reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Ja sie dowiedziałam, ze moja szefowa ma mnie "z głowy brzydko mówiąc" 😒 bo juz mi płaci zus... Takze ja juz to mam gdzies co ktos sobie pomyśli.. Wazne jest moje dziecko :)

Ja nie wiem jak ja to wypije.. Ja jak cos mi nie podejdzie to od razu wymiotuję... :/
Szybko dostałaś chorobowe w zusie ? Ja jestem od 7 marca na zwolnieniu. Szef mi zapłacił marne grosze w maju i czekam nadal na kasę z ZUSu. Nie wiem jeszcze jak długo
 
reklama
A jak z prowadzeniem samochodu? Te dziewczyny, które były w ciąży - do którego momentu prowadzilyscie?
Gdyby nie mega bóle pachwin, które atakowały kiedy chciały to pewnie dłuugo prowadzilabym auto. A tak to się bałem bo jak mnie złapał ból to świat przestawał istnieć 😱
 
Mi w rejestracji na prenatalne powiedzieli, zebym sie na pappe nie rejestrowala, bo lekarz dopiero jak zobaczy ryzyko w usg to mi zleci też pappe.
Mi tutaj od razu robia, na seguridad social, czyli jak u Was NFZ.

M robi lasagne i nawet mnie zapach nie odrzuca, wiec moze mi sie uda troche zjesc.
 
Hej Dziewczyny. Dziś kłuję mnie brzuch dużo mocniej niż zwykle ale tylko w czasie chodzenia jak leżę bądź siedzę nic mnie nie boli. Zauważyłam również lekko brązowe upławy w śladowej ilości. Bardzo się boję że może dziać się coś złego. Napisałam do lekarza czekam na odpowiedź. Chyba zwariuje do tego czasu.
Trzymam kciuki, zeby to nie bylo nic powaznego ✊✊✊ Ktory to tydzien u Ciebie?
 
Boże dziś się obudziłam o 4:52 ! [emoji33][emoji33] codziennie się budzę coraz wcześniej...
Może też przez natłok myśli.
A potem w ciągu dnia będzie mi się spać chciało.
Powiem Wam ze trochę mi nie fajnie jest z powodu pracy, po majowce ich poinformowałam najpierw telefonicznie, potem wystosowałam meila.. 0 odpowiedzi... kilka dni temu wstawili ogłoszenie A do mnie nic...

Dodałam że pracuje jako kosmetolog, przy prądach, laserach, ultradźwiękach itp. Więc jest to całkowite przeciwwskazanie.
A poinformowałam ich jeszcze ponad 2 tygodnie przed otwarciem..

Jest mi strasznie przykro bo ja zawsze czekałam z ciążą... bo praca, bo umowa itp...
A potem był szok że to nie tak łatwo...

Serio... chyba trzeba myśleć o sobie... bo widać że dla pracodawcy jest się pionkiem... to jest przykre..[emoji26]
Nie przejmuj się praca. Teraz najważniejsze jest dziecko 🙂

ciekawe czy znowu urodze duze dziecko syn miał w 2015r 3950 56cm a corka w 2017 4600 i 60cm
O matko jak Ty urodziłaś taka duża core sn 😱

Dziewczyny mam pytanie czy uzywacie tych samych kosmetykow co przed ciaza, chodzi mi o zel do kapieli/pod prysznic, kremy i te sprawy? Bo szczerze mowiac sie nie orientuje, czy sa np jakies skladniki, ktore teraz powinno sie unikac? Cos czytalam, ze trzeba zwracac uwage na kremy do opalania, bo niektore moga szkodzic w ciazy.
Używam tych samych ale wiem, że są składniki których się powinno unikać w ciąży. Poczytaj na blogu srokao ona jest dobra w tej tematyce ;)

Witam wszystkie przyszłe mamuśki 😊 jestem tu nowa w związku z czym się trochę rozpiszę 😊 a więc jak możecie się domyślić również jestem w ciąży, czeka nas podwójne szczęście bo to bliźniaki 😊 jestem w 10+6 tyg. Maluchy zdążyły nas już zestresować. W 8 tygodniu skurcze podbrzusza i plamienia, szybka wizyta u lekarza niby wszystko ok jakiś niepokój pozostał ponieważ wcześniej miałam objawy ciazowe, nie trwały długi bo w sumie mdłości to miałam może z 3 dni, wymiotowałam raz, piersi trochę pobolewały i czułam, że coś tam w podbrzuszu się dzieje. Od czasu tych plamień które były krótkie bo dwa dni tylko, nie mam żadnych objawow, jem, piję na co mam ochotę, piersi wcale nie bolą, nie są jakieś większe chociaż mąż twierdzi inaczej hehe. Dodam, że od czasu zaniku dolegliwości i plamień byłam już dwa razy u lekarza praktycznie tydzień po tygodniu bo chciał sprawdzić sam czy wszystko wporzadku no i maleństwa miały się w jak najlepszym porządku. Mam tylko dużo odpoczywać. Odpuścić sobie porządki domowe itp. U. Lekarza byłam ostatni raz 2 tyg. Temu do wizyty kolejnej został tydzień a ja się pewnie niepotrzebnie nakręcam. Proszę powiedzcie, że brak objawow o niczym nie świadczy. Staraliśmy się z mężem 4 lata. To moja pierwsza ciaza i pewnie dlatego tak się nakręcam i stresuje. Pozdrawiam 😊
Podwojne gratulacje 😍 co do objawów to często jest tak, że raz są raz ich nie ma i nie świadczy to o niczym złym, także głowa do góry, będzie dobrze :)

Ja w pierwszej i drugiej do końca prowadziłam. Zawsze z adapterem do pasów dla ciężarnych i zapiętymi pasami. Teraz oddałam komus adapter i będę pytać koleżanek czy któraś ma mój albo swój pożyczyć czy odsprzedać. Jak nie to kupię na pewno w przyszłym tygodniu. Taki Be Safe za ok 160zl. W 9 miesiącu pierwszej ciąży mieliśmy stłuczkę (koleś nas walnął od tyłu jak wieźliśmy w bagażniku zestaw porcelany do nowego domu, jak mąż wysiadł i zaczął krzyczeć o tej porcelanie to chłop od razu przepraszał, ale jak ja wysiadłam z samochodu to chłop prawie zemdlał, nie chcący ewidentnie, się zagapil, porcelana cały, mnie i synkowi też się nic nie stało chociaż wizytę w szpitalu zaliczyliśmy, a bagażnik zgięty w harmonijkę :) ) w kolejnej ciąży od razu kupiłam adapter i z nim jeździłam. Nawet jak trzeba było przepiąć na pasażera to nie był problem bo to jeden klik i już. Bardzo polecam. Trzyma pas pod brzuchem .
Serio łatwo się przepona ten adapter? Ja co chwilę siedzę w aucie w innym miejscu i musiałabym go przenosic więc potrzebuje jakiś taki, który łatwo się przekłada.
Ja gdzieś znalazłam na necie taki, gdzie trzeba przekładać pas pod siedzeniem itp to nie wiem czy byłabym w stanie przed każdą jazda nurkować pod siedzeniem z brzuchem i kombinowac jak to zapiąć...

Hej Dziewczyny. Dziś kłuję mnie brzuch dużo mocniej niż zwykle ale tylko w czasie chodzenia jak leżę bądź siedzę nic mnie nie boli. Zauważyłam również lekko brązowe upławy w śladowej ilości. Bardzo się boję że może dziać się coś złego. Napisałam do lekarza czekam na odpowiedź. Chyba zwariuje do tego czasu.
Odpoczywaj jak najwięcej. Daj znać co lekarz powie.
 
@silverwomen , kochana spokojnie.
Jak masz w domu to weź magnez, jeśli bierzesz jakiś progesteron to weź sobie dodatkową dawkę, jeśli bardzo Cię boli i czujesz skurcze ja bym wzięła nospe ( pół tabletki), jak masz to zaparz sobie melisę.
Poluz się a nogi daj na poduszki, spróbuj zasnąć i najważniejsze, wiem że to będzie trudne ale staraj się nie gmerac tam sobie żeby sprawdzić czy znowu się coś pokazało, na spokojnie.
Prawoe każda z nas miała delikatne plamienia, póki są brązowe nie jest źle
 
Nie przejmuj się praca. Teraz najważniejsze jest dziecko 🙂


O matko jak Ty urodziłaś taka duża core sn 😱


Używam tych samych ale wiem, że są składniki których się powinno unikać w ciąży. Poczytaj na blogu srokao ona jest dobra w tej tematyce ;)


Podwojne gratulacje 😍 co do objawów to często jest tak, że raz są raz ich nie ma i nie świadczy to o niczym złym, także głowa do góry, będzie dobrze :)


Serio łatwo się przepona ten adapter? Ja co chwilę siedzę w aucie w innym miejscu i musiałabym go przenosic więc potrzebuje jakiś taki, który łatwo się przekłada.
Ja gdzieś znalazłam na necie taki, gdzie trzeba przekładać pas pod siedzeniem itp to nie wiem czy byłabym w stanie przed każdą jazda nurkować pod siedzeniem z brzuchem i kombinowac jak to zapiąć...


Odpoczywaj jak najwięcej. Daj znać co lekarz powie.
Jak tylko mi odpisze to dam znać
 
reklama
A jak z prowadzeniem samochodu? Te dziewczyny, które były w ciąży - do którego momentu prowadzilyscie?

Ja prowadziłam auto do samego końca:) codziennie wozilam dzieci do szkoły. Nigdy nie miałam adaptera (Ale ja mam nadmiar skóry wiec u mnie i tak pas trzymał się pod brzuchem) no i ja mam vana wiec siedzę wysoko.
Nawet wole ja prowadzić niż jak m prowadzi, bo jak już wyższa ciąża to każde dziury czy topy czuć.. Tak samo przy zakręcie, A jak skurcze łapią to już wgl. Więc zawsze mu muszę przypominać zeby delikatnie w zakręt wchodził itd. M zawodowy kierowca, jeździ bezpiecznie i płynnie Ale też reakcje ma szybsze A ja potrzebuje w ciazy na spokojnie.

Przeczyszcza mnie dziś 2 raz już.. najpierw zatwardzenie mialam przez tyle czasu.. A teraz w druga stronę ze aż mnie dreszcze przechodzą..
 
Do góry