reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Hej dziewczyny jak wasze maluszki ładnie śpią w nocy bo mój od 10.00 koncertuje I tak co godzina lub 1,5h aż do 4h a później cały ranek ładnie śpi dziś mam wizytę położnej zobaczymy co powie?
 
reklama
Super że już wyszliscie 🙂 ja wyszłam już w nd pokarm dopiero pojawił się dzisiaj ale jest go malutko ok 5- 10 ml a on zjada 30 ml I jest mu mało mój też dostawał butlę I teraz marudzi dostawiam go I on płacze I ja razem z nim a potem I tak idę zrobić butelkę jeszcze z lewej to ssie ale z prawej nie chce poza tym podaje mu przez nakładki bo nie umie łapać cyca
Grunt to się nie poddawać, ja karmilam synka 2 miesiące przez nakładki. I nagle wypluł i się udało i karmilam prawie 2 lata 💪💪💪 Teraz tez karmie Lilke orzez nakładki ale 2 razy na dobę daje jesscze mm.
 
A jak tam mamy oczekujące na narodziny, dużo nas zostało?☺️ U mnie jeszcze żadnych sygnałów, Małej się widocznie nie spieszy. Teraz to już wolałabym jednak po świętach 😀
 
Dziewczyny, które szczepienia wybieracie? Biorę wszystkie dodatkowe + pneumokoki płatne. Wybieracie skojarzone czy nie? Skłaniam się ku zwykłym. Ze względu na mozliwe reakcje poszczepieniu. Wydaje mi się, że zawsze to mniejsze obciążenie dla organizmu.
 
Dziewczyny, które szczepienia wybieracie? Biorę wszystkie dodatkowe + pneumokoki płatne. Wybieracie skojarzone czy nie? Skłaniam się ku zwykłym. Ze względu na mozliwe reakcje poszczepieniu. Wydaje mi się, że zawsze to mniejsze obciążenie dla organizmu.
Ja swoje starsze dzieciaczki szczepiłam zwykłymi,nie tymi skojarzonymi. Wszystko było w porządku 😊nie brałam żadnych dodatkowych ale teraz się będę zastanawiać czy właśnie nie wziąć.
 
Dziewczyny, które szczepienia wybieracie? Biorę wszystkie dodatkowe + pneumokoki płatne. Wybieracie skojarzone czy nie? Skłaniam się ku zwykłym. Ze względu na mozliwe reakcje poszczepieniu. Wydaje mi się, że zawsze to mniejsze obciążenie dla organizmu.
My bierzemy standardowe + meningokoki + rotawirusy. Młody będzie szedł do żłobka więc chce uniknąć problemów z rotawirusami.
 
Dziewczyny czy u Waszych dzieci też się pojawiają krostki na buzi?
Tak, od kilku dni wyskakują krostki i jest ich coraz więcej...na razie tylko obserwuje.
Czasem 90ml, czasem 100 a czasem jest i tak, że muszę podać mm bo nic nie potrafię odciągnąć..
Między 80 a 120 ml, choć wczoraj był kryzys- 50-60 co 3h, musiałam ruszyć zapasy z zamrażarki bo było za mało 😑, dlatego wolę małego karmić butlą- wiem ile daje.
Hej dziewczyny jak wasze maluszki ładnie śpią w nocy bo mój od 10.00 koncertuje I tak co godzina lub 1,5h aż do 4h a później cały ranek ładnie śpi dziś mam wizytę położnej zobaczymy co powie?
Noce są różne i dnie też. Ostatnie 2 doby ciężkie...oczy moje na zapałkach i ból rąk z noszenia. Dziś lekko lepiej, i oby tak sie utrzymało.
Dziewczyny, które szczepienia wybieracie? Biorę wszystkie dodatkowe + pneumokoki płatne. Wybieracie skojarzone czy nie? Skłaniam się ku zwykłym. Ze względu na mozliwe reakcje poszczepieniu. Wydaje mi się, że zawsze to mniejsze obciążenie dla organizmu.
Będę brała skojarzone,przy starszych też je brałam- mniej bólu dla dziecka,ale jeszcze nie wiem czy 5 czy 6 w 1. Nawet nie wiem czy gdyby się okazało, że Jaś ma tego hirschsprunga czy będę mogła szczepić normalnie czy innym tempem,czy może jeszcze inaczej. Dodatkowych nie przewiduje,no ale zobaczymy co lekarz powie.

Dziewczyny czy dajecie dzieciom czapeczki w domu? Jaś dziś dostał czapke mikołaja i jest jakby spokojniejszy...czy to możliwe, że było mu chłodno w główkę?
 
reklama
A jak tam mamy oczekujące na narodziny, dużo nas zostało?☺️ U mnie jeszcze żadnych sygnałów, Małej się widocznie nie spieszy. Teraz to już wolałabym jednak po świętach 😀
Dziś urodziłam :) Miał być wywoływany poród, bo 8 dni po terminie, ale lekarz dyżurujący uznał, że szyjka jest zupełnie nie dojrzała i nawet oxy nie pomoże, tylko mnie wymęczą, wiec jestem po CC. ;) Mamy się dobrze, mały jest ze mną prawie od chwili kiedy wróciłam na sale po operacyjną. Trochę pociumkał piersi i śpi prawie cały czas. 😄
 
Do góry