mdłosci...a piersi bolaly na poczatku potem przeszlo i od kilku dni znowu cos pobolewaja. A boli brzucha nie mam prawie wcale. Tylko na samym poczatku byly jakies leciutkie. Nie zadreczaj sie objawami :)
 
No właśnie aneks jest bez daty końcowej. Tylko pismo moje o przejście z całego na 1/4 zawierało okres na jaki chcę przejść. Czyli do końca kwietnia.
Jeżeli zmiana wymiaru czasu pracy zapisana w aneksie obowiązuje do 30.04 to z dniem 01.05 zasiłek chorobowy powinien być wyliczony na podstawie wynagrodzenia od tego dnia - tak przynajmniej twierdzi ZUS
 
Jeżeli niezdolność do pracy wystąpiła przed zmianą wymiaru czasu pracy to liczy się ten pełny etat do zasiłku.
Niestety w przypadku zmiany wymiaru czasu pracy (czyli w tym przypadku zmiany etatu na niższy) podstawą do wyliczenia wysokości zasiłku chorobowego podczas L4 z powodu ciąży jest wysokość wynagrodzenia na dzień wystąpienia niezdolności do pracy, a nie średnia z ostatnich 12 miesięcy. Także lepiej poczekać do powrotu na pełen etat i wtedy pójść na L4 [emoji3526]
 
No tylko teraz trzeba by bylo do nich przedzwonic, bo skoro aneks nie mial daty koncowej, to ZUS nie uzna tego jako powrot na pelny etat od 1.05. Moim zdaniem pismo z prosba o zmiejszenie na 1/4 nie ma mocy prawnej - ma ją aneks, na ktorym.dayy koncowej nie ma. Teraz by sie wypadalo pobić troche z pracodawcą zeby od 1.05 znowu aneksowal na pelny.
Będę musiała ich przycisnąć. Bo teraz to tylko na tzw. gębę jest.
 
Spokojnie. Mnie już piersi nie bola od 2 tyg jakos chyba ze kot wejdzie na mnie 😜 a tak to w ogóle ich nie czuje co do bólu brzucha tez już nie mam żadnych i tez od 2 tyg jakoś raz na jakiś czas coś zakłuje ale naprawdę rzadko. A dziś po raz 1 pięknie przespałam noc bez mdłości i czuje się dziś naprawdę niezle a jestem w 9 tc a u lekrzala byłam dwa dni temu i z dzidziusiem wszystko super wiec główka do góry każda kobieta zupełnie inaczej przechodzi ciąże jedne biedne wymiotują cała a innym zupełnie nic nie jest. Jutro może się okazać ze będziesz wymiotować np hehe chodź nie życzę tego 🤪😁
Ja jestem aktualnie w 6+6 a mdlosci mialam kilka dni tylko.. nie widzialam jeszcze nawet zarodka i serduszka i teraz strach ze ciaza mi obumarla albo nie wiem.. ;((((
 
Kochana spokojnie! Ja od samego początku się nie czuje jak w ciąży [emoji854]
Ja jestem przerazona [emoji3525] Od wczoraj bola mnie mniej piersi, a mdlosci praktycznie przeszly. Brzuch juz od dluzszego czasu nie pobolewa i tak wyglada na mniej wzdety niz wczesniej.. mam bardzo zle przeczucia a wizyta dopiero w czwartek :( nie czuje sie juz jak w ciazy. Od wczoraj jem juz normalnie
 
Jeżeli niezdolność do pracy wystąpiła przed zmianą wymiaru czasu pracy to liczy się ten pełny etat do zasiłku.

Zgadza się, ale za dzień wystąpienia niezdolności przyjmuje się dzień wystawienia L4 lub kilka dni wcześniej w przypadku,jeśli nie było możliwości odbycia wizyty lekarskiej, czyli np. dni wolne od pracy. Nie sądzę,że jakikolwiek lekarz wystawi L4 z datą wsteczną jeśli jego pacjentka normalnie chodziła do pracy
 
reklama
Do góry