reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Cześć :) Ja też niedawno dołączyłam! Ach Ci mężowie [emoji85] Trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze.
Cześć dziewczyny :) mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do zacnego grona grudniówek :) chyba będę zamykać korowód ;) termin mam wg om 29-31 grudnia. Ciąża czwarta, 1 i 3 CC, 2 poroniona w 7tc. Przeczytałam cały wątek [emoji16] widziałam wszystkie testy, pęcherzyki, zdjęcia chłopczyka w koszulce "Mam sekret" (świetny pomysł!), uronilam łzę gdy którejś się nie udało, a i pośmiałam się nieraz :) w każdej z Was znalazłam coś wspólnego ze mną (a to wiek, a to ilość dzieci, a to objawy...). W 5t5d trafiłam na SOR z krwawieniem (niewielkim ale jednak żywa krwią) i na USG był pęcherzyk 9mm. Odesłali do domu. Nic się nie działo :) ale świruje troszkę z uwagi na wcześniejsze doświadczenia. Ciąża na podtrzymaniu, a USG dopiero za jakiś czas i mam ogromną nadzieję na serduszko :) mąż chwilowo wkurzony ta sytuacją ... Nie planowane ale gdzieś tam kiedyś rozważaliśmy trzecie. No cóż. Może mu się zmieni jak zobaczy fotkę z następnego USG :)
 
reklama
Moja w poprzedniej ciąży powiedziała, że lepiej tego nie brać, także jak widać co lekarz to opinia. Można śmiało clotrimazolum i zdecydowanie trzeba leczyć szybko, bo to się okropnie rozwija. Wiem, bo cała ciążę walczyłam. Wiecie co najlepiej pomaga? Bawełniane majtki i spanie w koszuli nocnej bez majtek. Serio, wietrzenie jest najważniejsze.
Wiem że pisaliście coś o infekcjach w ciąży, miałam na samym początku i aplikowalam Lactovaginal. Pomogło, gin na telewizycie powiedział że dobrze zrobiłam że to brałam. To takie dobre bakterie bardziej niż lek, więc można spokojnie w ciąży stosować.
 
Ja mysle, że to takie polskie wychowanie. Za komuny dużo ludzi nie miało własnego mieszkania, potem były te klitki i posiadanie więcej niż 2 dzieci stało się narodowym szaleństwem. Tym sposobem mamy dzietnosc 1,44 co nie daje 30-latkom żadnych szans na emeryturę. Mam sąsiadów Rumunów i u nich 3 dzieci to standard, a przecież dużo biedniejsze społeczeństwo. Ruscy też mają dużo dzieci. Jeszcze się mąż przekona. Mój ojciec ma trzeciego syna i Kuba to oczko w głowie, chociaż był totalna wpadka.
Ja myśle, ze to jednak zamiłowanie do wygodnego życia ;) ja się do tego przyznaje bez bicia - dwójkę ogarnę, więcej wymagałoby zbyt dużo poświęceń ;) są teraz ogromne możliwości, ludzie podróżują, kobiety chcą pracować. jasne, ze się da już mówiliście ale jest to trudniejsze żeby wszystko pogodzic ;)
Poza tym ja jestem z modelu 2+2 i mi się to bardzo podoba ;) mąż 2+1 wiec tez jesteśmy przyzwyczajeni do małych rodzin i nam to pasuje taka właśnie wizja ;)
Myśle, ze jakbym miała np w drugiej ciąży bliźniaki to byłabym na początku tez załamana i wymagałoby to ode mnie dużo samozaparcia żeby się z tym pogodzic ;p
 
Cześć :) Ja też niedawno dołączyłam! Ach Ci mężowie [emoji85] Trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze.
Dzięki :) no z facetami lekko nie jest 🙈 oni są jacyś odrealnieni aż do porodu i dopiero jak widzą takiego małego kluska to im się światopogląd zmienia i nagle są najlepszymi tatusiami ;) moj w ciąży z drugim synkiem był mocno zdystansowany, bał się że nie będzie umiał pokochać drugiego tak mocno jak pierwszego a jak się urodził drugi to do dzisiaj jest turbo tatusiowy ;) także daje mojemu czas do porodu na oswojenie się z sytuacją haha 😁
 
Golabki bez zawijania gotowe. Pojedlismy...tylko jest jeden problem. Nazeczony zachwala ze pyszne jak zawsze i poszedl wlasnie po dokladke a ja mialam troche problem zjesc bo ciagnelo mnie na wymioty czujac smak i zapach mielonego miesa...ostatnio w ogole unikam miesa bo smierdzi mi pod kazdą postacia padliną. Myslalam ze w golabkach jakos go tak nie wyczuje ale dalismy miesa troche wiecej bo w opakowaniach zamiast po 500g bylo 600g no i wyczulam 😢😥😰 nie wierze ze moje cudowne gołąbki sprawily ze ledwo zjadlam przez dodatek mięsa ktory zawsze mi smakowal 😭😭😭
 
Robił Ci lekarz szczegółowe badania?
Ja mam bardzo często infekcje, ale traktuję to jak katar po kilku dniach przechodzi, dopiero jak nawracaja, w krótkim czasie ciągle to idę do giną i wtedy takie tabsy Mi pomagają gdzir jest jedną tabletka w opakowaniu, ale nie pamiętam nazwy. Poza tym oprócz tego klasycznego świądu pojawia się u mnie mnóstwo małych ranek jakby ktoś mnie nożem pociachal i to jest o wiele bardziej uciążliwe niż swędzenie bo się dotkanac nie da, a mycie to masakra jest
 
Miałam tele poradę z lekarzem ten hematokryt to gęstość krwi... I przez moim wysokiem ciśnienienien to się wiąże... Także jak na wtorkowej wizycie będzie wszystko ok to się zdziwię... A po drugie płacze od rana mój mąż ponad 2000zl mniej na wypłacie ja 1500 nie wiem co mam opłacic a czego nie kredyty zawiesiłam... Ale i tak nam na życie braknie a tu jeszcze drugie dziecko[emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
Kochana, pocieszeniem niech będzie, że po porodzie już powinna być inna sytuacja. Ekonomiści szacują, że te zawirowania będą max do końca roku.
 
Miałam tele poradę z lekarzem ten hematokryt to gęstość krwi... I przez moim wysokiem ciśnienienien to się wiąże... Także jak na wtorkowej wizycie będzie wszystko ok to się zdziwię... A po drugie płacze od rana mój mąż ponad 2000zl mniej na wypłacie ja 1500 nie wiem co mam opłacic a czego nie kredyty zawiesiłam... Ale i tak nam na życie braknie a tu jeszcze drugie dziecko[emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
Jak ja Ciebie rozumiem [emoji21][emoji3525]
Od początku lockdownu mam 1/4 etatu czyli zarąbiste 600 zł...
Całe szczęście, że mój mąż pracuje w miedzynarodowej korporacji w branży kosmetycznej (środki czystości itp.). Oni teraz kluczowi bo nagle cały świat myć się zaczął... Prxynajmniej u Niego bez zmian.

Trzymam kciuki żeby jak najszybciej się to skończyło.

Ja branża turystyczna... więc na szarym końcu...
 
reklama
Do góry