reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Mam pytanie:) czy któraś z was miała na wizycie usg przez powłoki brzuszne? I przed tym usg jest wykonywane badanie palpacyjne (tzw,ręczne) ?
 
reklama
Ale w pierwszej ciąży normalnie miałam mierzoną kość nosową, przeziernosc karkowa, kość udową itd, po prostu nie był to lekarz z certyfikatem no ale jakby zobaczył jakieś nieprawidłowości, to pewnie wysłałby mnie dalej. Tak samo teraz będę mieć 😉
Aaaa skoro Ci tak mowi duzo to tez bym sie zastanawiała czy jest sens robić prenatalne :)
Jak przeczytałam ten Twój post mega się wzruszyłam [emoji173][emoji120] teraz Wasz dziadzia ma dodatkową motywację, a czasami coś takiego czyni cuda !![emoji120]
Mamy taką nadzieję :) strasznie liczy na tego prawnuka bo juz ma 5 prawnuczek :)
A ja z rana przychodzę do Was z dobrymi wiadomościami 😍 jestem po USG prenatalnym i wg pani doktor wszystko jest ok, nic jej nie zaniepokoiło 🥰 minus taki, że pani doktor była jakaś taka małomówna i sama z siebie niewiele mowila. Dziś dzidziuś był większy niż wczoraj bo miał 6cm (wczoraj 5cm) i ciąża też starsza by wychodziła bo dziś wyszło 12+3 (wczoraj 11+5 jak dobrze pamiętam). Ja zapytałam tylko o przezierność karkowa i o serduszko. Sama wspomniala tylko, że jest kość nosowa i że widać paluszki. W dodatku nie działał monitor, na którym zawsze pacjentka podgląda więc niewiele widziałam, tyle co się wychylilam na jej monitor ☹ i mam tylko dwa kiepsko widoczne zdjęcia w 2d. A z poprzedniej ciąży caaaaaly długi plik zdjęć w 2d i kilka w 3d. Wstępnie pani doktor obstawia dziewczynkę ale nie sugeruje się tym jakoś mocno bo a poprzedniej ciąży na pierwszym prenatalnym też była niby dziewczynka a urodził się syn😉
Ogólnie cieszę się, że już mam to badanie za sobą bo się bardzo denerwowałam. Za wynikami łączonymi USG + krew będę czekać ok tygodnia.
Czekalam na te wiadomosci! ❤️ Pokaż usg! :)
Mega sie ciesze, ze wszystko w porządku. Teraz byle do przodu ❤️
Ps. Jak Twoja dzidzia jest 12+3 i ma 6 cm to aż się zastanawiam jaka będzie moja na badaniach 😮 bede miala 13+3
Jestem ostatnio zabiegana strasznie i nie daje rady was na bieżąco czytać, ale dzisiaj nadrobię.
wlasnie czekam na wizytę i sie strasznie stresuje przez te moje plamienia..
Trzymam kciuki ❤️
Cześć czytam was od kilku dni i postanowiłam dołączyć do was😊 Mam 31 lat i to moja druga ciąża pierwsza ciąże bliźniacza poroniłam w 9 tygodniu w zeszłym roku w sierpniu. Potem byłam pół roku na zwolnieniu lekarskim bo dostałam paraliżu nerwu twarzowego co mnie załamało kompletnie ale na szczęście się już z tego pozbierałam😉Teraz jestem w ciąży 11+5 dnia ale strasznie się boję czy wszystko będzie w porządku, dzisiaj będę miała popołudniu wizytę i usg prenatalne. Termin mam na 5.12
Hej ❤️ czekamy na wieści :) daj od razu znac ❤️ czekamy na zdjecia ❤️
 
Mam taką nadzieję bo ostatnia wizytę miałam miesiąc temu i słyszałam już bicie serduszka 😍 a ty w którym tygodniu jesteś?
Ja ostatnia wizytę miałam 2,5 tygodnia temu i mnie nurtuje ten brak objawow jakichkolwiek czasami przez chwilę poboli podbrzusze. Teraz jestem w 11+2 tyg właśnie ciąża bliźniacza dwujajowa. Okropnie się martwię. Mam nadzieję, że będzie wszystko wporzadku.
 
Ja ostatnia wizytę miałam 2,5 tygodnia temu i mnie nurtuje ten brak objawow jakichkolwiek czasami przez chwilę poboli podbrzusze. Teraz jestem w 11+2 tyg właśnie ciąża bliźniacza dwujajowa. Okropnie się martwię. Mam nadzieję, że będzie wszystko wporzadku.
I nie słuchałam jeszcze serduszka, mam nadzieję że już teraz posłucham 💓💓
 
Ja ostatnia wizytę miałam 2,5 tygodnia temu i mnie nurtuje ten brak objawow jakichkolwiek czasami przez chwilę poboli podbrzusze. Teraz jestem w 11+2 tyg właśnie ciąża bliźniacza dwujajowa. Okropnie się martwię. Mam nadzieję, że będzie wszystko wporzadku.
Ja z objawów to mam ciągnięcie jajników czasami bóle brzucha, ból piersi przeważnie przy zmianie pozycji i mdłości wieczorami a najgorsze jest mycie zębów bo kończy sie🤢 będzie dobrze każda ciąża jest inna😊 o to nie duża różnica jest między nami
 
Ogólnie nie wiem czy tylko ja zauważyłam, że trochę dziewczyn się wykruszyło? W sensie te co się udzielały, coś ich nie widzę 🤔 dobrze, że jeszcze się wstrzymałyśmy z tą prywatną grupą 😊
Hej, ja sie udzielam troche mniej, bo jak sie czuje lepiej to chce wiecej czasu spedzic z corka, a potem nie daje rady nadgonic co piszecie 😅 do tego telefon mi zaczal nawalac, chyba poprosze o nowy na urodziny 😉

Martini31 gratuluje tak duzego dzidziolka 😍 Super wiadomosci, wrzuc fotke!

Nocusia89 witam nowa mamusie i powodzenia na wizycie 😊
 
reklama
Do góry