reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Ja dziś po wizycie i pierwszym ktg :)
Wszystko w porządku, ale nic nie wskazuje na zbliżający się poród - szyjka twarda, zamknięta, na ktg bardzo nikłe skurcze.

Lekarz powiedział że 8 grudnia już młody będzie ze mną (30.11 termin z OM), więc powoli do mnie dochodzi że już coraz bliżej :)

U nas na szczęście jest porodówka dla kobiet z covid, ale lekarz mówi że później nie można karmić piersią... Póki co przygotowałam sobie oświadczenie że nie chce być rozdzielona z dzieckiem jeśli będzie covid ale sama nie wiem :(
 
reklama
Mnie niestety poród domowy się nie uda, płytki krwi niskie, zamkniętą najbliższą porodówka, ta dalszą jest za daleko według zaleceń położnej. U mnie na tyle dobrze że wiem że nie zabierają dziecka ani nie robią cyrków z karmieniem. Ale serce mi pękło ....
Naszykowalam torbę ale płakać mi się chce ciągle
 
Mnie niestety poród domowy się nie uda, płytki krwi niskie, zamkniętą najbliższą porodówka, ta dalszą jest za daleko według zaleceń położnej. U mnie na tyle dobrze że wiem że nie zabierają dziecka ani nie robią cyrków z karmieniem. Ale serce mi pękło ....
Naszykowalam torbę ale płakać mi się chce ciągle
Nie da sie tego jeszcze jakos podciagnac? Dieta, leki?
 
Jestem teraz w 34 tygodniu i bylam u lekarza na mierzeniu blizny po poprzedniej cesarce. Ma grubosc 1.8 mm. Powiedziala, ze takie minimum to 2.5 mm do porodu naturalnego a jeszcze miesiac przede mna wiec blizna bedzie jeszcze ciensza. Ale ze I tak to moja ginekolog zadecyduje ostatecznie. Ta lekarka robila tylko skan, tez jest ginekolog. Mowila, ze na moim miejscu by nie ryzykowala zycia bo macica moze tego nie wytrzymac przy dlugotrwalych skurczach. Zdolowala mnie na maksa....czy ktoras z was jest w podobnej sytuacji I wczesniej miala cesarke a chce rodzic naturalnie ? Wizyte z moja doktor mam za niecale dwa tygodnie.
 
Chyba obniżył mi się dziś w nocy brzuch. Nie wiem czy się cieszyć, czy martwić. Niby lepiej się oddycha i można się trochę zgiąć, ale dziś dopiero 35+1, nie wiem czy to trochę nie za wcześnie... 😅

Z drugiej strony nie miałabym nic przeciwko, żeby urodzić przed terminem, ale niech młody chociaż jeszcze 2 tygodnie wytrzyma...
 
Chyba obniżył mi się dziś w nocy brzuch. Nie wiem czy się cieszyć, czy martwić. Niby lepiej się oddycha i można się trochę zgiąć, ale dziś dopiero 35+1, nie wiem czy to trochę nie za wcześnie... 😅

Z drugiej strony nie miałabym nic przeciwko, żeby urodzić przed terminem, ale niech młody chociaż jeszcze 2 tygodnie wytrzyma...
Obnizenie brzucha moze nastapic nawet na 4 tygodnie przed porodem takze spokojnie:)
 
Hej 🙂
Jestem już po wizycie. Mały waży 2825g, czyli jednak nie jest taki wielki 😅
Małopłytkowość coraz większą....teraz wyszło tylko 102.... ostatnio było niecałe 130,a norma od 150...
Miałam dwa razy robione ktg,bo za pierwszym razem za lekko naciskałam przycisk i ruchy mi sie nie zapisały 😂
Brzuch jakby lekko zaczął opadać,kolejna wizyta za tydzień.
Ortopeda też zaliczony, barkiem tak mi powywijał że myślałam że mu przywale...teraz bark mocno boli... może dziś jak ból osłabnie to założę temblak .
 
reklama
Hej 🙂
Jestem już po wizycie. Mały waży 2825g, czyli jednak nie jest taki wielki 😅
Małopłytkowość coraz większą....teraz wyszło tylko 102.... ostatnio było niecałe 130,a norma od 150...
Miałam dwa razy robione ktg,bo za pierwszym razem za lekko naciskałam przycisk i ruchy mi sie nie zapisały 😂
Brzuch jakby lekko zaczął opadać,kolejna wizyta za tydzień.
Ortopeda też zaliczony, barkiem tak mi powywijał że myślałam że mu przywale...teraz bark mocno boli... może dziś jak ból osłabnie to założę temblak .
A ktory dzis tydzien? U mnie z plytkami na razie w porzadku. Ostatnio mialam 280 wiec w normie ale biore zelazo na hemoglobine niska. Mnie dzis w nocy zlapal taki bol w krzyzach i podbrzuszu.. nie ukrywam ze myslalam ze cos sie swieci. Na szczescie trwal 2 minuty i do tej pory spokoj. Zauwazylam tez od kilku dni zwiekszona ilosc wydzieliny.. wczoraj juz po kapieli tyle.. przepraszam za wyrazenie wyplynelo ze mnie ze myslalam ze to wody.
 
Do góry