reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Witajcie z rana, ja dzisiaj rozpoczęłam 11 tydzień. Do tej pory czułam się raczej dobrze i myslalam, ze juz do konca pierwszego trymestru nic mnie nie zaskoczy, a dzis obudzilam sie z okropnym bólem głowy i mdłościami. Nie mam siły wstawac 😪 dzisiaj mogę tak się czuc, ale jutro przeciez do pracy 🥺 oby to było jednorazowe.
 
reklama
Dzien dobry! A mi sie dzis snilo, ze poszlam na usg do centrum handlowego i stalam w strasznie dlugiej kolejce. Jak wreszcie byla moja kolej to bylam strasznie obrazona, bo myslalam, ze to badanie bedzie w jakiejs klinice w centrum handlowym a nie tak poprostu na srodku supermarketu, gdzies miedzy polkami z konserwami i zaczelam krzyczec na lekarza, ze w ogole to zdjecia ktore mi pokazuje to on juz mial wczesniej nagrane, ze to nie jest moja dzidzia i nawet mi nie podal wymiarow ani nic 😒 To byl moj pierwszy taki ciazowy sen, a jak wstalam to zobaczylam troche takiego brazowego sluzu. Troche mnie to zmartwilo, bo jak do tej pory mialam zupelnie sucho bez zadnego sluzu. Nie wiem czy to ma jakis wplyw, ale teraz by przypadal termin kolejnej miesiaczki. No nic zobacze, czy sie powtorzy, jak tak to moze jutro podjade do szpitala.
Zycze milego dnia wszystkim 😘
 
Mój był taki w pierwszej ciąży :D przez pierwsze 3 miesiące to wgl sprawdzał każda rzecz w internecie czy mogę jeść nawet takie jak biała kiełbasa, chrzan itp :D a ze słodyczami i niezdrowym jedzeniem to do końca ciąży mnie pilnował :D teraz trochę odpuścił, sam mi te laysy kupił :D
U mnie nie przejdzie 😂 mieszkamy na wsi i mamy foliak a w nim swoje pomidory i inne warzywa.. I np jak wstaje rano to rukola zerwana juz mi kolo chleba leży.. Rzodkiewki.. Zielona cebulka😂 a jeszcze czasem dostaje 'na zdrowie' od tesciowej herbatki z pokrzywy 🤭 jak tak bedzie do konca to zwariuje 😂😂
Moj tylko sprawdza co moge a czego nie 😂 stwierdzil ze trzeba wykluczyc kosmetyki bo to chemia, farby do wlosow to juz w ogole nie, co do jedzenia to niezdrowego tez nie 🤣🤣🤣 teraz juz troszke lepiej ale na poczatku nic nie moglam bo moze szkodzic dziecku 😂😂😂
Ostatnio jadlam na sniadanie parówki.. Udawał jak w restauracji i podając mi je krzyczał "parowki dla truciciela bąbella raz!" 😂 kiedyś go podtruje :)
 
Dzien dobry! A mi sie dzis snilo, ze poszlam na usg do centrum handlowego i stalam w strasznie dlugiej kolejce. Jak wreszcie byla moja kolej to bylam strasznie obrazona, bo myslalam, ze to badanie bedzie w jakiejs klinice w centrum handlowym a nie tak poprostu na srodku supermarketu, gdzies miedzy polkami z konserwami i zaczelam krzyczec na lekarza, ze w ogole to zdjecia ktore mi pokazuje to on juz mial wczesniej nagrane, ze to nie jest moja dzidzia i nawet mi nie podal wymiarow ani nic 😒 To byl moj pierwszy taki ciazowy sen, a jak wstalam to zobaczylam troche takiego brazowego sluzu. Troche mnie to zmartwilo, bo jak do tej pory mialam zupelnie sucho bez zadnego sluzu. Nie wiem czy to ma jakis wplyw, ale teraz by przypadal termin kolejnej miesiaczki. No nic zobacze, czy sie powtorzy, jak tak to moze jutro podjade do szpitala.
Zycze milego dnia wszystkim 😘


Oby nie ale jeśli tak to jedź pewnie sprawdź przy okazji sprawdzisz swojego Kropka :)
Bezpieczniej tam u Was ?
U nas to człowiek na człowieka. Poluzowało się. Wszędzie pełno ludzi.
 
U mnie nie przejdzie 😂 mieszkamy na wsi i mamy foliak a w nim swoje pomidory i inne warzywa.. I np jak wstaje rano to rukola zerwana juz mi kolo chleba leży.. Rzodkiewki.. Zielona cebulka😂 a jeszcze czasem dostaje 'na zdrowie' od tesciowej herbatki z pokrzywy 🤭 jak tak bedzie do konca to zwariuje 😂😂

Ostatnio jadlam na sniadanie parówki.. Udawał jak w restauracji i podając mi je krzyczał "parowki dla truciciela bąbella raz!" 😂 kiedyś go podtruje :)
U mnie tez jest takim przeciwnikiem parowek 😂 a kupuje takie wydaje mi sie lepsze, czytam sklad zawsze
 
U mnie nie przejdzie 😂 mieszkamy na wsi i mamy foliak a w nim swoje pomidory i inne warzywa.. I np jak wstaje rano to rukola zerwana juz mi kolo chleba leży.. Rzodkiewki.. Zielona cebulka😂 a jeszcze czasem dostaje 'na zdrowie' od tesciowej herbatki z pokrzywy 🤭 jak tak bedzie do konca to zwariuje 😂😂

Ostatnio jadlam na sniadanie parówki.. Udawał jak w restauracji i podając mi je krzyczał "parowki dla truciciela bąbella raz!" 😂 kiedyś go podtruje :)
Ale super miec swoje wlasne warzywka 😊😋 Moja mala teraz tylko fasolke wychodowala w doniczce i sie cieszymy, ze ma juz dwa straczki haha 😂
Oby nie ale jeśli tak to jedź pewnie sprawdź przy okazji sprawdzisz swojego Kropka :)
Bezpieczniej tam u Was ?
U nas to człowiek na człowieka. Poluzowało się. Wszędzie pełno ludzi.
No wlasnie tak mysle, czy by nie wykorzystac okazji i nie podgladnac kropka, ale troche sie boje m mowic, bo sie znowu zestresuje, ze bedzie jak za ostatnim razem. U nas wlasciwie bez zmian, zrobili jakies fazy wychodzenia z tej kwarantanny, my jestesmy nadal w fazie 0, a inne regiony od jutra przechodza w faze 1, czyli ze juz jakies bary otworza i inne sklepy, ze mozna rodzine odwiedzic. U nas na razie nie, tylko na spacer i to w wyznaczonych godzinach i to tez nie cala rodzina.
 
Co to jest na komary i kleszcze? Ja puchnę po ugryzieniu komarów więc chętnie skorzystam :)
Dzien dobry! ;)

Jaka ja miałam cudna sobotę. Wstałam rano, odebrałam w końcu moje książki Mamy dla mamy, kupiłam w aptece najlepszy repelent na komary i kleszcze (testuje go dwa lata, a jest bezpieczny dla kobiet w ciąży), zapakowałyśmy auto i pojechaliśmy nad jezioro. Zrobiliśmy grilla, poczytałam na kocyku, pospacerowalismy po lesie, jakoś 10km zrobiłam. Tez piłam sobie piwko bezalkoholowe (nowe somersby 0,0% jest pyszne) I wieczorem mnie odcięło. Czułam się jakbym była po przebiegnięciu maratonu, taka zmęczona, ze odpływałam. Zasnelam w końcu o 22.30 bo stwierdziłam, ze szkoda się męczyć i spałam do 9 z przerwami na siku (po których tez zasypiałam natychmiast).

Niedziela chyba będzie spokojniejsza bo pogoda jakby się trochę zepsuła.
 
Ale super miec swoje wlasne warzywka 😊😋 Moja mala teraz tylko fasolke wychodowala w doniczce i sie cieszymy, ze ma juz dwa straczki haha 😂
No wlasnie tak mysle, czy by nie wykorzystac okazji i nie podgladnac kropka, ale troche sie boje m mowic, bo sie znowu zestresuje, ze bedzie jak za ostatnim razem. U nas wlasciwie bez zmian, zrobili jakies fazy wychodzenia z tej kwarantanny, my jestesmy nadal w fazie 0, a inne regiony od jutra przechodza w faze 1, czyli ze juz jakies bary otworza i inne sklepy, ze mozna rodzine odwiedzic. U nas na razie nie, tylko na spacer i to w wyznaczonych godzinach i to tez nie cala rodzina.

My nie jeździmy komunikacja miejska ale jest full ludzi . Nikt nie pilnuje nie sprawdza . W decathlonie wczoraj po rowerek byliśmy full ludzi. Płyn do dezynfekcji kto chce dezynfekcja kto nie wchodził.
Bazarek full ludzi wszędzie pełno rowerzystow samochodów.
A place zabaw zamknięte heh.

Który masz dzisiaj tydzień i dzień ?
Zrób tak jak będziesz czuła że trzeba zrobić.
Jak były sexy albo wystarczy że pękło naczynko i było tego śluzu mało to nie ma się co bać.
 
Co to jest na komary i kleszcze? Ja puchnę po ugryzieniu komarów więc chętnie skorzystam :)

Moskito guard. Niestety dosyć ciężko dostępny stacjonarnie (polecam na gdziepolek sprawdzić), kosztuje koło 40-50zl ale jest bardzo wydajny. Kupiłam to bo polecił mi lekarz medycyny podróży przed wyjazdem w rejony malaryczne i się absolutnie zakochałam. Przyjemnie pachnie, nie lepi się i przede wszystkim nic nie gryzie. Ja mam uczulenie na komary wiec dla mnie to w sezonie zbawienie.
Tylko jest napisane, żeby mimo wszystko skonsultować z lekarzem w czasie ciąży ale ja dostałam zielone światło ;)
 
reklama
Ja Wam powiem, ze mój organizm sam raczej odrzuca mnie od niezdrowego jedzenia. Wyjątkiem jest piwo 0,0% bardzo okazjonalnie. Bo jakiś czas temu otworzyłam, wzięłam łyka i oddałam mezowi, jednak nie było zainteresowania :D

Mój mąż tez wszystko sprawdza ale zawsze jest „czego nie powinnismy jeść” :D bo on tez się do tego stosuje i solidaryzuje się ze mną :D
 
Do góry