reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

Ja mam 2w1 ale to kompletny nie wypal. Posiadam bebetto Holand. Z biegiem. Czasu jakbym mogła go cofnąć to kupiła bym sama gondole a później osobno spacerowke a dlatego że spacerówki w wózkach 2w1 są ciężkie i nie poręczne. Składa się jak krowa dużo miejsca zajmuje w aucie a schodzenie z nią z 1 piętra w bloku doprowadzało mnie do furi 😂
To wygodniej kupić samą gondole a potem za jakiś czas oddzielnie spacerówke ? W sumie tej opcji nie brałam jakoś pod uwage :) mam jeden upatrzony model i on występuje w sumie w wersji albo 2w1 albo 3w1
 
reklama
Ja się z Wami żegnam. Niestety ciąża się nie rozwija...
Konsultowałaś to z innym lekarzem?

@PanBudka witaj na forum! Fajnie widzieć tu faceta zainteresowanego tematyką do tego stopnia.

Wczoraj miałam echo serca, wszystko spoko.
Dzisiaj siedzę na krzywej cukrowej fujć! Przeżyłam szok bo ostatnio (9 dni temu) glukozę z krwi miałam 92 a dzisiaj z palca 99. Nie wiem czy wyniki potrafią być aż tak rozbieżne czy cukrzyca się po prostu pogłębia. Dowiem się jak dostanę wyniki z krwi.

Ja jeszcze kompletnie nie myśle o zakupach, może odważę się zacząć rozglądać po prenatalnych 10.06. Na razie nic, choć wszystko do mnie krzyczy - promocja itd.😂 Was tez na każdym kroku atakują reklamy związane z ciążą i macierzyństwem?
 
To wygodniej kupić samą gondole a potem za jakiś czas oddzielnie spacerówke ? W sumie tej opcji nie brałam jakoś pod uwage :) mam jeden upatrzony model i on występuje w sumie w wersji albo 2w1 albo 3w1
Z doświadczenia powiem ze tak lepiej kupić sama gondole a potem spacerowke 😊 jeśli chodzi o foteliki z wózków 3w1 to też podobno nie wypal najbezpieczniej kupić oddzielnie 😊 wózku spacerowe z 2w1 są nie poręczne i cholernie ciężkie 😅 ja przez to nie powiem ile kasy w plecy bo wózek mnie kosztował 1700 a potem kupiłam spacerowke za 600 także no 😅🤷‍♀️
 
To wygodniej kupić samą gondole a potem za jakiś czas oddzielnie spacerówke ? W sumie tej opcji nie brałam jakoś pod uwage :) mam jeden upatrzony model i on występuje w sumie w wersji albo 2w1 albo 3w1
Dokladnie, ja tez sie zgadzam, ze spacerowki z tych wozkow 2w1, 3w1, sa duze i niewygodne. Gondolki uzywa sie krotko, wiec tu na pewno bede stawiac na uzywana, natomiast spacerowke warto kupic porzadna, bo ta posluzy duzo dluzej i ja napewno bede szukac z duza buda, bo tu jednak slonce jest na okraglo, nawet w zimie.
 
Dokladnie, ja tez sie zgadzam, ze spacerowki z tych wozkow 2w1, 3w1, sa duze i niewygodne. Gondolki uzywa sie krotko, wiec tu na pewno bede stawiac na uzywana, natomiast spacerowke warto kupic porzadna, bo ta posluzy duzo dluzej i ja napewno bede szukac z duza buda, bo tu jednak slonce jest na okraglo, nawet w zimie.
Widzicie ile można się dowiedzieć :) ciekawe czy ten mój model można kupić tylko gondole, musze popatrzeć :)
 
To wygodniej kupić samą gondole a potem za jakiś czas oddzielnie spacerówke ? W sumie tej opcji nie brałam jakoś pod uwage :) mam jeden upatrzony model i on występuje w sumie w wersji albo 2w1 albo 3w1
Polecam kupić osobno fotelik samochodowy, taki który będzie miał testy ADAC (zajrzyj na stronę fotelik.info ) według mnie bezpieczeństwo najważniejsze, a większość bezpiecznych fotelików można za pomocą dokupionych adapterów wpiąć do większości wózków. Przy chłopcach miałam Maxi Cosi cabrio Fix i dał się wpiąć do mojego wózka taniochy którego nazwy już nawet nie pamiętam :) teraz znowu poczytam który fotelik najbezpieczniejszy w crushtestach . Ale na dobór fotelika będę jechać do Warszawy do ich punktu fotelik.info bo ja potrzebuję zeby na tylnej kanapie zmieściły mi się trzy foteliki z isofixem a oni robią w takim garażu dobór fotelików do auta i do dziecka (potrzebuje starszakowi wymienić fotelik a on chudzina jest więc musi mieć dopasowany do figury).
Można kupić komplet 3w1 z fajnym bezpiecznym fotelikiem (typu Maxi Cosi czy Cybex) ale zwykle jednak to są foteliki autorstwa producenta wózka które nigdy nigdzie nie były sprawdzane. Od takich skorupek trzymać się z dala.
Jeśli chodzi o wózek to zależy gdzie mieszkasz. Ja mieszkam na wsi bez chodników i biorę wózek 2w1 z dużymi kołami z przodu i z tyłu żeby móc i gondolą i spacerówka bez problemu poruszać się po wertepach. Do tego na sto procent dokupie osobno małą leciutka spacerówkę na wypady do miasta i do samolotu. Taki komplet miałam przy chłopcach i się świetnie sprawdził.
 
Polecam kupić osobno fotelik samochodowy, taki który będzie miał testy ADAC (zajrzyj na stronę fotelik.info ) według mnie bezpieczeństwo najważniejsze, a większość bezpiecznych fotelików można za pomocą dokupionych adapterów wpiąć do większości wózków. Przy chłopcach miałam Maxi Cosi cabrio Fix i dał się wpiąć do mojego wózka taniochy którego nazwy już nawet nie pamiętam :) teraz znowu poczytam który fotelik najbezpieczniejszy w crushtestach . Ale na dobór fotelika będę jechać do Warszawy do ich punktu fotelik.info bo ja potrzebuję zeby na tylnej kanapie zmieściły mi się trzy foteliki z isofixem a oni robią w takim garażu dobór fotelików do auta i do dziecka (potrzebuje starszakowi wymienić fotelik a on chudzina jest więc musi mieć dopasowany do figury).
Można kupić komplet 3w1 z fajnym bezpiecznym fotelikiem (typu Maxi Cosi czy Cybex) ale zwykle jednak to są foteliki autorstwa producenta wózka które nigdy nigdzie nie były sprawdzane. Od takich skorupek trzymać się z dala.
Jeśli chodzi o wózek to zależy gdzie mieszkasz. Ja mieszkam na wsi bez chodników i biorę wózek 2w1 z dużymi kołami z przodu i z tyłu żeby móc i gondolą i spacerówka bez problemu poruszać się po wertepach. Do tego na sto procent dokupie osobno małą leciutka spacerówkę na wypady do miasta i do samolotu. Taki komplet miałam przy chłopcach i się świetnie sprawdził.
Ja podobnie jak Ty. Dużo spacerów nad rzeką i w lesie więc także 2w1. Spacerówka u mnie pancerna i ciężka to najlepszy wybór.
Fotelik kupię osobno.
 
Polecam kupić osobno fotelik samochodowy, taki który będzie miał testy ADAC (zajrzyj na stronę fotelik.info ) według mnie bezpieczeństwo najważniejsze, a większość bezpiecznych fotelików można za pomocą dokupionych adapterów wpiąć do większości wózków. Przy chłopcach miałam Maxi Cosi cabrio Fix i dał się wpiąć do mojego wózka taniochy którego nazwy już nawet nie pamiętam :) teraz znowu poczytam który fotelik najbezpieczniejszy w crushtestach . Ale na dobór fotelika będę jechać do Warszawy do ich punktu fotelik.info bo ja potrzebuję zeby na tylnej kanapie zmieściły mi się trzy foteliki z isofixem a oni robią w takim garażu dobór fotelików do auta i do dziecka (potrzebuje starszakowi wymienić fotelik a on chudzina jest więc musi mieć dopasowany do figury).
Można kupić komplet 3w1 z fajnym bezpiecznym fotelikiem (typu Maxi Cosi czy Cybex) ale zwykle jednak to są foteliki autorstwa producenta wózka które nigdy nigdzie nie były sprawdzane. Od takich skorupek trzymać się z dala.
Jeśli chodzi o wózek to zależy gdzie mieszkasz. Ja mieszkam na wsi bez chodników i biorę wózek 2w1 z dużymi kołami z przodu i z tyłu żeby móc i gondolą i spacerówka bez problemu poruszać się po wertepach. Do tego na sto procent dokupie osobno małą leciutka spacerówkę na wypady do miasta i do samolotu. Taki komplet miałam przy chłopcach i się świetnie sprawdził.
Wiecie co to by było pierwsze dziecko, młodszego rodzeństwa nie miałam, więc się kompletnie nie znam na tym. Nie wiem na co patrzeć kupując wózek oprócz tego żeby np dobrze się prowadził :D zaczęłam właśnie czytać różne wpisy na ten temat, żeby miec jakiekolwiek pojęcie. Póki co u mnie nr 1 (pod względem wizualnym) jest ten ze zdjęcia. Ale nie znam ani firmy ani tego wózka. Koleżanka też żadna go nie miała.. Ale jest piękny :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20200527-083300.png
    Screenshot_20200527-083300.png
    758,2 KB · Wyświetleń: 82
Polecam kupić osobno fotelik samochodowy, taki który będzie miał testy ADAC (zajrzyj na stronę fotelik.info ) według mnie bezpieczeństwo najważniejsze, a większość bezpiecznych fotelików można za pomocą dokupionych adapterów wpiąć do większości wózków. Przy chłopcach miałam Maxi Cosi cabrio Fix i dał się wpiąć do mojego wózka taniochy którego nazwy już nawet nie pamiętam :) teraz znowu poczytam który fotelik najbezpieczniejszy w crushtestach . Ale na dobór fotelika będę jechać do Warszawy do ich punktu fotelik.info bo ja potrzebuję zeby na tylnej kanapie zmieściły mi się trzy foteliki z isofixem a oni robią w takim garażu dobór fotelików do auta i do dziecka (potrzebuje starszakowi wymienić fotelik a on chudzina jest więc musi mieć dopasowany do figury).
Można kupić komplet 3w1 z fajnym bezpiecznym fotelikiem (typu Maxi Cosi czy Cybex) ale zwykle jednak to są foteliki autorstwa producenta wózka które nigdy nigdzie nie były sprawdzane. Od takich skorupek trzymać się z dala.
Jeśli chodzi o wózek to zależy gdzie mieszkasz. Ja mieszkam na wsi bez chodników i biorę wózek 2w1 z dużymi kołami z przodu i z tyłu żeby móc i gondolą i spacerówka bez problemu poruszać się po wertepach. Do tego na sto procent dokupie osobno małą leciutka spacerówkę na wypady do miasta i do samolotu. Taki komplet miałam przy chłopcach i się świetnie sprawdził.
W sumie tez masz rację to zależy na jaki teren będzie się użytkowało wózek 😅 ja mieszkam w mieście i często szłam z. Córeczka do. Lasu lub nad jezioro i bebetto świetnie mi. Się. Sprawdzał w każdym terenie ale no minus taki ze mieszkam w bloku na 1 piętrze i spacerowke razem z dzieckiem zejść na dół graniczyło z cudem 🤦‍♀️ co do osobnej spacerowki na różne tereny świetnie nam się sprawdza joie. Niby koła piankowe ale wcale tego nie odczuwam
 
reklama
Wiecie co to by było pierwsze dziecko, młodszego rodzeństwa nie miałam, więc się kompletnie nie znam na tym. Nie wiem na co patrzeć kupując wózek oprócz tego żeby np dobrze się prowadził :D zaczęłam właśnie czytać różne wpisy na ten temat, żeby miec jakiekolwiek pojęcie. Póki co u mnie nr 1 (pod względem wizualnym) jest ten ze zdjęcia. Ale nie znam ani firmy ani tego wózka. Koleżanka też żadna go nie miała.. Ale jest piękny :)
Najlepiej żebyś mogła pójść do jakiegoś dużego sklepu z wózkami i kilka wypróbować. Będziesz wiedziała co Ci pasuje. Dla przykładu: muszę mieć możliwość niskiego umieszczenia rączki i jej regulacji bo ja mam ledwo 163cm a mąż 12 więcej, chce koła żelowe żeby nie martwić się że się przebija, chce moc zamontować na ramię wózka wybrany przeze mnie fotelik, chce moc zamontować spacerówkę w obu kierunkach na ramię wózka, chce dosyć obszerny daszek, chce amortyzację, chce dość pakowny kosz oto itd :) firmy wózka że zdjęcia też nie znam ale one wszystkie będą w miarę podobne, na pewno jeśli będzie taka możliwość pojadę do Bobowozki czy Smyka pokręcic kółka różnymi wózkami :) estetyka też ważna! (Na marginesie dodam że ja na przykład nigdy nie wezmę wózka z czarną budą bo ta się za mocno nagrzewa i robi dziecku saunę ).
 
Do góry