reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

@Piernik98 dzięki,bo dzisiaj nie oglądałam żadnych wiadomości i nawet nie wiedziałam. Dla mnie bosko, bo akurat Norwegia należy do EOG ,więc będę mogła spokojnie przyjechać do Pl😃

Współczuję teściowej😖 pewnie w końcu wybuchniesz...musisz wytrzymać do września.

@Rumiankowa piękne zdjęcia,piękna pogoda,u nas deszcz ze śniegiem🙈

@Karanga trzymam kciuki za przyjęcie się tabletek.

@Basiola, ty też mieszkasz w Norwegii o ile dobrze pamiętam? Byłaś już na usg? Czy miekszasz może gdzieś w okolicach Oslo? Muszę znaleźć jakiegoś polskiego ginekologa ,żeby skonsultować tą luteinę, ktorą sama przyjmuje i zrobić dokładniejsze usg,bo tu w okolicach nikogo godnego polecenia.
 
reklama
Pisalysmy tu ostatnio o kluciu w pachwinach itp...a klucie w ..... odbycie ktoras ma? 🙈🙊 przepraszam za doslownosc, glupia sprawa ale doswiadczylam tego w ciazy juz dobre kilka razy i nie wiem to tez zmiany hormonalne, rozciaganie sie wszystkie czy to normalne? W sensie ma moze ktoras?
Ja mam takie kłucia. Ciebie zgina jak zakluje a mnie prostuje z bólu 🤦 miałam tak też w poprzedniej ciąży. U mnie może to przez tyłozgięcie macicy bo mam podobno spore.

Lekarz kazał mi cały week leżeć i w poniedziałek iść na usg. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
Trzymam kciuki, zeby tak właśnie było ✊

Tutaj jest pokazane jak się zapina - wersja z pasem, który zapinasz z tyłu fotela (nie pod nim) i wtedy możesz na siedzeniu kierowcy lub pasażera to mieć (ja taki miałam i mi wystarczał) i jest nowa wersja z isofixem (musisz sprawdzić czy Twój samochód je ma) i wtedy tylko robisz klik w isofixa i nigdzie się nie schylasz i możesz wtedy we wszystkich siedzeniach w aucie to wpiąć. Tam dalej jest też pokazany crushtest ciężarnej z pasem zapiętym przez brzuch i z adapterem. Kolosalna różnica. Wiem że te adaptery można też za dużo mniejszą kwotę wypożyczyć w niektórych sklepach z akcesoriami dziecięcymi (chyba MamaiJa i Akpol kiedyś miały taką usługę). Jeśli jeździcie autem, bardzo Wam sugeruje mieć taki adapter.
Niestety nie mam isofixa ale to zapinanie z tyłu nie jest takie zle jak to pod fotelem i chyba się zdecyduje na ten adapter.

Dziewczyny otwieraja granice...no i nie wiem chcielibysmy wziac cywilny w polsce ale to wymaga jechac 3 razy tam i z powrotem... 1 raz zaniesc iles tam wczesniej osobiscie papiery do urzedu plus wybrac obraczki, 2 raz wziac skub no i ja skladsc o nowy dowod osobisty i 3 raz odebrac ten dowod osobisty. W 1 strone do polski jest jakos 7/6h jak myslicie czy tak w ciazy takie podroze sa w miare do przezycia i jakos nie zagraza to niczemu? Wiecie troche niewygodnie sie tyle siedzi i sie zastanawiam nad tym wszystkim...co myslicie? Mam na mysli czerwiec/lipiec/sierpien jesli chodzi o te jazdy
6/7 godzin w aucie to nie tak długo. Jak lekarz nie będzie widział przeciwwskazań to czemu nie.

Niestety mój wynik glukozy na czczo do d... mam cukrzycę [emoji24] dwa pozostałe w normie ale rzekomo krzywa jest za płaska i to też źle. Muszę się dostać do diabetologa najlepiej na nfz żeby nie płacić no i czeka mnie dieta i nakłuwanie palucha kilka razy dziennie, a dzisiaj mnie to tak zabolało że nie wiem jak to zniosę [emoji852]
Przykro mi. A dużo ponad normę miałaś ten wynik? Ja się boję, że u mnie też będzie cukrzyca ciążowa a ja jestem dupa i chyba mam jakąś wrażliwa skórę bo też bola mnie jakiekolwiek wkłucia albo jak się czymś przetnę to dla mnie też spory ból.

Cześć!
Jestem tu nowa wiec pomyślałam ze się przywitam 😁. Dziś zaczynam 9 tydzień, to moja druga ciąża(pierwsza poroniłam właśnie w 9 tygodniu dlatego ten tydzień będzie dla mnie ciężki). Na razie z dzidzią wszystko dobrze, serduszko bije jak szalone 😁. Następna wizytę mam dopiero 8 czerwca i nie wiem jak wytrzymam tak długo...
Gratuluję ciąży i witam 🙂

Dziewczyny. Jak myslicie. Czy jesli jestem po buochemicznej i teraz na poczatku ciazy moj progesteron spadal i wlaczony mam duohaston to czy lekarz kaze mi odstawic po 12 tygodniu? Zwazajac na to co pisalam ze spadal progesteron. Bardzo sie boje ze mi odstawi a szczerze mowiac czuje sie bezpiecznie bjorąc go...nie wiem co teraz. Moja mama miala problem w kazdej ciazy z przedwczesnym porodem boje sie wiec z tego powodu jeszcze bardziej.
W poprzedniej ciąży brałam progesteron do samego końca ciąży. W tej mysle, że też tak będzie u mnie tym bardziej, że chodzę do tego samego lekarza.
 
@Piernik98 dzięki,bo dzisiaj nie oglądałam żadnych wiadomości i nawet nie wiedziałam. Dla mnie bosko, bo akurat Norwegia należy do EOG ,więc będę mogła spokojnie przyjechać do Pl😃

Współczuję teściowej😖 pewnie w końcu wybuchniesz...musisz wytrzymać do września.

@Rumiankowa piękne zdjęcia,piękna pogoda,u nas deszcz ze śniegiem🙈

@Karanga trzymam kciuki za przyjęcie się tabletek.

@Basiola, ty też mieszkasz w Norwegii o ile dobrze pamiętam? Byłaś już na usg? Czy miekszasz może gdzieś w okolicach Oslo? Muszę znaleźć jakiegoś polskiego ginekologa ,żeby skonsultować tą luteinę, ktorą sama przyjmuje i zrobić dokładniejsze usg,bo tu w okolicach nikogo godnego polecenia.
No z tymi granicami to jeszcze zobaczymy. Pewnie u mnie tu na wiedenskich grupach beda pisac czy przejechali w tygodniu bez problemu to bede informowac 😁 a co do tesciowej...tak ja wiem ze wybuchne i to czuje ze juz w krotce bo dzis ledwo sie wstrzymalam. W ogole nie rozumiem jak mozna nie szanowac kogos decyzji. Zreszta prywatnosci tez. Bardzo zle sie dzis czulam i lezalam/spalam caly dzien prawie a ona co chwile wlazila mi do pokoju z glupimi pytaniani typu a moze arbuzem a moze marchewka...mialam za chwile wrazenie ze sie zapyta czy mi nocniczka nie przyniesc 🤦‍♀️ i ten tekst "co bedziesz w nocy robic jak teraz spisz"... dzis juz naorawde osiagnela prawie najwyzszy poziom mojej irytacji. Byl moment ze mialam ochote skoczyc i jej oczy wydłubac 😂 ale wygadalam sie rodzicom, narzeczonemu i mi przeszlo. Wszyscy twierdzimy (w tym jej wlasny syn) ze to kobieta majaca nie po kolei w glowie....
 
Ja mam takie kłucia. Ciebie zgina jak zakluje a mnie prostuje z bólu 🤦 miałam tak też w poprzedniej ciąży. U mnie może to przez tyłozgięcie macicy bo mam podobno spore.


Trzymam kciuki, zeby tak właśnie było ✊


Niestety nie mam isofixa ale to zapinanie z tyłu nie jest takie zle jak to pod fotelem i chyba się zdecyduje na ten adapter.


6/7 godzin w aucie to nie tak długo. Jak lekarz nie będzie widział przeciwwskazań to czemu nie.


Przykro mi. A dużo ponad normę miałaś ten wynik? Ja się boję, że u mnie też będzie cukrzyca ciążowa a ja jestem dupa i chyba mam jakąś wrażliwa skórę bo też bola mnie jakiekolwiek wkłucia albo jak się czymś przetnę to dla mnie też spory ból.


Gratuluję ciąży i witam 🙂


W poprzedniej ciąży brałam progesteron do samego końca ciąży. W tej mysle, że też tak będzie u mnie tym bardziej, że chodzę do tego samego lekarza.
Wlasnie gadalam teraz z kilkoma dziewczynami od mojegi lekarza i braky tylko do 16 tyg ciazy potem odstawic im kazal ale donosily do konca... licze ze i ja donosze w takim razie. Za 2 tyg wizyta zobaczymy co mi powie. Mama sie jeszcze popyta u siebie w szpitalu ginekologow co sądzą. U mnie raz jedna stwierdzila ze mam niby tylozgiecie lekkie po czym 5 innych ginekologow tego nie zauwazylo 🙅‍♀️🙆‍♀️💁‍♀️🤷‍♀️ szukalam wtedy przyczyny swoich strasznie bolesnych okresow ale nikt nic nie znalazl 😒 nie wiadomo czy sie cieszyc czy nie z tego powodu w zasadzie...
 
Dziewczyny druga próba dzisiaj przyswojenia luteiny. Za pierwszym razem obie tabletki musiałam wypluć bo bym zwymiotowała. Ale ze powinnam przyjmować 4 dziennie, to chce chociaż te dwie dzienne żeby mi się udało. Trzymajcie kciuki.
Skoro masz problem z podjęzykową to czemu nie zmienisz na dopochwową?
 
@Piernik98 dzięki,bo dzisiaj nie oglądałam żadnych wiadomości i nawet nie wiedziałam. Dla mnie bosko, bo akurat Norwegia należy do EOG ,więc będę mogła spokojnie przyjechać do Pl😃

Współczuję teściowej😖 pewnie w końcu wybuchniesz...musisz wytrzymać do września.

@Rumiankowa piękne zdjęcia,piękna pogoda,u nas deszcz ze śniegiem🙈

@Karanga trzymam kciuki za przyjęcie się tabletek.

@Basiola, ty też mieszkasz w Norwegii o ile dobrze pamiętam? Byłaś już na usg? Czy miekszasz może gdzieś w okolicach Oslo? Muszę znaleźć jakiegoś polskiego ginekologa ,żeby skonsultować tą luteinę, ktorą sama przyjmuje i zrobić dokładniejsze usg,bo tu w okolicach nikogo godnego polecenia.
Tak dobrze pamiętasz ja mieszkam w okolicach Oslo bylam prywatnie u polskiego ginekologa w oslo u dr Tomali przyjmuje w Ankar klinikhttp://www.ankerlegesenter.no (pierwsza wizyta 1400kor)
 
Dziewczyny uzywala któraś? Dostalam go i właśnie zaczelam smarowanie :)
Screenshot_20200514-153853.jpg
 
Dziewczyny uzywala któraś? Dostalam go i właśnie zaczelam smarowanie :)
Zobacz załącznik 1120934
Nie znam. Ka uzywam tych. Na piersi tego w zielonym opakowaniu a na brzuch oliwki dla dzieci bo jest taka tłusta, fajnie sie ją wmasowywuje i zauwazylam ze skora zrobila sie bardziej nawilzona wczesniej strasznie sucha byla. Piersi smaruje tym pierwszym bo kupilam ogolnie to poczatkowo do smarowania sie ale ma dosc ciezka konsystencje i nie jest tak łatwo z rozsmarowaniem
 

Załączniki

  • weledahippo_productlarge.jpeg
    weledahippo_productlarge.jpeg
    32,1 KB · Wyświetleń: 34
  • 218511-johnson-s-baby-oliwka-dla-dzieci-na-dobranoc-5-BB-1.png
    218511-johnson-s-baby-oliwka-dla-dzieci-na-dobranoc-5-BB-1.png
    18,7 KB · Wyświetleń: 36
reklama
Kiedy skoncza sie te mdlosci 😭 zjadlam wlasnie kolacje i sie mecze znowu z odruchami wymiotnymi. Nie chce wymiotowac bo dopiero przyjelam tabletke niedawno. W poniedzialek wskakuje w 11 tydzien a nie zapowiada sie zeby przechodzilo. Jestem taka wyczerpana. Marze o tym zeby miec ochote na jakiekolwiek jedzenie, na cokolwiek a moge przymierac glodem i mimo to nic nie chce przejsc, wciskam w siebie tylko jakies zupy czy kisiele. Teraz rosol z makaronem i juz makaron nie siadł 😪
 
Do góry