reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Ta i mysle ze jutro ją skoncze. Dzis juz pewnie oczy mi na to nie pozwala. Ale jest tak swietnie napisana naprawee polecam 😍 pozniej cesarskie cięcie. Nie wiadomo jak bede rodzila lub w czasie porodu mize sie cos zmienic i warto byc choc odrobine "przygotowanym" zwlaszcza ze tu w wiedniu nie mam mozliwosci szkoly rodzenia w jezyku ojczystym a chce wiedziec na co sie mniej wiecej przygotowac to ksiazki sa super opcją. Aha i nie sądzilam ze mozna sie posiusiac podczas porodu...wiedzialam ze mozr wyjsc troche dwójeczki no ale kurcze jak o tym mysle to mi tak glupio ze moze sie to przytrafic i kogos obrzydzic z personelu a tym samym narobic rodzacej wstyd...przynajmniej mu by wstyd pewnie strasznie bylo...
znieczukeni
Ta i mysle ze jutro ją skoncze. Dzis juz pewnie oczy mi na to nie pozwala. Ale jest tak swietnie napisana naprawee polecam 😍 pozniej cesarskie cięcie. Nie wiadomo jak bede rodzila lub w czasie porodu mize sie cos zmienic i warto byc choc odrobine "przygotowanym" zwlaszcza ze tu w wiedniu nie mam mozliwosci szkoly rodzenia w jezyku ojczystym a chce wiedziec na co sie mniej wiecej przygotowac to ksiazki sa super opcją. Aha i nie sądzilam ze mozna sie posiusiac podczas porodu...wiedzialam ze mozr wyjsc troche dwójeczki no ale kurcze jak o tym mysle to mi tak glupio ze moze sie to przytrafic i kogos obrzydzic z personelu a tym samym narobic rodzacej wstyd...przynajmniej mu by wstyd pewnie strasznie bylo...
Ja tak miałam.. Byłam po znieczulenia i nawet nie czułam , że sikam. A z drugiej strony było mi wszystko jedno. Byłam i tak ogłupiała, zmęczona i zła. Ale powiedziałam wcześniej, że chce ale nie dojdę do łazienki. Dali mi kaczuszkę.
 
reklama
Ja sikałam a nawet nie wiedziałam i nie czułam bo byłam po znieczukeni
Ja tak miałam.. Byłam po znieczulenia i nawet nie czułam , że sikam. A z drugiej strony było mi wszystko jedno. Byłam i tak ogłupiała, zmęczona i zła. Ale powiedziałam wcześniej, że chce ale nie dojdę do łazienki. Dali mi kaczuszkę.
Kurcze wlasnie jak o tym mysle to mi by bylo strasznie glupio zwlaszcza pewnie pozniej jak juz sie skonczy porod ale to jest wlasciwie normalne jednak czytalam ze niektore panie rodząc i cos im pocieklo uslyszaly bardzo niemile komentarze od personelu...tego sie chyba boje ze ktos mnie bedzie oceniac, ze trafi sie ktos nie mily, nie sympatyczny
 
Widać, że się znasz na tym doskonale [emoji23]
Bylam narkomanką niestety. Zle sie do tego przyznac ale jestem naprawde bardzo dumna ze sama z tym skonczylam i wciaz jestem na terapii aby wzmacniac to co sama uzyskalam i wyzbyc sie z podswiadomosci tego wszystkiego. Bo choc wydaje sie ze o tym nie mysle i wmawiam sobie ze nie chce do tego wracac to mam rozne nawracajace natrętne sny choc naprawde ich nie chce 🤕 takze jestem bardzo z siebie dumna ze z tego wyszlam choc stosunkowo niedawno to wiem ze tak juz zostanie. Wiem dla kogo to robie 😊 zaraz koncze studia, dąże do tego co chce osiagnac. Wyszlam na prosta i jestem bardzo szczesliwa🥰 mowiac o tym czesc osob odbierze mnie pewnie za glupią czy nieodpowiedzialna lub nawet "zla matke" czy niedojrzala to kazdy ma rozna przeszlosc i nie nalezy takich osob oceniac bo moge byc lepszą matką niz niejedna z "normalna przeszloscia" zwlaszcza ze dzidzius byl w 100% planowany i po odczekanym zdrowym detoxie organizmu 😊
 
Uff nadrobiłam Wasze dwa dni pisania 😀

Ja po wizycie! ❤ Serduszko bije. Tętno 160 🤭 ponoc idealne. Maluszek ruchliwy. Widzialam jak rusza rączkami i nóżkami ❤❤❤ wiercił się tak strasznie, ze pani się smiala ze go nie zmierzy bokiem.. Próbowała z 2 minuty, ale nie dało sie bokiem 😂 ma 2.5cm. Mocno kosmówka siedzi. Nic sie nie powinno dziać. Mowi, ze jak mdłości przeszly to juz nie powinny wracać i tylko teraz zachcianki i rosnący brzuch ❤ ogólnie mega jestem zadowolona ❤

Wedlug usg 9+1 dzisiaj :)

Zobacz załącznik 1115940
Ale super! Gratuluję 😍😍😍 ja mam wizytę za tydzień, też będzie 9+1, liczę na podobnie piękne doświadczenia 🙂

Ja właśnie zamówiłam adapter do pasów do autka dla ciężarnych i poduszkę tego rogalika do spania a ze wszystko na stronie smyka to oczywiście nie mogłam się powstrzymać i kupiłam jeszcze komplet body z czapeczka i love mom i love dad ❤️😂 no nie mogłam się powstrzymać 🥰😁
Ja zamówiłam poduszkę z oMedica, jest świetnia, bardzo fajnie się śpi, mimo, że jeszcze bez brzuszka 👍 a adapter do pasów mi wczoraj zamówił mąż, chyba będę od razu stosowała bo czuje jakiś dyskomfort jak pas dotyka brzucha 🤔

No już jestem po wizycie!!

Zobaczyłam już swojego robaczka [emoji173][emoji173][emoji847]

7,6 mm, a serduszko biło 115 uderzeń/minutę [emoji847][emoji173]
Gratulacje, pięknie! 😍😍😍

Ogólnie to mówię lekarzowi, że wyszły mi ciała ketonowe, a on mi przerwał że i co tam internety napisały ? Pewnie już koty Pani miała i się zaczął śmiać [emoji16]

Stwierdził że resztę wyników mam dobre i pewnie za wcześnie kolację zjadłam [emoji1787]
To super, czyli to samo co mój lekarz, też napisał że nie ma się czym przejmować 👌

Wiesz mysle ze to bardziej chodzi o dziewczyny ktore stracily juz ciaze. Ja w 1 ciazy tez tak myslalam po co sie spieszyc z wizyta no i nie zdazylam nawet bo poronilam. W tej ciazy poszlam zaraz po zrobieniu testu pozniej badania i za tydzien znowu wizyta, biore leki bo sie okazalo ze gdybym nie brala duphastonu to z powodu mojego progesteronu bylaby powtorka. Wiec wizyta byla wrecz konieczna i napewno wiele dziewczyn po przejsciach dlatego chce isc od razu. Takze jezeli nigdy nie mialo sie przykrej sytuacji niestety prosto jest mowic "zaczekajcie az bedzie serduszko" 😊
Co prawda to jest moja pierwsza ciąża i nie mam złych doświadczeń, ale też szybko leciałam do lekarza i na przykład TSH zbadałam zaraz po teście ciążowym, w tym samym czasie co betę i dzięki temu od razu wdrożyłam leczenie i zbiłam zbyt wysokie TSH które mogło być niebezpieczne dla kropka.
 
Piernik ze mnie w trakcie porodu leciało wszystko oprócz sikow. Nie zrobili mi lewatywy ale szczerze było mi wszystko jedno. Na początku się wstydziłam ale serio tak boli, że człowiekowi wtedy na niczym nie zależy.
 
A mi lekarka powiedziała, żeby nie brać tranu w 1 trymestrze...
Co lekarz to opinia ;)
Ja jestem wegetarianka, nie jem ryb wiec omegi 3 nie mam jak uzupełnić ;) Dwie lekarki powiedziały, ze jak najbardziej suplementowac tylko nie pierwszy lepszy a taki polecany dla kobiet w ciąży z podanym źródłem ;)
 
Piernik ze mnie w trakcie porodu leciało wszystko oprócz sikow. Nie zrobili mi lewatywy ale szczerze było mi wszystko jedno. Na początku się wstydziłam ale serio tak boli, że człowiekowi wtedy na niczym nie zależy.
Mozliwe ze wtedy nie bede sie pewnie tym przejmowac tylko teraz mi sie tak wydaje ze mi wstyd bedzie a wtedy zrobi sie wszystko jedno 😅 w bolu sie podobno o wszystkim zapomina 😂
 
reklama
Co lekarz to opinia ;)
Ja jestem wegetarianka, nie jem ryb wiec omegi 3 nie mam jak uzupełnić ;) Dwie lekarki powiedziały, ze jak najbardziej suplementowac tylko nie pierwszy lepszy a taki polecany dla kobiet w ciąży z podanym źródłem ;)
Mi tłumaczyła hiperwitaminozą wit A więc już odstawiłam :p
 
Do góry