reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Najlepiej żebyś mogła pójść do jakiegoś dużego sklepu z wózkami i kilka wypróbować. Będziesz wiedziała co Ci pasuje. Dla przykładu: muszę mieć możliwość niskiego umieszczenia rączki i jej regulacji bo ja mam ledwo 163cm a mąż 12 więcej, chce koła żelowe żeby nie martwić się że się przebija, chce moc zamontować na ramię wózka wybrany przeze mnie fotelik, chce moc zamontować spacerówkę w obu kierunkach na ramię wózka, chce dosyć obszerny daszek, chce amortyzację, chce dość pakowny kosz oto itd :) firmy wózka że zdjęcia też nie znam ale one wszystkie będą w miarę podobne, na pewno jeśli będzie taka możliwość pojadę do Bobowozki czy Smyka pokręcic kółka różnymi wózkami :) estetyka też ważna! (Na marginesie dodam że ja na przykład nigdy nie wezmę wózka z czarną budą bo ta się za mocno nagrzewa i robi dziecku saunę ).
O widzisz dobrze wiedzieć :) na pewno wybierzemy się gdzieś do skepu, żeby na żywo zobaczyć wózek ale fajnie, że można poczytać takie wskazówki :) dla kogoś kto nie ma pojecia i nie wie czego szukać a czego unikać to ogrom wyboru jaki jest to wszystko czarna magia 🙈 ja np mam 165cm a mąż ma 190 :p
 
reklama
Tutaj ludzie stawiaja glownie na spacerowki male i lekkie, najpopularniejsze sa Bugaboo, ale niektore z nich to dla mnie przesada, sa tak malutkie ze wygladaja jak dla lalek. Duzo jest tez maclarenow, te podobno sa bardzo wytrzymale i posluza przy nie jednym dziecku. A gondolki to przerozne, to juz chyba wlasnie co sie bardziej wizualnie rodzicom podoba. Chociaz tutaj teraz w modzie wszystko takie naturalne i wiele mamusiek rezygnuje z wozka na rzecz chusty w pierwszych miesiacach. Choc dla mnie wozek to wygoda, bo w wozku mozna dziecko tez przewinac, a tak to nie wiem, trzeba by szukac jakiegos miejsca jak sie jest na spacerze, do tego dzwigac dziecko i jeszcze torbe z pieluchami itd. Z reszta tez od dziecka zalezy, ja mialam chuste, ale corcia nie bardzo lubila.
 
Fajnie Was poczytać doświadczone Mamuśki, prosimy o więcej rad i wskazówek 😁

Ja na przykład o wózku 2w1 w ogóle od początku nie myślałam, bratanek miał i to było tylko utrapienie, strasznie ciężki. A ja z tych drobnych, więc zależy mi na jak najlżejszym. Szukamy wszystkiego osobno, ewentualnie bardzo lekkiego 2w1, ale takie kosztują 3000+. Też myślałam o używanej gondoli, a porządnej spacerówce. Chociaż z drugiej strony to pierwsze dziecko i mam ochotę zaszaleć :D
 
O widzisz dobrze wiedzieć :) na pewno wybierzemy się gdzieś do skepu, żeby na żywo zobaczyć wózek ale fajnie, że można poczytać takie wskazówki :) dla kogoś kto nie ma pojecia i nie wie czego szukać a czego unikać to ogrom wyboru jaki jest to wszystko czarna magia 🙈 ja np mam 165cm a mąż ma 190 :p
Mam tak samo.. Ja 156 mąż 188 😂 nie wpadlam na to ze z rączka moze byc ciezko :D
 
Ja chyba też póki co nie patrze na cene i myślę, że kupimy taki żeby był dobry no i z myślą, że jak uda się kiedyś kolejne to też żeby używał tego samego :) ale na razie to tyko luźna gadka bo pewnie wózek kupimy gdzieś w 7 miesiącu jak i inne większe i droższe rzeczy czyli mebelki :)
Fajnie Was poczytać doświadczone Mamuśki, prosimy o więcej rad i wskazówek 😁

Ja na przykład o wózku 2w1 w ogóle od początku nie myślałam, bratanek miał i to było tylko utrapienie, strasznie ciężki. A ja z tych drobnych, więc zależy mi na jak najlżejszym. Szukamy wszystkiego osobno, ewentualnie bardzo lekkiego 2w1, ale takie kosztują 3000+. Też myślałam o używanej gondoli, a porządnej spacerówce. Chociaż z drugiej strony to pierwsze dziecko i mam ochotę zaszaleć :D
 
W ciazy co miesiac jest badanie moczu przed wizytą 😊 ale ja niestety przed ciaza tez ciagle walczylam z nawrotami. Ogolnie jak żona sie czujejuz w tym tygodniu?
Z ostatnich dolegliwości to czasami ją głowa boli i ostatnio od paru dni brzuch w różnych miejscach ale to podobno rozciąganie, bo brzuszek się powiększa no i dziecko :)
 
Wiecie co to by było pierwsze dziecko, młodszego rodzeństwa nie miałam, więc się kompletnie nie znam na tym. Nie wiem na co patrzeć kupując wózek oprócz tego żeby np dobrze się prowadził :D zaczęłam właśnie czytać różne wpisy na ten temat, żeby miec jakiekolwiek pojęcie. Póki co u mnie nr 1 (pod względem wizualnym) jest ten ze zdjęcia. Ale nie znam ani firmy ani tego wózka. Koleżanka też żadna go nie miała.. Ale jest piękny :)
Mi sie podoba ten sam tylko w tej wersji kolorystycznej. Ma jakis urok 😂 kolo 2 tys kosztuje. Ogolnie powiem ze wozki czasem przegladam ale ze wrzesien/pazdziernik sie chcemy przeprowadzsc a nie mamy jeszcze nic na oku to ciezko mi powiedziec za czym sie musimy rozgladnac bo wiadomo jak jest winda czy mieszkanie na parterze to problemu z ciezarem wozka nie ma no ale jak juz trzeba wniesc to pojawia sie duzy problem bo ja mam przepukline, noszenie jest absolutnie zabronione no i nie wiem...bedziemy szukac mieszkania az znajdziemy na parterze albo z windą chyba 😂😂😂 ewentualnie wozkownia ale wolalabum miec jednak wozeczeknu siebie
 

Załączniki

  • Screenshot_20200527-092240_Chrome.jpg
    Screenshot_20200527-092240_Chrome.jpg
    303,1 KB · Wyświetleń: 67
reklama
Mi sie podoba ten sam tylko w tej wersji kolorystycznej. Ma jakis urok 😂 kolo 2 tys kosztuje. Ogolnie powiem ze wozki czasem przegladam ale ze wrzesien/pazdziernik sie chcemy przeprowadzsc a nie mamy jeszcze nic na oku to ciezko mi powiedziec za czym sie musimy rozgladnac bo wiadomo jak jest winda czy mieszkanie na parterze to problemu z ciezarem wozka nie ma no ale jak juz trzeba wniesc to pojawia sie duzy problem bo ja mam przepukline, noszenie jest absolutnie zabronione no i nie wiem...bedziemy szukac mieszkania az znajdziemy na parterze albo z windą chyba 😂😂😂 ewentualnie wozkownia ale wolalabum miec jednak wozeczeknu siebie
Ten też mi się podoba :D fajny jeszcze mają taki jasnoniebieski ze złotym :) my mieszkamy w domku, więc w sumie wszystko jedno czy ciężki czy lekki- znosić go nie będę :p
 
Do góry