reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dziewczyny. Jak myslicie. Czy jesli jestem po buochemicznej i teraz na poczatku ciazy moj progesteron spadal i wlaczony mam duohaston to czy lekarz kaze mi odstawic po 12 tygodniu? Zwazajac na to co pisalam ze spadal progesteron. Bardzo sie boje ze mi odstawi a szczerze mowiac czuje sie bezpiecznie bjorąc go...nie wiem co teraz. Moja mama miala problem w kazdej ciazy z przedwczesnym porodem boje sie wiec z tego powodu jeszcze bardziej.
W ulotce duphastonu jest napisane, że przyjmuje się go do 12 tygodnia i mój ginekolog mówił mi, że mam właśnie brać do tego czasu, bo wtedy łożysko przejmuje funkcje wytwarzania hormonów podtrzymujących ciążę. Wcześniej robi to ciałko żółte.
On cię nie ochroni przed porodem przedwczesnym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć!
Jestem tu nowa wiec pomyślałam ze się przywitam 😁. Dziś zaczynam 9 tydzień, to moja druga ciąża(pierwsza poroniłam właśnie w 9 tygodniu dlatego ten tydzień będzie dla mnie ciężki). Na razie z dzidzią wszystko dobrze, serduszko bije jak szalone 😁. Następna wizytę mam dopiero 8 czerwca i nie wiem jak wytrzymam tak długo...
Witamy w grudniówkowym gronie i życzymy nudnej książkowej ciąży tym razem :)
 
Wróciliśmy. Jeżu jaka ja jestem słaba kobiety...
Zrobiliśmy trasę 10km po niewysokich gorach (choć były dwa fajne podejscia). I normalnie to nie byłoby problemu a tu musiałam robić przerwy i podjadać jakies suszone owoce 😂
W schronisku zezarlam naleśnika z jagodami <3 i wróciliśmy do chalupki.
Śmieje się bo robiło się i po 30km po wyższych gorach jednego dnia. A tu się czułam jak na tych 4 tysiącach 🤣🤣🤣

No ale dobre i to!

Witam nowe dziewczyny! Fajnie, ze kolejne bliźniaki ;)


Wrzucam 3 zdjęcia, na jednym (trudno w to uwierzyc) widać nawet Śnieżkę. Ale nie wiem czy tu nie będzie za dużej kompresji ;) (w oddali między drzewami)
Piękne widoki! No według internetu (o ile można mu wierzyć) nasze serce wykonuje 60% więcej roboty niż zwykle. Także gratuluję tych 10km bo w naszym stanie to wyczyn :)
 
Pochwal się :) chcemy fotki! :)
Mam zdjęcie jednego zestawu.
IMG_20200516_192005.jpeg
 
W ulotce duphastonu jest napisane, że przyjmuje się go do 12 tygodnia i mój ginekolog mówił mi, że mam właśnie brać do tego czasu, bo wtedy łożysko przejmuje funkcje wytwarzania hormonów podtrzymujących ciążę. Wcześniej robi to ciałko żółte.
On cię nie ochroni przed porodem przedwczesnym.
Pisze na duphastonie tez ze zapobiega przedwczesnemu porodowi. Ale mi chodzi o to czy jezeli mi spadal progesteron na poczatku ciazy to czy problem nie pojawi sie pozniej jak juz lozysko bedzie go produkowac.
 
reklama
@Piernik98 masz gdzieś jakies źródło o tej kwarantannie i granicach? Bo nigdzie nie mogę takiej informacji znaleźć
Z tym ze gdzies czytalam ze moze byc tak ze z granicami nie wiadomo na 1000% ale 15.06 ostatecznie tak bedzie juz...zobaczymy
 

Załączniki

  • Screenshot_20200516-164056_Facebook.jpg
    Screenshot_20200516-164056_Facebook.jpg
    213,8 KB · Wyświetleń: 47
  • Screenshot_20200516-172155_Facebook.jpg
    Screenshot_20200516-172155_Facebook.jpg
    242,3 KB · Wyświetleń: 46
  • Screenshot_20200516-172208_Facebook.jpg
    Screenshot_20200516-172208_Facebook.jpg
    260,9 KB · Wyświetleń: 47
  • Screenshot_20200516-172301_Facebook.jpg
    Screenshot_20200516-172301_Facebook.jpg
    499,2 KB · Wyświetleń: 45
  • Screenshot_20200516-172725_Facebook.jpg
    Screenshot_20200516-172725_Facebook.jpg
    301,9 KB · Wyświetleń: 44
Do góry