reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

A kiedy powiedzieliście szefom o ciąży ? Tzn w którym tygodniu ciąży ? Ja jeszcze w pracy nic nie mówiłam(obecnie mam 7+4), ale pracuje obecnie w domu. Nie wiem kiedy będzie powrót do pracy, ale chcę pracować normalnie przynajmniej do lipca. Zobaczę oczywiście jak się będę czuła. Ale zauważyłam ostatnio że jak pracuje w domu to nie mogę się skupić i ciągle mdłości, a znowu poszłam na dwa dni do pracy i zero mdłości. Więc nie wiem czy praca mi czasem służy w tej kwestii 😁
Mi właśnie też sie wydaje ze w pracy lepiej sie czuje. Caly tydzien pracuje jakby nigdy nic, a przychodzi weekend i nie mam sily sie podniesc i glowa boli i wszystko nie tak 😳
 
reklama
No ja krem do opalania chyba bede jakis stosowac, bo to jednak Hiszpania. Mam nadzieje, ze otworza w koncu plaze i uda nam sie wyskoczyc pare razy nad morze i wykorzystac, ze dzieki koronie woda w morzu jest czystsza 😉 Sprawdze, czy ten krem co polecasz jest tu dostepny, chociaz po pierwszej ciazy nie wyszly mi zadne rozstepy. I wspolczuje Ci z calego serca tych mdlosci i wymiotow, ja sie teraz zle czuje, ale takiego hardcoru to sobie nie wyobrazam 😮😢 Oby teraz Cie ominelo.

Nunu2020 witam nowa mamusie i gratuluje podwojnego szczescia 😍❤❤
Dzięki :) ominąć nie ominie ale może potrwa krocej albo chociaż trochę lżej?
Tak sobie pomyślałam - może w aptece będzie jakiś krem do opalania dla ciężarnych? Albo może nawet w drogerii? W końcu teraz robią tyle różnych kosmetyków...
Ja leżę w łóżku i próbuje przyswoić zupkę z kubka i oglądam Toy Boya (taki lekki entertainment, kryminalik z pięknymi męskimi ciałami 😁 ).
 
Dziękuję wszystkim za gratulacje 💓właśnie zaczęło mnie delikatnie pobolewać podbrzusze ale tak jak kiedyś wcześniej więc dają o sobie znaki maluchy z czego się niezmiernie cieszę 😊 w przyszłym tygodniu mam badania prenatalne. Lekarz proponował również test z krwi Pappa ale jakoś nie mogę się do tego przekonać, nie chodzi o kwestie finansowa. W sensie takim, że wynik to tylko statystyki i czy będzie wysokie ryzyko czy niskie to i tak nie daje gwarancji czy dziecko będzie zdrowe czy... I właśnie to mnie nie przekonuje bo na inwazyjne badanie typu amniopunkcja napewno się już nie zdecyduje. Więc wolę chyba standardowe badanie prenatalne niż nie daj Boże wyniki wskażą na wysokie ryzyko to ja już widzę siebie i ten stres do końca ciąży. A wy kochane robiłyście te testy z krwi? Co o tym sądzicie?
 
A jak z prowadzeniem samochodu? Te dziewczyny, które były w ciąży - do którego momentu prowadzilyscie?
Ja w pierwszej i drugiej do końca prowadziłam. Zawsze z adapterem do pasów dla ciężarnych i zapiętymi pasami. Teraz oddałam komus adapter i będę pytać koleżanek czy któraś ma mój albo swój pożyczyć czy odsprzedać. Jak nie to kupię na pewno w przyszłym tygodniu. Taki Be Safe za ok 160zl. W 9 miesiącu pierwszej ciąży mieliśmy stłuczkę (koleś nas walnął od tyłu jak wieźliśmy w bagażniku zestaw porcelany do nowego domu, jak mąż wysiadł i zaczął krzyczeć o tej porcelanie to chłop od razu przepraszał, ale jak ja wysiadłam z samochodu to chłop prawie zemdlał, nie chcący ewidentnie, się zagapil, porcelana cały, mnie i synkowi też się nic nie stało chociaż wizytę w szpitalu zaliczyliśmy, a bagażnik zgięty w harmonijkę :) ) w kolejnej ciąży od razu kupiłam adapter i z nim jeździłam. Nawet jak trzeba było przepiąć na pasażera to nie był problem bo to jeden klik i już. Bardzo polecam. Trzyma pas pod brzuchem .
 
No ja jem zdecydowanie mniej niz przedtem, wczoraj przez caly dzien zjadlam 3 male kromki z szynka i pomidorem, kawe z mlekiem, jogurt, salatke grecka i jakies soki, a przed spaniem zaliczylam zyganko 😒 Zwykle jadlam o wiele wiecej. Dzis chyba tez nie wiele zjem, bo dalej mnie mdli i odrzuca od jedzenia, chociaz teraz zjadlam sorbet z mango pyszny, ciekawe jak dlugo zostanie ze mna... 😔
Ja to samo
 
U mnie dzis gorszy dzien znowu. Mdlosci, samopoczucie tragiczne, upierdliwa denerwujaca tesciowa i dręcząca od rana nerwica 😪😔😒😭 i tak nerwica chyba najgorsza z tego wszystkiego.
 
Dziewczyny... Jak to jest z usg.. Do kiedy sa dopochwowe?

Przyznam, ze myslalam ze cały czas takie będą... W sumie nie wiem czemu
.

Patrze ze na fejsie dziewczyny cos pisza ze od 10tc juz nie mają i w ogóle..
Zależy od lekarza. Czasem lekarz bada palpacyjnie i robi USG przez pochwę i dodatkowo przez brzuch. W USG przez pochwę sprawdza się np długość szyjki macicy a przez brzuch to chyba się tego nie da zrobić. Jak lekarz chce tylko podglądać dzidzię to przez brzuch ładnie widać już mniej więcej od pierwszych prenatalnych czyli ok 12 tygodnia. Ale też zależy od figury i tkanki tłuszczowej jaka kto ma bo jak ktoś ma więcej ciałka na brzuszku to czasem nie widać zbyt wyraźnie i wtedy pewnie dłużej dzidzię trzeba podglądać dopochwowo.
 
reklama
Hej Dziewczyny. Dziś kłuję mnie brzuch dużo mocniej niż zwykle ale tylko w czasie chodzenia jak leżę bądź siedzę nic mnie nie boli. Zauważyłam również lekko brązowe upławy w śladowej ilości. Bardzo się boję że może dziać się coś złego. Napisałam do lekarza czekam na odpowiedź. Chyba zwariuje do tego czasu.
 
Do góry