reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

U mnie tez zakaz wstępu nawet na poczekalni. Tez musialby przed budynkiem stac takze go nie zabieram ani do mojego lekarza ani na prenatalnych nie byl. Strasznie mi przykro widzac go jak mu smutno ze nie widzi na isg tego co ja, tych kopniczków...zdjdcie to jednak zdjecie a co innego na zywo widok.
Dokładnie. Dla mnie samo usłyszenie bicia serca czy zobaczenie na żywo usg już teraz wytwarza ogromną więź. Liczę że nie długo zaczną pozwalać na wizytę we dwoje... Szczególnie że dla ojca to jest jeszcze co innego my nosimy to dziecko, czujemy je a on? No biedny :D a to dużo by im dało.
 
reklama
W austrii też nie mozna rodzic tak w ktorym sie chce tylko masz konkretny przydzielony. Ja juz zlozylam pismo miesiac temu i wybralam 3 szpitale. Kolo 20 tyg maja mi dac odpowiedz gdzie bede przyjeta. Mam nadzieje ze w moim 1 wyborze...
Ja tez mam przydzielony, ale kolezanka tam rodzila i byla zadowolona. Zreszta ja mysle, ze gorsze warunki niz tam gdzie corke urodzilam to nie moga byc nigdzie. Tzn ja bylam bardzo zadowolona z tego jak szybko lekarze zareagowali i zrobili mi cesarke, bo inaczej mojej corki by tu nie bylo, ale potem lezalam na sali, gdzie más bylo 6 i tylko oddzielone zaslonkami, wiec to byl koszmar. Ja po cesarce ze znieczuleniem ogolnym, na drugi dzien ucieklam do domu.

Z tym cisnieniem to wszystkie macie takie niskie? Ja sobie mierze teraz codziennie i zwykle mam ok 117/78, a czuje sie jakbym miala niskie, bo senna jestem i glowa boli, tak ze ja codziennie pije jedna kawe z mlekiem rano.
 
Ja dziś miałam wizytę ale taką krótka kontrolna bo prenatalne były 3 tyg temu i od razu umówiłam się już na prenatalne 2 trymestru. Ale ten czas leci!! Dobrze słyszeć że wszystko w porządku. A tak mnie na początku straszyli, kwestia znalezienia dobrego lekarza 😁 któraś z Was ma termin na sam początek grudnia? Ja mam na 1.12 ciekawe czy dotrwam do grudnia bo jeden dzień wcześniej i już mam listopad :D
A co robią na prenatalnych 2 trymestru ? Jeżeli pierwsze wyjdzie ok , to potem może wyjść jakaś choroba ?
 
A co robią na prenatalnych 2 trymestru ? Jeżeli pierwsze wyjdzie ok , to potem może wyjść jakaś choroba ?

Babka mi mówiła że pod kątem chorób to najbardziej jest pierwsze prenatalne, drugie to bardziej pomiary i ocena rozwoju narządów itp... Czy wszystko ma prawidłowa wielkość itp. Kurcze no może niby się okazać coś nie tak ale jak pierwsze wyszło ok to raczej małe szanse.... To tak jak z ryzykiem poronienia jeśli skończysz pierwszy trymestr to później to ryzyko naprawdę jest bardzo bardzo małe...
 
Witaj w klubie ja wczoraj na wizycie 101.5 i przypomnienie od gin że przy cukrzycy najlepiej jakbym już nie tyła naszczęście usg prenatalne udało sie przez brzuch c
Ja już mam prawie 103...to pewnie przez ten brak ruchu...i jak teraz tak gorąco to zatrzymuję wodę. Rano spuchnięte palce u rąk mam i takie podpuchnięte oczy...
 
Dokładnie. Dla mnie samo usłyszenie bicia serca czy zobaczenie na żywo usg już teraz wytwarza ogromną więź. Liczę że nie długo zaczną pozwalać na wizytę we dwoje... Szczególnie że dla ojca to jest jeszcze co innego my nosimy to dziecko, czujemy je a on? No biedny :D a to dużo by im dało.
Fajnie gdy tatuś na detektorze może sobie posłuchać :) my mamy apke na tel i zapisujemy rejestry - widzę, że co jakiś czas mąż puszcza sobie bicie serduszka ❤ a jutro wezmę mu film z badania usg to sobie chociaż w domu obejrzy :)
 
Ja tez mam przydzielony, ale kolezanka tam rodzila i byla zadowolona. Zreszta ja mysle, ze gorsze warunki niz tam gdzie corke urodzilam to nie moga byc nigdzie. Tzn ja bylam bardzo zadowolona z tego jak szybko lekarze zareagowali i zrobili mi cesarke, bo inaczej mojej corki by tu nie bylo, ale potem lezalam na sali, gdzie más bylo 6 i tylko oddzielone zaslonkami, wiec to byl koszmar. Ja po cesarce ze znieczuleniem ogolnym, na drugi dzien ucieklam do domu.

Z tym cisnieniem to wszystkie macie takie niskie? Ja sobie mierze teraz codziennie i zwykle mam ok 117/78, a czuje sie jakbym miala niskie, bo senna jestem i glowa boli, tak ze ja codziennie pije jedna kawe z mlekiem rano.
O kurcze w 6 na sali 😱 no to niezle.
Ja cisnienie wczoraj mialam 120/80 i raczej takie sie utrzymuje. Glowa tez mnie boli dzis i wlasnie strasznie mi sie spac chce ale to pewnie z tego ze moj mozg tyle sie naprodukowal dzis 😂 no i z odwodnienia bo malo pilam. Ale juz sie nawadniam.
 
reklama
A co robią na prenatalnych 2 trymestru ? Jeżeli pierwsze wyjdzie ok , to potem może wyjść jakaś choroba ?
Niestety ale może wyjść. Może być tak że na usg wszystko jest ok a dziecko rodzi się z wadą. A to co piszą w internecie o badaniu tak w skrócie pewnie :
Głównym celem przeprowadzenia USG połówkowego jest szczegółowa ocena anatomii dziecka pod kątem występowania wad wrodzonych oraz określenie przybliżonej masy płodu i wieku ciążowego. Lekarz podczas badania oceni, czy dziecko rozwija się prawidłowo, zbada organy wewnętrzne. Podczas wykonywania USG połówkowego wszystkie narządy są już bardzo dobrze ukształtowane, a kości na tyle miękkie, że ich nie przysłaniają. To właśnie w tym czasie najlepiej jest widać dziecko. Jeśli nie poznaliście wcześniej płci dziecka, to najprawdopodobniej nastąpi to podczas USG połówkowego. Ważne jest, na jakim sprzęcie wykonywane jest badanie połówkowe. Im sprzęt nowszy, tym lepszy
 
Do góry