reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Bo te mdłości to sa poranne tylko z nazwy ;) ja mam cały dzień, ale na szczęście do przeżycia
Właśnie , szkoda że mi tego nikt nie powiedział w pierwszej ciąży zanim zaczęłam rzygać po ścianach od rana do wieczora 😂 zdecydowanie wolę obecne nocne mdłości! Albo i nawet całodzienne, byle już nie to wymiotowanie... Ale to pewnie pobożne życzenie, zwłaszcza że u nie dopiero połowa 7go tygodnia... I wszystko jeszcze się może zmienić.
 
reklama
Udało mi się Was nadrobić :)

A my dziś mieliśmy dość aktywny dzień. Byłam z synkiem na sesji 'mama i ja' ale jestem bardzo rozczarowana. Młody był zły, robił krzywe miny (raziło go słońce) albo zagryzał wargę (wychodzą mu zęby), nie chciał się przytulać, nie chciał dać buziaka, wszystkiego się bał. Na żadnym zdjęciu się nie usmiechal, był mega spięty i przerazony. Także coś czuję, że będzie to zmarnowany pieniądz no ale już trudno.

Potem pojechaliśmy do teściów i w koncu im powiedzieliśmy, że spodziewamy się dziecka. Ucieszyli się i gratulowali :)

Teraz młody śpi, ja idę szykować sobie kolację a za ścianą i oknem (mieszkania na parterze w moim bloku mają ogródki) hałasy bo sąsiedzi imprezują. Tak bardzo mnie wkurza to mieszkanie, że nie macie pojęcia. Tyle nerwów tracę na tych wszystkich sąsiadów że szkoda gadać.

Z zusu tak. Ale to są grosze... A potem będę bez pracy 😭😭
Czemu grosze? To nie liczą macierzynskiego na podstawie wcześniejszego zwolnienia lekarskiego?

Ja po wizycie. Ciąża rozwija się prawidłowo. Serduszko bije. :)
Gratuluję 🙂 mam nadzieję, że Twoje uczucia co do tej ciąży szybko się zmienia i pokochasz te kruszynke, która w sobie nosisz tak samo mocno jak Alicję 😍

Zastanawiam się nad kwasem acetylosalicylowym. Przez brak snu poczytałam sobie trochę i mam wszelkie wskazania do suplementacji w ilości 150mg na wieczór.
Waham się bo moja gin na pewno mi nie pozwoliłaby. Ma 60 lat i uważa, że niczego nie wolno. Oprócz Prenatalu Uno.

A wszystkie opracowania od 2016-2017 mówią, że wskazaniami są:
- nadciśnienie
- wiek powyżej 35
- nadwaga
- nadciśnienie w poprzednich ciążach
Są jeszcze inne ale te powyżej dotyczą mnie bezwzględnie.
Ma mnie to uchronić przed: zatruciem ciążowym, odklejeniem łożyska, przedwczesnym porodem i obumarciem płodu.

Ma któraś z Was wiedzę albo doświadczenie z Acardem lub innym aspirynowym lekiem?
Ja biorę Acard i poprzedniej ciąży też brałam. Taka jest decyzja mojego lekarza, choć w tej ciąży brałam go już zanim poszłam do niego na wizyte. Nie miałam nigdy robionych badań w związku z krzepliwością krwi ale przez wzgląd na poronienia lekarz woli, jak jestem obstawiona acardem na wszelki wypadek. Podobno nie szkodzi a może pomóc.
 
Od kilku dni chodziło za mną piwko bez alkoholowe owocowe.. takie do kupienia w uk- nie pamiętam teraz nazwy.. poszlam do sklepu.. W deszczu :D I no facet pyta o dowód.. No nie wzięłam.. musialam dzwonić żeby mi 12 letni syn rowerem przywiózł :D podobno nie wyglądam na 25 lat [emoji14] (w uk trzeba wyglądać na 25 jesli nie wyglądasz sprawdzają dowód I po 18 normalnie można kupic ) śmieszna sytuacja no tymbardziej, że to bez Alko.
Haha a może taki podryw to był? [emoji3590]
 
Właśnie , szkoda że mi tego nikt nie powiedział w pierwszej ciąży zanim zaczęłam rzygać po ścianach od rana do wieczora 😂 zdecydowanie wolę obecne nocne mdłości! Albo i nawet całodzienne, byle już nie to wymiotowanie... Ale to pewnie pobożne życzenie, zwłaszcza że u nie dopiero połowa 7go tygodnia... I wszystko jeszcze się może zmienić.
No u mnie dzisiaj 6+6, wiec tez licze sie z tym, ze rzyganko moze sie dopiero zaczac 😅 tym bardziej, ze,w poprzedniej ciąży mniej więcej o tym czasie sie zaczęło :D i bylo równie hardcorowo jak u ciebie, dlatego mam nadzieję szczera, ze teraz nas oszczedzi i na mdlosciach sie skpnczy :D
 
Wreszcie i ja chciałabym się przywitać 🙂
Od kiedy dowiedziałam się o ciąży to pocichutku podczytuje wasz wątek. Ale sama przed sobą trochę boję się cieszyć z tej ciąży bo ostatnią straciłam w listopadzie. No ale mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze. Dziś mam 9 tydzień, jestem po pierwszym USG w 7+2, kolejne 1 czerwca. Wrzucam zdjęcie mojej fasolki 😊 Pozdrawiam
 

Załączniki

  • IMG_20200509_225201.jpg
    IMG_20200509_225201.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 88
Jezuuu za mna chodzą strasznie... Ale moj maz w życiu by tego nie przetrawil. 😂😂 Ostatnio jechalam do rodzicow i dzwonilam ze jak beda w sklepie to prosze o cole i laysy cebulowe 😂😂 smiali sie potem ze powiedzą 😂🤭 ale przynajmniej mi przeszlo :D
Mój był taki w pierwszej ciąży :D przez pierwsze 3 miesiące to wgl sprawdzał każda rzecz w internecie czy mogę jeść nawet takie jak biała kiełbasa, chrzan itp :D a ze słodyczami i niezdrowym jedzeniem to do końca ciąży mnie pilnował :D teraz trochę odpuścił, sam mi te laysy kupił :D
 
Wreszcie i ja chciałabym się przywitać 🙂
Od kiedy dowiedziałam się o ciąży to pocichutku podczytuje wasz wątek. Ale sama przed sobą trochę boję się cieszyć z tej ciąży bo ostatnią straciłam w listopadzie. No ale mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze. Dziś mam 9 tydzień, jestem po pierwszym USG w 7+2, kolejne 1 czerwca. Wrzucam zdjęcie mojej fasolki 😊 Pozdrawiam
Witamy! Super słodziutka fasolka :)
 
Wreszcie i ja chciałabym się przywitać 🙂
Od kiedy dowiedziałam się o ciąży to pocichutku podczytuje wasz wątek. Ale sama przed sobą trochę boję się cieszyć z tej ciąży bo ostatnią straciłam w listopadzie. No ale mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze. Dziś mam 9 tydzień, jestem po pierwszym USG w 7+2, kolejne 1 czerwca. Wrzucam zdjęcie mojej fasolki 😊 Pozdrawiam
Część i gratuluję :) oby tym razem wszystko było ok :) na kiedy masz termin porodu? To będzie Twoje pierwsze dziecko?
 
reklama
Wreszcie i ja chciałabym się przywitać [emoji846]
Od kiedy dowiedziałam się o ciąży to pocichutku podczytuje wasz wątek. Ale sama przed sobą trochę boję się cieszyć z tej ciąży bo ostatnią straciłam w listopadzie. No ale mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze. Dziś mam 9 tydzień, jestem po pierwszym USG w 7+2, kolejne 1 czerwca. Wrzucam zdjęcie mojej fasolki [emoji4] Pozdrawiam
Gratulacje [emoji3590][emoji3059]

Miłej niedzieli dziewczyny [emoji846]
Na Kujawach dzisiaj będzie piękny, słoneczny dzień [emoji274]
a mi po trzech dniach spokoju wróciły mdłości [emoji45]
 
Do góry