reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

A tak w ogóle to mojemu synkowi chyba coś się po przestawiało, bo do tej pory wymiotowałam rano, w sumie to kasłałam na kibelek bo nie miałam czym z nocy, i w ciagi dnia gdy była zbyt dluga przerwa w jedzeniu już, a od czterech dni jest spokój rano, za to wieczorem...[emoji2356] serio już wolałam tą pierwszą wersję.

Bardzo współczuję dziewczynom, które się jeszcze męczą całe dnie [emoji847][emoji873] chyba @Karanga i @ania00 miejmy nadzieję że jeszcze troszkę i to ustąpi [emoji3544]
Zgadzam się, wieczorne wymioty są gorsze niż poranne, bardziej męczą po całym dniu. Też mam nadzieję że jeszcze chwilka jeszcze parę lub paręnaście dni i odetchnę , chociaż trochę ;)
A w ogóle to troszkę mnie moja lekarz rodzinna nastraszyła bo jak jej powiedziałam jakie leki przeciwwymiotne mi przepisał ginekolog to kilka razy skomentowała "Dżizas!" (Taka młoda babka ;) ), no już nie chciałam wnikać jak bardzo źle mogly wpłynąć na ciążę :( mam nadzieję że gin wiedział co robi, na szczęście te krople na alkoholu wzięłam tylko 3 razy i tylko po 1/4 dawki dziennej. A drugiego leku (choć w postaci tabletek) używałam w obu ciążach więc mam zaufanie do niego. Już sama nie wiem 🤷 bez tego leku nie dam rady póki co więc biorę. Ale same wiecie jak to w głowie siedzi, że w ciąży najlepiej nic nie brać. Eh.
 
reklama
Ja też będę zamawiać, poprzednia bardzo szybko mi się zniszczyła. Tym razem kupię chyba 2 -jedną dla mnie, druga dla męża bo przy każdej okazji mi podbierał 😅 z jakiej firmy zamawiałas?
Ja kupowałam wieki temu poduchę / kojec w kształcie litery C firmy Motherhood (widziałam teraz w smyku i na allegro za ok 115 zł) i świetnie trzyma kształt od tyłu lat, mimo że używałam jej ja i moja siostra, ma zdejmowany do prania pokrowiec , nic się nie ubiła, jest super wygodna, też już czasem sobie ja wyciągam i używam :)
 
Rany Boskie! Oszalałyście.. :D
Jechalam od 1620 do teraz... Godzine mi to zajęło 😂 nawet sobie kartkę i dlugopis wzięłam, żeby zapisac co mam odpisac 😂

A więc:
@Rumiankowa mega się cieszę, ze udało się informowanie rodziców :) przynajmniej masz juz to z głowy ❤️
@Dolvit super, że znalazłaś w końcu bobasa ❤️piękne tętno.. Moze dziewczynkowe :D
@martini6 omg jaki Ty masz juz ładny brzuszek ❤️ widzialam dzisiaj na insta :D
@niemandin ja Ci tej roli administratora serio zaczęłam współczuć 😂
@Blaankaa przemyśl tego Rogala :D jest wygodny ale sikanie w nocy 😂 teraz dla mnie to wyczyn żeby nie spasc z łóżka 😁
@Piernik98 widzę, ze królowa skandalu wróciła z przytupem😂 ciesze się, ze jesteś ❤️
@Asia Kasia jak samopoczucie? Odpoczelas? :)

Skoro już każda powiedziała swoje zdanie to i ja sie wypowiem. Znamy się z wieloma dziewczynami już ze staraczek, przezywalysmy te nasze starania..potem razem sie cieszyłyśmy jak sie udawało. Z biegiem czasu przychodziło mnóstwo cudownych nowych dziewczyn, ktore juz sa stare 😁 zakumplowalysmy sie tutaj. :)
Nagle powstaje temat forum i okazuje sie, ze czyta nas tak wiele osób ze nie byłyśmy tego świadome. Okej rozumiem... Ale z miesiac temu była juz gadka o forum prywatnym, dziewczyny sie ujawniły ale zostały.. A teraz? Ujawniacie sie na 1-2 posty i znikacie znowu. Skoro mają byc wszyscy to co za sens prywaty? Ja nie mam wiekszego problemu mowienia o sobie, ale wiem ze jest tu mnostwo dziewczyn które tylko czekają aby sie otworzyć jak będzie bardziej prywatnie. Mega mnie to cieszy i nie moge sie doczekac jak poznamy sie blizej :) na fejsie jest mnostwo grup ciążowych na ktore jak sie dodacie to nikt nie widzi tego z waszych znajomych, a dziennie jest tam kilkanascie postow i setki odpowiedzi. Sa grudniowe mamy, jest ciaza pytania i odpowiedzi. Jest tego mnóstwo. :)
Dlatego uważam i szczerze mam gdzies czy kogos to urazi czy nie, mam swoje zdanie, ze forum zamkniete nie powinno byc pelne osób ktore napisaly jeden post. Albo tych które nawet nie interesuja sie tym co bylo do tylu i pisza tylko jak maja cos do zapytania. :)
 
Zgadzam się, wieczorne wymioty są gorsze niż poranne, bardziej męczą po całym dniu. Też mam nadzieję że jeszcze chwilka jeszcze parę lub paręnaście dni i odetchnę , chociaż trochę ;)
A w ogóle to troszkę mnie moja lekarz rodzinna nastraszyła bo jak jej powiedziałam jakie leki przeciwwymiotne mi przepisał ginekolog to kilka razy skomentowała "Dżizas!" (Taka młoda babka ;) ), no już nie chciałam wnikać jak bardzo źle mogly wpłynąć na ciążę :( mam nadzieję że gin wiedział co robi, na szczęście te krople na alkoholu wzięłam tylko 3 razy i tylko po 1/4 dawki dziennej. A drugiego leku (choć w postaci tabletek) używałam w obu ciążach więc mam zaufanie do niego. Już sama nie wiem [emoji1745] bez tego leku nie dam rady póki co więc biorę. Ale same wiecie jak to w głowie siedzi, że w ciąży najlepiej nic nie brać. Eh.
Moja ginekolog: jak przyjdzie pani do głowy pytanie "czy mogę...?". Odpowiedź w 1 trymestrze jest jedna: NIE!
Wszystko poszło w odstawkę: moja ukochana pepsi, kawa, moje ulubione herbaty, słodycze, fast foody, słone przekąski...
Oszalałam po prostu... aczkolwiek od tygodnia pijam jedną herbatę dziennie...jutro mam kolejną dostawę i juz mi ślinka cieknie [emoji3590]
 
Dla mnie też zwlaszcza ze nigdy w szkole niemieckiego nie mialam i przyjechalam do austrii nie umiejac nawet dzien dobry 😂 ale taki kurs gdzie uczą niemieckiego po niemiecku to bez porownania. Tego co nauczylam sie w 3 miesiace to na bank nie nauczylabym sie w polsce przez rok gdyby to polscy nauczyciele prowadzili
To tak jak u mnie z wloskim - mialam w liceum, jeszcze na kurs chodzilam i dupa. Teraz rozumiem dosc dobrze, jakies nieskomplikowane filmy moge ogladac, Disneya mam opanowanego do perfekcji po wlosku, ale nie wiem czemu nie potrafie sie przelamac zeby mowic. Chyba jedynie z ciotka mojego m, bo ona nic innego nie rozumie, wiec jakos sila rzeczy musze do niej mowic po wlosku 😉
 
Mam straszna ochote na szynke parmensnska z buleczka i maselkiem czosnkowym. Ale nigdy nie przeszlam toksoplazmozy. Mam tez ochote na tatarek ale sie bardzo powstrzymuje 😭 jakir wasze zdanie jest na ten temat. Lekars kazal mi uwazac na surowe mieso a mi poprostu na sama mysl slina cieknie 😂
Mi tu kolezanki mowia, ze mroza szynke. Ja z szynka nie probowalam, ale wedzonego lososia mroze tak przynajmniej 5 dni.
 
reklama
Moja ginekolog: jak przyjdzie pani do głowy pytanie "czy mogę...?". Odpowiedź w 1 trymestrze jest jedna: NIE!
Wszystko poszło w odstawkę: moja ukochana pepsi, kawa, moje ulubione herbaty, słodycze, fast foody, słone przekąski...
Oszalałam po prostu... aczkolwiek od tygodnia pijam jedną herbatę dziennie...jutro mam kolejną dostawę i juz mi ślinka cieknie [emoji3590]
Mi ginekolog powiedziała że ciąża to nie choroba...i mogę wcinac wszystko, tylko z umiarem😏 ale wiadomo że nie można jeść wiele rzeczy i tych właśnie staram się unikac😊Pytałam o sport bo tego mi brakuje bardzo😕na rowerze i rolkach moge śmiało,ale ja jednak się boje.
 
Do góry