reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Ja za betę też płaciłam 59 zł, a ostatnio samo pobranie materiału 8,50 🤦‍♀️
No ja właśnie bete robiłam w synevo i specjalnie kupowałam przez internet bo stwierdziłam, ze kogoś powaliło, ze za wkłucie igły będę dodatkowo płacić. Wyszło jakoś 28zl bo jeszcze promocja była. Za to wyszłam w gratisie z gigantycznym siniakiem.
Bardzo dziwne te praktyki ale rozstrzał cen tez bardzo duży. Mnie tez to 1000 zaskoczyło bardzo. Nie to, ze nie wierze Wam (bo po co mialybyscie kłamać) tylko trudno uwierzyć w takie ceny jeśli rozumiecie o co mi chodzi ;)
 
reklama
Właśnie Bieleckiego jeszcze nie czytałam ;)
A dużo tych o himalaistach mam na koncie (zaczęłam od Wszystko za Everest). Musze popatrzec.

Tatuażystę czytałam, czytałam tez pomocnika doktora Mengele. Obie dobre ale to już nie wiem czy nie za ciężkie na obecny stan. Dalej nie rozklejam się przy ciezkich tematach ale nie wiem gdzie leży granica w tym momencie. Zwłaszcza, ze we wrzesniu zanim się dowiedziałam o poprzedniej ciąży byłam w muzeum Ludobójstwa w Sarajewie. Nic, nigdy nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia koszmaru. Myśle, ze w dużej mierze przez hormony, niektórych rzeczy w ogóle nie byłam w stanie obejrzeć.

Wszystko za Everest i Wszystko za życie moje ulubione :) Polecam też relację od strony Becka Wheatersa, Everest Na pewną śmierć :)
 
A macie jakies ciekawe filmy do polecenia na wieczór z mężem? :)
Pomijając Sf i komedie romantyczne :)
 
No ja właśnie bete robiłam w synevo i specjalnie kupowałam przez internet bo stwierdziłam, ze kogoś powaliło, ze za wkłucie igły będę dodatkowo płacić. Wyszło jakoś 28zl bo jeszcze promocja była. Za to wyszłam w gratisie z gigantycznym siniakiem.
Bardzo dziwne te praktyki ale rozstrzał cen tez bardzo duży. Mnie tez to 1000 zaskoczyło bardzo. Nie to, ze nie wierze Wam (bo po co mialybyscie kłamać) tylko trudno uwierzyć w takie ceny jeśli rozumiecie o co mi chodzi ;)
No ja na betę latałam dość często, jak robiłam w styczniu w diagnostyce to płaciłam 30 zł bez żadnych dodatkowych kosztów na pobranie materiału, a w marcu już płaciłam 59 +pobranie materiału, wtedy 4,5, a teraz już 8,5.
Nie mam pojęcia skąd się biorą takie różnice w cenach ale to trochę dziwne
 
Tatuażystę z Auschwitz, Położną z Auschwitz i
Kołysankę z Auschwitz (dość monotematycznie), cieszę się, że czytalam tuż przed ciąża, a nie teraz ;)
No ja właśnie tez cieszę się, ze te pozycje mam za sobą.
Ja teraz mam drugą jakby część Tatuażysty - Podróż Cilki.
A za himalaistów muszę się zabrać. Mam ochotę na Mackiewicza [emoji6]
Druga cześć mi umknęła ;) kiedyś nadrobię na pewno.
Mi lekarz prywatny cytomegalie zlecał.
Z książek tez czytałam i tatuażystę i te o himalajach. Teraz kończę sagę o wiedźminie - zaczelismy oglądać serial z mężem w grudniu i się wciągnęłam i pochłaniam książki teraz :D

a tak wgl to tak was pocieszałam, ze te plamienia to nie musza oznaczać nic groźnego i sama zaczęłam plamić...
tak coś poczułam nagle mokro, poszłam do łazienki, a tam taka plama ok 1,5x1,5cm krwi. Na szczęście bardziej brązowej niż czerwonej. Teraz jak się podcieram po siusiu to mam minimalnie zabarwiony śluz na brązowo.
Dzwoniłam do ginekologa; przepisał mi receptę na duphaston, wiec tez dołączam do osób, które biorą progesteron.
Mam nadzieje, ze to jakieś chwilowe i we wtorek na wizycie okaże się ze wszystko jest okej... ale do wtorku to chyba zwariuje
Domyślam się co czujesz, ja po takim plamieniu co ciężko nawet nazwać plamienie byłam w 2h u lekarza bo jestem tak bardzo nienormalna.
ale jak masz duphaston to odpoczywaj i do wtorku zaraz czas zleci ;) będzie dobrze!
 
No ja właśnie tez cieszę się, ze te pozycje mam za sobą.

Druga cześć mi umknęła ;) kiedyś nadrobię na pewno.

Domyślam się co czujesz, ja po takim plamieniu co ciężko nawet nazwać plamienie byłam w 2h u lekarza bo jestem tak bardzo nienormalna.
ale jak masz duphaston to odpoczywaj i do wtorku zaraz czas zleci ;) będzie dobrze!
No właśnie po cichu liczyłam, ze może powie mi lekarz, żebym przyjechała czy coś... ale powiedział ze jeśli teraz cokolwiek miałoby mi pomoc to właśnie duphaston a zobaczymy we wtorek co i jak i ze mam go informować jakby się pogorszyło. Na razie co chwile zaglądam w majtki (jak nawiedzona) i czysto... wiec mam nadzieje, ze to jakieś jednorazowe
 
No ja na betę latałam dość często, jak robiłam w styczniu w diagnostyce to płaciłam 30 zł bez żadnych dodatkowych kosztów na pobranie materiału, a w marcu już płaciłam 59 +pobranie materiału, wtedy 4,5, a teraz już 8,5.
Nie mam pojęcia skąd się biorą takie różnice w cenach ale to trochę dziwne
No dziwne. Ale w sumie tak działa wolny rynek - dopóki ludzie płaca to można ceny podwyższać. Bo tez jak stwierdziłam, ze zrobię te bete przed wizyta jeszcze to porównywałam ceny laboratoriów i był rozstrzał od 28 do 45 za to samo badanie... zupełnie bez sensu. No i oczywiście taniej jak się kupi wcześniej przez internet, wtedy bez opłaty za wkłucie
Wszystko za Everest i Wszystko za życie moje ulubione :) Polecam też relację od strony Becka Wheatersa, Everest Na pewną śmierć :)
Czytalam tez i również polecam ;)
 
No właśnie po cichu liczyłam, ze może powie mi lekarz, żebym przyjechała czy coś... ale powiedział ze jeśli teraz cokolwiek miałoby mi pomoc to właśnie duphaston a zobaczymy we wtorek co i jak i ze mam go informować jakby się pogorszyło. Na razie co chwile zaglądam w majtki (jak nawiedzona) i czysto... wiec mam nadzieje, ze to jakieś jednorazowe
Pewnie tak ;)

Ja po 2h jak się dostałam do lekarza nie miałam śladu nawet. Wystarczy żeby jakieś naczynko lekko pękło. Duphaston dostałam ale tylko na wszelki wypadek, gdyby się powtórzyło. Na razie minął tydzień i nawet nie wykupiłam recepty ;)
Trzeba być dobrej myśli i dużo teraz odpoczywaj tak na wszelki wypadek ;)
 
reklama
@Tymon'sMom @Dolvit @joannatov Gratuluję udanych wizyt dziewczyny :) śliczne te błyskotki od męża Dolvit
I ekstra ten filmik z detektorem tętna!
Pewnie za tydzień więcej tu takich wrzucicie bo widziałam że kilka z Was zamawiało :) ja dzisiaj cały dzień robiłam zdalne lekcje z synem.... Miałam tylko cyknac fotki i wysłać a się okazało że on zgubił zeszyt w którym robił zadania z całego tygodnia i musieliśmy go odtworzyć 🙈 na nic już nie mam siły! A obiad wmusilam w siebie tak mi mięso śmierdziało że szok! A nie jestem wege i zwykle lubię. Wykończy mnie dzisiaj to kłucie w cycku i te mdłości...
Na książki nie mam siły :( ja ostatnio bardzo się interesuje samolotami i katastrofami lotniczymi i bardzo podobała mi się książka "Pilot Ci tego nie powie" czytając od razu uzupełniałam info na bieżąco z Wikipedią haha 😁
 
Do góry