reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Czapki mu nie zakładam. A możliwe, że może być mu zimno w głowę nawet jeśli ma ciepły kark? Jak dziś założyłam mu czapkę żeby wystawić na balkon to była draka- chyba nie lubi tej części garderoby
Ja w domu nie zakładam. Kwestia czy w domu masz przeciągi?

Co do draki- nasz też zawsze marudzi jak zakładam ale po chwili w wózku zasypia 😀
 
reklama
Ja mam to samo.. maly nie chwyta. Wczoraj po wielkim placzu gdy przyszla polozna to udalo sie ze zlapal przez kapturki, ale przysnal i koniec i tak to wyglada. Jak sie przebudzi to orientuje sie ze to nie butla i tylko denerwuje sie. Ja odciagam co 3 godziny. Dzisiaj udalo mi sie odciagnac 130 ml z obu, ale co z tego jak on jada tyle, ze raz conajmniej w ciagu doby musze dac mm i wtedy ma problem z kupka. Ile wasze dzieci zjadaja? Ja mam wrazenie ze nasz by tylko jadl i kupki sadzil. Co 2 h chce jesc i zjada nawet po 90 i wczoraj wyszlo ze znow spadl z wagi.. ja nie wiem juz co jest nie tak. Czasami krzyczy ze chce czesciej i wtedy bije sie myslami czy dac mu czesciej a mniej ale wtedy nie spi.. ja jestem 6 dobe po cc i myslalam ze tego pokarmu bedzie wiecej :/ albo mam glodomora
U mnie podobnie w nocy od 22 do 2 siedział na piersi spał I cmokal myślałam że padnę aż dałam MM I zasnął na dłużej myślę że je nieefektywne w pn po świętach nam wizytę u CDL zobaczę co powie Moja położna mówiła że nie dobrze jak dziecko cały czas wisi na piersi bo żołądek nie odpoczywa więc dobrze dac butelkę żeby miał 1,5 do 2h przerwy w karmieniu a przytyl też tylko 10g ale wciąż walczymy o KP
 
Gratulacje! Chyba będzie spał przez kilkanaście godzin ;) mój też miał tak.

Trafiłaś na mądrego lekarza. Oszczedzili ci kupę niepotrzebnego bólu i stresu.
Momentami się zastanawiam, bo ta klinika w której rodziłam jest nastawiona na CC tak z biznesowego punktu widzenia. Ale w sumie jestem zadowolona, mały zdrowy, u mnie też wszystko książkowo, więc nie ma co narzekać. ;)
Gratulacje! Jak duzy chlopak? 🥰
3450g, 53cm :)
Trochę większy niż szacowane 3kg :D
 
A mój pomimo zmiany mleka na ha i karmienia jak najwięcej mm kupki robi z śluzem i mam wrażenie, że krostek też więcej...musze go do poniedziałku przetrzymać i do pediatry. Mam nadzieję, że nic mu nie będzie. W ciąży się martwiłam a teraz chyba jeszcze bardziej. Gratuluję udanych porodów i życzę Wesołych Świąt :)
 
Dziś urodziłam :) Miał być wywoływany poród, bo 8 dni po terminie, ale lekarz dyżurujący uznał, że szyjka jest zupełnie nie dojrzała i nawet oxy nie pomoże, tylko mnie wymęczą, wiec jestem po CC. ;) Mamy się dobrze, mały jest ze mną prawie od chwili kiedy wróciłam na sale po operacyjną. Trochę pociumkał piersi i śpi prawie cały czas. 😄
Gratulacje 🙂
Ja mam to samo.. maly nie chwyta. Wczoraj po wielkim placzu gdy przyszla polozna to udalo sie ze zlapal przez kapturki, ale przysnal i koniec i tak to wyglada. Jak sie przebudzi to orientuje sie ze to nie butla i tylko denerwuje sie. Ja odciagam co 3 godziny. Dzisiaj udalo mi sie odciagnac 130 ml z obu, ale co z tego jak on jada tyle, ze raz conajmniej w ciagu doby musze dac mm i wtedy ma problem z kupka. Ile wasze dzieci zjadaja? Ja mam wrazenie ze nasz by tylko jadl i kupki sadzil. Co 2 h chce jesc i zjada nawet po 90 i wczoraj wyszlo ze znow spadl z wagi.. ja nie wiem juz co jest nie tak. Czasami krzyczy ze chce czesciej i wtedy bije sie myslami czy dac mu czesciej a mniej ale wtedy nie spi.. ja jestem 6 dobe po cc i myslalam ze tego pokarmu bedzie wiecej :/ albo mam glodomora
Jaś dziś kończy 4 tyg, zjada między 90 a 60 ml, przerwy między 1,5- 3 h. Ale wole mu podawać mniej i częściej,bo wtedy tak mocno nie ulewa.
 
IMG_20201224_110837.jpg

Życzymy wam zdrowych i spokojnych świąt 😘
 
Moim zdaniem cieszyć się że chce jeść :)
Rozmawiałam z położną i mówiła że nie ma czegoś takiego jak przekarmienie dziecka i podawać mu tyle ile chce, co ile chce.

Mój w 6 dobie jadł po 60- 90ml co 2.5-3 h. Teraz w 20 dobie je 120ml co 3.5-5h- jak się domaga to dostaje :) po moim mleku dość szybko jest głodny więc niekiedy nawet i szybciej dostaje.

Położna mówiła że ważne by nie ukrywał i przybierał na wadze. Wtedy wszystko jest ok
To w takim razie maly bedzie pozniej rzadziej sie wybudzal na karmienie czy wy tak go przeciagacie?
 
reklama
Do góry