reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Moim zdaniem teraz ta cała wyprawka to bardzo duży wydatek finansowy i trzeba to sobie rozkładać, bo i inaczej to by nie wystarczyło na raz. Kiedyś też to wszystko było tańsze, ludzie sobie oddawali, i chyba dlatego też tego nie rozumieją.
Ja ostatnio jak mojej mamie powiedziałam cena fotelika to aż prawie spadła z krzesła, mimo tego że jest młoda, ale jak jej wytłumaczyłam bezpieczeństwo, atesty itp itd to nie zaprzeczyła, lecz zrozumiała.
A nie takie styropianiaki na których my jezdziłysmy [emoji16]

I też kiedyś nie było tych wszystkich bajerów, które teraz są must have typu monitor oddechu, elektroniczna niania [emoji16]

My jako dzieci w ogóle nie mieliśmy fotelików... 🙊 Najbardziej mnie zawsze wkurza to gadanie, że za ich czasów to nie było takich i owakich rzeczy, a musieli sobie dawać radę itd... Ja już mam obraz, jak będzie wyglądało moje życie po porodzie, bo mój brat to przechodził z synem ;) Muszę zainwestować w dobre psychotropy 😂
 
reklama
Tylko my później cierpimy [emoji6]
Szukam pomysłu na obiad...
A w ogóle to już się tak przyzwyczaił, że codziennie gotuję... chłopaki zresztą też.
Przed pandemią to obiad był z dwa razy w tygodniu... po prostu się mijaliśmy - nie byliśmy w stanie złapać się w tym samym momencie...
Ja dzis na obiad mam zapiekanke z makaronem piersia kurczaka z warzywami pod beszamelem 😀
 
Moim zdaniem teraz ta cała wyprawka to bardzo duży wydatek finansowy i trzeba to sobie rozkładać, bo i inaczej to by nie wystarczyło na raz. Kiedyś też to wszystko było tańsze, ludzie sobie oddawali, i chyba dlatego też tego nie rozumieją.
Ja ostatnio jak mojej mamie powiedziałam cena fotelika to aż prawie spadła z krzesła, mimo tego że jest młoda, ale jak jej wytłumaczyłam bezpieczeństwo, atesty itp itd to nie zaprzeczyła, lecz zrozumiała.
A nie takie styropianiaki na których my jezdziłysmy [emoji16]

I też kiedyś nie było tych wszystkich bajerów, które teraz są must have typu monitor oddechu, elektroniczna niania [emoji16]
O tak to jest prawda teraz sa zupelnieninne czasy i wgl. Zreszta 3/4 wyprawki bede miec w sierpnou co rodzice mi przywioza to jest rowno 4 msc przed terminem porodu...to tez nie jest nie wiadomo ile. Nigdy nie wiadomo kiedy sie cokolwiek tez stanie...oby nie oczywiscie. Ale np moj tato musial kupowac wyprawki sam dla wszystkich dzieci bo moja mama po 20 ktoryms tygodniu lezala po 3 msc w szpitalu a reszte az do dnia porodu w domu...i w takich sytuacjach lepiej juz miec jednak wyprawke niz czekac do ostatniej chwili... bo wiadomo kazda mama sama by chciala wszystko wyogladac...nie chcialabym zeby narzeczony musial wszystko sam kupic 😂😂😂 ja wychodze z zalozenia ze lepiej byc zabezpieczonym w kazdej sytuacji😂 no i boje sie ze moge miec predyspozycje po mamie do tych przedwczesnych porodow...mam nadzieje ze nie idzie to w genach 😭 choc na prenatalnych wyszlo ryzyko przed 34 tc bardzo niskie...licze ze sie z tym pokryje. Mam nadzieje ze moja 5cm szyjka bedzie sie skracac dopiero przed porodem 😅
 
Hej Dziewczyny!
Ja dziś już spakowana,zaraz ruszamy z mężem nad morze, żeby trochę wypocząć :) staramy sobie robić na wyjazdach detoks od telefonów, dlatego nie będę miała do Was zbyt dużego dostępu, żeby na bieżąco śledzić forum. Mam nadzieję, że wybaczycie :)
Trzymam kciuki za Wasze wizyty i za lepsze samopoczucie :) dobrego weekendu!

PS. Wczoraj udało mi się dorwac w Lidlu super koszulki dla ciężarnych - za dwie zapłaciłam 19 zł, a są super jakości i już wiem, że w najbliższych miesiącach będę w nich chodzić :) warto zaglądać do wyprzedażowych koszy, było ich pełno
 
Ja miałam takie podwyższenie bo mam młodszego brata o 5 lat [emoji16] więc jak już wchodziły wtedy te foteliki to jemu taki fotelik A mi podwyższenie by nie było mi smutno [emoji1787][emoji1787]
My jako dzieci w ogóle nie mieliśmy fotelików... [emoji87] Najbardziej mnie zawsze wkurza to gadanie, że za ich czasów to nie było takich i owakich rzeczy, a musieli sobie dawać radę itd... Ja już mam obraz, jak będzie wyglądało moje życie po porodzie, bo mój brat to przechodził z synem ;) Muszę zainwestować w dobre psychotropy [emoji23]
 
No dokladnie [emoji16]
Musisz się na przyszłą teściowa wyczulić [emoji16]

Uważam że dobrze myślisz o mamy predyspozycjach, bo na prawdę może być różnie, i o narzeczonym by w razie co nie został sam z zakupami, to chyba za te kwiaty ostatnio [emoji1787]
O tak to jest prawda teraz sa zupelnieninne czasy i wgl. Zreszta 3/4 wyprawki bede miec w sierpnou co rodzice mi przywioza to jest rowno 4 msc przed terminem porodu...to tez nie jest nie wiadomo ile. Nigdy nie wiadomo kiedy sie cokolwiek tez stanie...oby nie oczywiscie. Ale np moj tato musial kupowac wyprawki sam dla wszystkich dzieci bo moja mama po 20 ktoryms tygodniu lezala po 3 msc w szpitalu a reszte az do dnia porodu w domu...i w takich sytuacjach lepiej juz miec jednak wyprawke niz czekac do ostatniej chwili... bo wiadomo kazda mama sama by chciala wszystko wyogladac...nie chcialabym zeby narzeczony musial wszystko sam kupic [emoji23][emoji23][emoji23] ja wychodze z zalozenia ze lepiej byc zabezpieczonym w kazdej sytuacji[emoji23] no i boje sie ze moge miec predyspozycje po mamie do tych przedwczesnych porodow...mam nadzieje ze nie idzie to w genach [emoji24] choc na prenatalnych wyszlo ryzyko przed 34 tc bardzo niskie...licze ze sie z tym pokryje. Mam nadzieje ze moja 5cm szyjka bedzie sie skracac dopiero przed porodem [emoji28]
 
Co do kłuć. To ja mam takie jakby od pępka do pochwy, ale nie w srodku tylko boczna scianka (tak to czuje) i to jest normalne tak? Zdarza sie czasem 2 dni pod rzad a czasem przez tydzien nic. Wiem juz sie przewijalo kilka razu ale musze odswiezyc informacje 😅 macie tak rowniez? Zapisalam sobie i w piatek bede meczyc lekarza o to. Wczoraj np jak mnie tak mocno zakuło to usiadlam i w po chwili zaczelam czuc ruchy maluszka.
 
Cześć Dziewczyny 😊 dopiero usiadlam i teraz tak myślę kurcze boli mnie spojenie łonowe... Będę musiała w środę o tym powiedzieć lekarzowi. Wczorajszą nospa pomogła zasnęłam spokojnie 😊córka już od rana szaleje a ja mam łeb jak sklep pogoda mnie chyba dobije znowu wysokie ciśnienje i ból głowy...
 
Dzień dobry dziewczyny [emoji16]
Wyprawilam męża do pracy. Wstałam o 4.30 i zrobiłam mu kanapki...bo wczoraj mi wbił szpilę, że odkąd jestem w ciąży to już mu nie robie...a przecież i tak wstaję do toalety. Wredny prawda? [emoji12]

A mnie teraz ssie bo żołądek się zorientował, że nie śpię...a właśnie wzięłam letrox...
Pier...le - więcej już mu nie robię rano kanapek!
Oj tam trzeba bylo przy okazji zrobic ze dwie dla siebie i juz 😉
Dlaczego sie nie sprawdzil.😞 Moja siostra go ma i jest nim zachwycona😀
Chyba dlatego, ze mloda sie tak przeokropnie darla, ze nie mialam serca jej tego robic 😅
 
reklama
O tak to jest prawda teraz sa zupelnieninne czasy i wgl. Zreszta 3/4 wyprawki bede miec w sierpnou co rodzice mi przywioza to jest rowno 4 msc przed terminem porodu...to tez nie jest nie wiadomo ile. Nigdy nie wiadomo kiedy sie cokolwiek tez stanie...oby nie oczywiscie. Ale np moj tato musial kupowac wyprawki sam dla wszystkich dzieci bo moja mama po 20 ktoryms tygodniu lezala po 3 msc w szpitalu a reszte az do dnia porodu w domu...i w takich sytuacjach lepiej juz miec jednak wyprawke niz czekac do ostatniej chwili... bo wiadomo kazda mama sama by chciala wszystko wyogladac...nie chcialabym zeby narzeczony musial wszystko sam kupic 😂😂😂 ja wychodze z zalozenia ze lepiej byc zabezpieczonym w kazdej sytuacji😂 no i boje sie ze moge miec predyspozycje po mamie do tych przedwczesnych porodow...mam nadzieje ze nie idzie to w genach 😭 choc na prenatalnych wyszlo ryzyko przed 34 tc bardzo niskie...licze ze sie z tym pokryje. Mam nadzieje ze moja 5cm szyjka bedzie sie skracac dopiero przed porodem 😅
Fajnie ze tak myslisz twoje samopoczucie jest najwazniejsze chcesz miec wyprawke wczesniej bo da ci to komfort psychiczny to nikomu nic do tego .
 
Do góry