reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

A powiedzcie mi proszę liczycie ruchy płodu w ciągu dnia?:) Jeśli tak to w jaki sposób?:D
Chyba jeszcze ani razu od początku ciąży nie liczyłam ruchów. Mały jest tak aktywny, że te zalecane 10 potrafi zrobić w mniej niż minutę. 😅 Rusza się najbardziej intensywnie rano i wieczorem, ale i w ciągu dnia potrafi dokopać. A w nocy chyba śpi razem ze mną albo po prostu jestem wyrodną matką i go ignoruję. :D
 
reklama
A powiedzcie mi proszę liczycie ruchy płodu w ciągu dnia?:) Jeśli tak to w jaki sposób?:D
Juz od 2 tyg liczę ruchy zaczynam o 9 I zaznaczam o której zaliczyłam 10 ruchów I tak każdego dnia chociaż mój też bardziej kręci się rano i późnym wieczorem a w trakcie dnia jest spokojny może dlatego ze się chodzi to słabo czuje się ruchy
 
Liczenie ruchów robie od 30tyg- zalecenie położnej. Zaczynam też od 9, ale mały coraz mniej ruchliwy i teraz często kończę po 14tej lub nawet 15tej.
Dla mnie ruch to początek każdego jego kręcenia sie,a nie każde smyrnięcie w trakcie jednego obrotu 😉
 
Liczenie ruchów robie od 30tyg- zalecenie położnej. Zaczynam też od 9, ale mały coraz mniej ruchliwy i teraz często kończę po 14tej lub nawet 15tej.
Dla mnie ruch to początek każdego jego kręcenia sie,a nie każde smyrnięcie w trakcie jednego obrotu 😉
No ja właśnie dziś zaczęłam te metodę;) plus w aplikacji jest licznik mierzenia kopnięć w trakcie 2 h powinno być ich 10, więc wybieram sobie 2 pory w ciągu dnia i liczę ile czasu to zajęło :)
 
Kurde moj juz nie kopie.. bardziej tak sie wierci, przesuwa albo wypina/wyciaga.
Mój też już nie kopie. Najczęściej rusza się z rana, jak się obudzę i wieczorem jak chce iść spać ;d
Ja nie liczę na godzinę bo bym co chwila miała mini-zawał. Podchodzę do tego że jak czuję rano, to potem raz na jakiś czas jak leże to wsłuchuję się czy coś tam się dzieje :)

Czasem jest ciężko, bo młody też ma swoje dni. Ostatnie dwa dni to w ciągu dnia chyba cały czas spał, musiałam zjeść coś słodkiego i trochę poruszać brzuchem by dał znać. Ale w sumie się mu nie dziwie, bo ja też bym tylko spała :d
 
Mój też już nie kopie. Najczęściej rusza się z rana, jak się obudzę i wieczorem jak chce iść spać ;d
Ja nie liczę na godzinę bo bym co chwila miała mini-zawał. Podchodzę do tego że jak czuję rano, to potem raz na jakiś czas jak leże to wsłuchuję się czy coś tam się dzieje :)

Czasem jest ciężko, bo młody też ma swoje dni. Ostatnie dwa dni to w ciągu dnia chyba cały czas spał, musiałam zjeść coś słodkiego i trochę poruszać brzuchem by dał znać. Ale w sumie się mu nie dziwie, bo ja też bym tylko spała :d
No właśnie 🤭 a szczególnie lubią leniuchować jak jest np. dzień wolny od pracy i lekarze nie przyjmują :D ja też nie zawsze odczuwam kopnięcia, raczej rozciągnięcia i przechodzenie po skórze :) no właśnie.. ja zawsze staram się mieć coś słodkiego w szafce bo gdyby nie to można by zwariować 😂
 
reklama
Ja mam detektor tętna więc jak długo nie daje znaku to go podsłuchuję :) wczoraj lekarka mi powiedziała, że od poniedziałku mam robić ktg raz w tygodniu, ale niestety taka usługa tam gdzie dzwoniłam jest dostępna tylko dla ich pacjentek więc w sumie nie wiem jak mam to ugryźć.. Czy Wy też macie takie zalecenie?
 
Do góry