reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Wyjasnialam dzis jeszcze dokladniej sytuacje z tym plagiatem w dziekanacie i babka mowi ze z wykresami o ktore promotor mnie oskarza jest wszystko w porzadku i ze mam tylko cos tam poprawic od nosnie cytatow wiec to z 5 minut zajmie. Ale wczoraj promotor twierdzil ze wykresy pokazuje mu ze sa kopią i mam dzwonic dzis do niego i to wyjasnic bo w dziekanacie nie powiedzial nic ze mam je poprawiac, co wychodzi na to ze sa ok ale wczoraj zapierał sie ze punkt w punkt przepisane. Co jest smieszne dla mnie bo rozdawalam ankiety, sumowalam je, i siedzialam kilka dni nad wykresami bo nie moglam programu ogarnac. Jeszcze mnei osadzil ze skopiowalam od kolezanki bibliografie. Mialam tam kilka ksiazek tych co ona bo mi sama je polecila ze znajde duzo informacji bo je czytala 🙈🤷‍♀️ generalnie ponad polowa i tak byla zupelnie inna niz u niej a promotor stwierdzil ze wszystkie od niej wzielam i skopiowalam. To juz naprawde szalenstwo ze nie mozna poslugiwac sie tymi samymi kaziazkami i cytatami przeciez to nie jest zabronione i to mi mowili w dziekanacie ale on dalej swoje. Takiego mam stresa przed rozmowa z nim ze tragedia. Ale bede walczyc zeby sam sobie to wszystko sprawdzil bo dam sobie reke uciac ze nie skopiowalam ani slowa. Spac w nocy nie moglam ze stresu a jak na chwile usnelam to mi sie snila ta sytuacja z wczoraj co mnie oskarzaja...
 
reklama
Ja z objawów to mam ciągnięcie jajników czasami bóle brzucha, ból piersi przeważnie przy zmianie pozycji i mdłości wieczorami a najgorsze jest mycie zębów bo kończy sie🤢 będzie dobrze każda ciąża jest inna😊 o to nie duża różnica jest między nami
No różnica malutka 😊 może to głupio zabrzmi ale chciałabym mieć jakieś objawy hehe. Tzn mam od kilku dni bóle głowy, ale zauważyłam że mam niskie ciśnienie, dziś np 94-58 puls 86 i tak od około tygodnia więcej niż 100 nie mam i w sumie nie wiem czy mogę to zaliczyć jako objaw ciąży czy dzieje się coś niepokojącego. No i mam zaparcia ale to nie codziennie.
 
A ja z rana przychodzę do Was z dobrymi wiadomościami [emoji7] jestem po USG prenatalnym i wg pani doktor wszystko jest ok, nic jej nie zaniepokoiło [emoji3059] minus taki, że pani doktor była jakaś taka małomówna i sama z siebie niewiele mowila. Dziś dzidziuś był większy niż wczoraj bo miał 6cm (wczoraj 5cm) i ciąża też starsza by wychodziła bo dziś wyszło 12+3 (wczoraj 11+5 jak dobrze pamiętam). Ja zapytałam tylko o przezierność karkowa i o serduszko. Sama wspomniala tylko, że jest kość nosowa i że widać paluszki. W dodatku nie działał monitor, na którym zawsze pacjentka podgląda więc niewiele widziałam, tyle co się wychylilam na jej monitor [emoji3525] i mam tylko dwa kiepsko widoczne zdjęcia w 2d. A z poprzedniej ciąży caaaaaly długi plik zdjęć w 2d i kilka w 3d. Wstępnie pani doktor obstawia dziewczynkę ale nie sugeruje się tym jakoś mocno bo a poprzedniej ciąży na pierwszym prenatalnym też była niby dziewczynka a urodził się syn[emoji6]
Ogólnie cieszę się, że już mam to badanie za sobą bo się bardzo denerwowałam. Za wynikami łączonymi USG + krew będę czekać ok tygodnia.
Cudowna wiadomość [emoji3590]
Jestem ostatnio zabiegana strasznie i nie daje rady was na bieżąco czytać, ale dzisiaj nadrobię.
wlasnie czekam na wizytę i sie strasznie stresuje przez te moje plamienia..
Trzymam kciuki [emoji106] na pewno będzie wszystko dobrze [emoji3590]
Cześć czytam was od kilku dni i postanowiłam dołączyć do was[emoji4] Mam 31 lat i to moja druga ciąża pierwsza ciąże bliźniacza poroniłam w 9 tygodniu w zeszłym roku w sierpniu. Potem byłam pół roku na zwolnieniu lekarskim bo dostałam paraliżu nerwu twarzowego co mnie załamało kompletnie ale na szczęście się już z tego pozbierałam[emoji6]Teraz jestem w ciąży 11+5 dnia ale strasznie się boję czy wszystko będzie w porządku, dzisiaj będę miała popołudniu wizytę i usg prenatalne. Termin mam na 5.12
Witaj [emoji3590] trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę.


Dzięki dziewczyny za dodanie otuchy [emoji3059]
Inwazyjnych na pewno nie będę robiła. Jeżeli USG wyjdzie nieprawidłowe i będą wskazania do rozszerzenia diagnostyki to najwyżej wezmę kredyt i zrobię Nifty. Trudno.

I miałam dzisiaj teleporadę odnośnie moich wyników (robiłam badania w piątek).
I wszystko byłoby ok gdyby nie TSH. Nigdy nie miałam problemów z tarczycą. A mój wynik to 5.
Ginekolog powiedziała mi, że jakbym nie była w ciąży to byłby prawidłowy.
Także muszę się zarejestrować do endokrynologa...
Na szczęście reszta parametrów łącznie z glukozą jest ok [emoji846] co patrząc na mój wiek jest świetnym wynikiem (i moją wagę ehhhh).
 
No różnica malutka 😊 może to głupio zabrzmi ale chciałabym mieć jakieś objawy hehe. Tzn mam od kilku dni bóle głowy, ale zauważyłam że mam niskie ciśnienie, dziś np 94-58 puls 86 i tak od około tygodnia więcej niż 100 nie mam i w sumie nie wiem czy mogę to zaliczyć jako objaw ciąży czy dzieje się coś niepokojącego. No i mam zaparcia ale to nie codziennie.
Ja nie sprawdzam sobie ciśnienia bo nie m ciśnieniomierza ale mam często kołatanie serca co podobno jest normalne bo jest zwiększony przepływ krwi. Zaparcia to też objaw ciąży mnie też męczą raz na kilka dni
 
Cudowna wiadomość [emoji3590]
Trzymam kciuki [emoji106] na pewno będzie wszystko dobrze [emoji3590]
Witaj [emoji3590] trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę.


Dzięki dziewczyny za dodanie otuchy [emoji3059]
Inwazyjnych na pewno nie będę robiła. Jeżeli USG wyjdzie nieprawidłowe i będą wskazania do rozszerzenia diagnostyki to najwyżej wezmę kredyt i zrobię Nifty. Trudno.

I miałam dzisiaj teleporadę odnośnie moich wyników (robiłam badania w piątek).
I wszystko byłoby ok gdyby nie TSH. Nigdy nie miałam problemów z tarczycą. A mój wynik to 5.
Ginekolog powiedziała mi, że jakbym nie była w ciąży to byłby prawidłowy.
Także muszę się zarejestrować do endokrynologa...
Na szczęście reszta parametrów łącznie z glukozą jest ok [emoji846] co patrząc na mój wiek jest świetnym wynikiem (i moją wagę ehhhh).
Dziękuje i nie martw się na zapas na pewno wszystko będzie dobrze a tsh obniży ci lekarz lekami i wszystko wróci do normy
 
Ja nie sprawdzam sobie ciśnienia bo nie m ciśnieniomierza ale mam często kołatanie serca co podobno jest normalne bo jest zwiększony przepływ krwi. Zaparcia to też objaw ciąży mnie też męczą raz na kilka dni
No nic pozostaje mi czekać do wizyty i starać się o tym nie myśleć😊 trzymam kciuki za Ciebie i odezwij się po wszystkim 🥰
 
reklama
Cudowna wiadomość [emoji3590]
Trzymam kciuki [emoji106] na pewno będzie wszystko dobrze [emoji3590]
Witaj [emoji3590] trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę.


Dzięki dziewczyny za dodanie otuchy [emoji3059]
Inwazyjnych na pewno nie będę robiła. Jeżeli USG wyjdzie nieprawidłowe i będą wskazania do rozszerzenia diagnostyki to najwyżej wezmę kredyt i zrobię Nifty. Trudno.

I miałam dzisiaj teleporadę odnośnie moich wyników (robiłam badania w piątek).
I wszystko byłoby ok gdyby nie TSH. Nigdy nie miałam problemów z tarczycą. A mój wynik to 5.
Ginekolog powiedziała mi, że jakbym nie była w ciąży to byłby prawidłowy.
Także muszę się zarejestrować do endokrynologa...
Na szczęście reszta parametrów łącznie z glukozą jest ok [emoji846] co patrząc na mój wiek jest świetnym wynikiem (i moją wagę ehhhh).

W sumie i poza ciaza norma kończy się na 4.2 ;p
Ale spokojnie, mi na badaniach miesiąc temu wyszło nagle 4.6 (wzrost z 3.25 mimo euthyroxu) a wczoraj odebrałam i mam już 1,17 ;) także można to szybciutko zbić. Jedyna wada to, ze po tabletce przyjętej na czczo przez kolejne pol godziny nie można nic zjeść, pic itp.
 
Do góry