reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Hej dziewczyny, czy ktoras z was ma laktator lub rozwaza kupno laktatora? Jestem aktualnie juz w 35 tygodniu wedlug USG i powolutku koncze kompletowanie wyprawki, torby do szpitala, itd. No i stoje przed wyborem laktatora. Mam mozliwosc zakupu uzywanego podwojnego, tylko zastanawiam sie a nie moge nigdzie znalesc o tym informacji, czy przy podwojnym laktatorze mozna wogole odciagac tylko z jednej piersi na zmiane, czy zawsze trzeba odciagac z dwoch na raz?
Dla mnie akurat to był taki must have. Nie kupiłam przy pierwszym dziecku ale szybko leciałam jednak dokupić bo mnie ratował życie. Ale ja mam zwykły ręczny avent.
 
Hej dziewczyny, czy ktoras z was ma laktator lub rozwaza kupno laktatora? Jestem aktualnie juz w 35 tygodniu wedlug USG i powolutku koncze kompletowanie wyprawki, torby do szpitala, itd. No i stoje przed wyborem laktatora. Mam mozliwosc zakupu uzywanego podwojnego, tylko zastanawiam sie a nie moge nigdzie znalesc o tym informacji, czy przy podwojnym laktatorze mozna wogole odciagac tylko z jednej piersi na zmiane, czy zawsze trzeba odciagac z dwoch na raz?
Ja mam z medeli ale pojedynczy. Przeczytalam teraz ze jak odlaczysz przewod(nie wiem i ktora czesc chodzi) to mozna korzystac i odciagac z jednej.
 

Załączniki

  • B6D97A34-3518-4DDD-9E5D-10276628767D.png
    B6D97A34-3518-4DDD-9E5D-10276628767D.png
    59,9 KB · Wyświetleń: 49
Ja na razie nie kupuję laktatora, w razie potrzeby można się w miarę szybko zaopatrzyć po porodzie, no i raczej nastawiam się na kp. Przy młodszym nawet raz nie użyłam, zobaczymy jak teraz będzie po latach. Za to ostatnio znajoma bardzo polecała mi magiczną butelkę, którą ściąga nadmiary z wolnej piersi w trakcie karmienia dziecka. Dzięki temu zgromadziła spore zapasy w zamrażarce na ewentualne wyjścia. Może któraś z Was używała i ma podobne doświadczenia?
Wczoraj miałam usg u innego lekarza niż zwykle, wszystko ok i wg pomiarów mały faktycznie spory, ale spokojnie, nie ma obawy o makrosomię, zwłaszcza że pewnie nie dotrwam do terminu. Wczoraj 35+5 i szacowana waga 3100🙂
W weekend mąż złożył meble dla młodego, mogłam wreszcie sobie wszystko poukładać na miejscu, a dzisiaj będę pakować torbę do szpitala.
Za dwa tygodnie jestem umówiona na zdjęcie pessara i wtedy może mi się zacząć akcja, chociaż nie musi😉 Tak czy siak do terminu zostało 29 dni, trudno uwierzyć że to już tak blisko
 
Ja czekam na wypis... Podali sterydy na plucka bo ryzyko wcześniejszego cc jest. Niby planowane ok 17 12 ale może być wcześniej. Mala wazy obecnie 2120 (32t). Zero dolegliwości, w piątek pożegnalam się z pracą o teraz zabieram sie za ogarnianie reszty wyprawki 💪💪
Dotrwacie :) bedziemy wtedy miec w podobnym terminie CC bo ja mam termin z OM na 21.12 ale z tydzien wczesniej pewnie wyznacza termin.
 
Który termin bierze się "jako pierwszy" przy ustalaniu daty porodu? Ten z OM, USG czy z badań prenatalnych?
Chodzi mi od którego terminu liczy się kiedy trzeba będzie iść do szpitala na wywołanie?
 
U mnie też poród w maseczkach. Będę miała to na twarzy ile dam radę a później najwyżej się zbuntuje 😓. Przepływy dobre, 36 tydzień i 2480g
 
reklama
Do góry