reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny mam nadzieję że nie jesteście na mnie złe że ja tu tak wypisuje mimo że już praktycznie opuszczam wątek. Teraz mi tu przyszło do głowy że wam tak zawracam głowę. Jak coś to mówcie śmiało. Ja za was wszystkie trzymam kciuki [emoji846]
Dzięki za wsparcie wszystkim. Pewnie będę was od czasu do czasu podczytywać. Mimo że krótko tu byłam to z wieloma z Was poczułam że mam dużo wspólnego i to tak jednoczyło. A i wasze wsparcie i pomoc nawet właśnie w kwestii tego jak wygląda zabieg itp. jest dla mnie nieocenione. Rosnijcie zdrowo[emoji846]
Czekamy na wieści od Ciebie [emoji3590]
I nie gadaj mi tutaj o zawracaniu głowy [emoji16]
 
Hej ! Jestem tu nowa! Dzisiaj 7 tyg , 2 d, jest zarodek, serduszko bije. Jest to moja 3 ciąża, dwie poprzednie , puste jaja płodowe, poronienia samoistne. Teraz mam od tygodnia plamienia brązowe ( w poprzedniej też tak miałam, więc jak zobaczyłam to myślałam że znowu to samo) , biorę acard 2x 75 mg , luteinę 3 x po 2 tabletki dopochwowo i mam dużo leżeć...pracuje na szczęście zdalniez domu ale mam strasznie twardy brzuch i ciągle muszę się kłaść. Dodatkowo mam dużą nadżerkę i lekarz coś tam nie widział dokładnie dobrze rozwiniętego ciałka żółtego? I ogólnie do 12 tygodnia trzeba czekać bo nigdy nie wiadomo tymbardziej w moim przypadku więc się ciągle mega stresuje...
P. S.
Gratulacje wsyztskim przyszłym Mamą! 3 mam mocno kciuki w tym trudnym okresie dla ludzkości !
Gratulacje! ;)
Trzeba być dobrej myśli, wiele tu z nas ma przykre doświadczenia ale trzeba mimo wszystko próbować zachować względny spokój dla zdrowia maleństwa;)
Trzymam kciuki! Pamiętaj, że stres jest Twoim największym wrogiem. Wiem jak ciężko wyłączyć te negatywne myśli i obawy ale to jest konieczne. Dużo wypoczywaj i myśl pozytywnie.


U mnie dzisiaj 8+2, wczoraj miałam upragnione USG gdzie w końcu widziałam bijące serducho. Praktycznie rok po stracie (poronienie zatrzymane w 6+4), dowiedziałam się o kolejnej ciąży. Mimo, że mam pewne obawy, staram się odsuwać je na bok i myśleć pozytywnie.
Dbajcie o siebie Mamusie 😘
Super, że widziałaś serduszko ;) Pewnie, że trzeba myśleć pozytywnie!

Jestem już po . Wszystko cudownie 😍 0,64 cm i 6+4 :)

Cudna wiadomość ;)
 
Hej ! Jestem tu nowa! Dzisiaj 7 tyg , 2 d, jest zarodek, serduszko bije. Jest to moja 3 ciąża, dwie poprzednie , puste jaja płodowe, poronienia samoistne. Teraz mam od tygodnia plamienia brązowe ( w poprzedniej też tak miałam, więc jak zobaczyłam to myślałam że znowu to samo) , biorę acard 2x 75 mg , luteinę 3 x po 2 tabletki dopochwowo i mam dużo leżeć...pracuje na szczęście zdalniez domu ale mam strasznie twardy brzuch i ciągle muszę się kłaść. Dodatkowo mam dużą nadżerkę i lekarz coś tam nie widział dokładnie dobrze rozwiniętego ciałka żółtego? I ogólnie do 12 tygodnia trzeba czekać bo nigdy nie wiadomo tymbardziej w moim przypadku więc się ciągle mega stresuje...
P. S.
Gratulacje wsyztskim przyszłym Mamą! 3 mam mocno kciuki w tym trudnym okresie dla ludzkości !
Cześć Kochana ✊✊✊✊ mocne żeby wszytsko było dobrze, jak mas zplemie ia to staraj się jak najwięcej leżeć, najlepiej z nogami lekko do góry, np na poduszkach, najważniejsze żebyś nie miała skurczy, ja od początku ciąży jeszcze biorę magnez, dużo magnezu (b6 forte) jak mnie boli brzuch i zdarzają się jakieś skurcze zawsze dokładam magnez i nopse, ale to już zadziej, jak plamisz na brązowo to zbadaj sobie poziom progesteronu, może jest go troszkę za mało, bierzesz dodatkowo jeszcze jakieś leki duphaston?
 
@martini31 chyba chodzi jednak o wcześniejszą ciążę, jak serduszko zacznie bić. Ja bylam wtedy coś ok. 6 tyg ( 5+6) akurat byłam przed Świetami BN w Polsce i mi się udało. Mówił,że później się już nie da tego ocenić i nie daje mi gwarancji,ale przeważnie zawsze mu się to sprawdzało. Dostałam nawet zapis z akcji serca😍 ech jak ja tęsknię za Polską😔

Martwią mnie bo te zawroty mam. Od samego początku i to nawet kiedy leżę 🤷‍♀️

Hmmm a żelazo badałaś? Ja miałam takie zawroty nawet przy leżeniu jak miałam anemię

Hej ! Jestem tu nowa! Dzisiaj 7 tyg , 2 d, jest zarodek, serduszko bije. Jest to moja 3 ciąża, dwie poprzednie , puste jaja płodowe, poronienia samoistne. Teraz mam od tygodnia plamienia brązowe ( w poprzedniej też tak miałam, więc jak zobaczyłam to myślałam że znowu to samo) , biorę acard 2x 75 mg , luteinę 3 x po 2 tabletki dopochwowo i mam dużo leżeć...pracuje na szczęście zdalniez domu ale mam strasznie twardy brzuch i ciągle muszę się kłaść. Dodatkowo mam dużą nadżerkę i lekarz coś tam nie widział dokładnie dobrze rozwiniętego ciałka żółtego? I ogólnie do 12 tygodnia trzeba czekać bo nigdy nie wiadomo tymbardziej w moim przypadku więc się ciągle mega stresuje...
P. S.
Gratulacje wsyztskim przyszłym Mamą! 3 mam mocno kciuki w tym trudnym okresie dla ludzkości !

Gratulacje :) witaj
 
Witaj [emoji4] gratuluję i wszystko tym razem musi być dobrze [emoji2956]
Hej ! Jestem tu nowa! Dzisiaj 7 tyg , 2 d, jest zarodek, serduszko bije. Jest to moja 3 ciąża, dwie poprzednie , puste jaja płodowe, poronienia samoistne. Teraz mam od tygodnia plamienia brązowe ( w poprzedniej też tak miałam, więc jak zobaczyłam to myślałam że znowu to samo) , biorę acard 2x 75 mg , luteinę 3 x po 2 tabletki dopochwowo i mam dużo leżeć...pracuje na szczęście zdalniez domu ale mam strasznie twardy brzuch i ciągle muszę się kłaść. Dodatkowo mam dużą nadżerkę i lekarz coś tam nie widział dokładnie dobrze rozwiniętego ciałka żółtego? I ogólnie do 12 tygodnia trzeba czekać bo nigdy nie wiadomo tymbardziej w moim przypadku więc się ciągle mega stresuje...
P. S.
Gratulacje wsyztskim przyszłym Mamą! 3 mam mocno kciuki w tym trudnym okresie dla ludzkości !
 
A jeszcze a propos wody. Jak to jest z wysokozmineralizowana?
bo ja kocham Muszyniankę ale właśnie słyszałam coś ze powinno się pic bardziej źródlana albo nisko zmineralizowaną, musze poszukać czy ro prawda.
Źródlana = kranówka [emoji12] nie ma po co kupować. Chyba, że dla CO2 [emoji16]
A z mineralnych to chyba tylko trzeba uważać, żeby nie było zbyt dużo sodu. Wybierać niskosodową i średniozmineralizowana.

Nie, że jestem fachowcem ale tak na chłopski rozum [emoji4] Minerały są spoko a pijąc źródlaną tylko to możesz sobie wypłukiwać te minerały.
 
@Tymon'sMom pytanie co dla tego ginekologa znaczy początek ciąży :) dla mnie 11 tydzień to początek a tętno zapowiadało wtedy niby dziewczynkę co się jednak nie sprawdziło :)


Żadna z nas na pewno nie ma nic przeciwko temu, że się tu udzielasz, mimo, że nie wiadomo co z ciąża. Ja nadal trzymam kciuki z całych sił ✊


Nigdy nie słyszałam o tym, żeby dodatkowe owłosienie i tłuszcz na brzuchu miały zwiastować chłopca. Ja w poprzedniej ciąży miałam więcej takich małych włosków przy sutkach i zniknęły po ciąży.


Jaki Ty miałaś zgrabny malutki brzuszek 😍 a z ciekawości zapytam ile ważył synek?
ja się wstydzę wstawić swoj brzuch w 40 tygodniu 😂


Co to za dr że nie wie, że w ciąży może być podwyższona temperatura 🙈 ja też mam koło 37 :)


Ale piękna rodzinka 😍😍😍
[/QUOTE]

Co nie ? Pewnie wie Ale mimo wszystko się obawia.. niestety ludzie kłamią, więc w sumie ona nie wie czy tobtylko ciazowa temp czy może zbilam I przyszłam chora.
Przykre to jest Ale właśnie ludzie spowodowali, że nie można wierzyć drugiemu człowiekowi.

Przygotowałam gołąbki z przepisu pierniczka, zobaczymy jak wyjda. Teraz sobie zrobię drzemkę z Ami.. choć już któryś dzień nie udaje mi się zdrzemnąć z nią A w nocy zle spie.. mam mnóstwo snów i strasznie mnie to męczy.. Nie mogę usnąć do 1 czy 2 :/
Dziś mi się śniło że bylam u lekarza i powiedziała że nie jestem I nie bylam w ciazy :o
 
reklama
@Poli90 super 3 rośnijcie zdrowo :)
@PannaAdrianna @Angelika22 gratulacje :)

Powiem wam, że ja tez ostatnio w końcu kupiłam wino bezalkoholowe ale strasznie niedobre było. natomiast wczoraj mąż kupił szampana i byłam pozytywnie zaskoczona - podobny nawet w smaku do normalnego szampana.
 
Do góry