reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Nieźle.. Dlatego na 26 maja zapisałam się do przychodni do gina na nfz i poprosze o te badania na fundusz :D i tak ciążę będę prowadzić: u lekarza prywatnie i na nfz :)
Gratuluję wizyty [emoji6][emoji7], ja też tak chodzę, dostałam pakiet badań od ginka prywatnie ,a na NFZ dała mi to samo [emoji6]
 
reklama
Detektor wypróbowany 😂 co prawda po obiedzie a podobno najlepiej godzinę odczekać ale nie mogłam się powstrzymać raz udało mi się znalez powyżej 120 ale szybko mi uciekło wiec potem będę walczyć jeszcze 🤪 @Akuku gdzie mniejwiecej szukalas dzidzi ?

Ja akurat nie używałam takiego detektora, ale myślę że bardzo nisko. Bodajże w 13 tygodniu macica osiąga wielkość pięści i można wyczuć jej górną część tuż nad spojeniem łonowym. Także szukałabym na pipce gdzieś tam bardzo niziutko 😅
 
Cytomegali igg i igm
Rozyczka igg i igm
Toxo igg i igm
Przeciwciała Coombsa
Usr (vdrl)
HIV
Hcv
Hbs
TSH
Ft3
Ft4
Morfologia
Mocz ogolny

Grupy krwi nie robiłam, mam z poprzednich ciąż.
Badania prywatnie niestety tyle kosztuja :/ każdy parametr ok 20zl a te bardziej szczegółowe wiecej. Za samą wit D3 płaciłam 80zl takze może się uzbierać pokazźna sumka :)
 
U nas w diagnostyce mocz, glukoza czy Morfologia po 20 zł prawie. Pozostałe ok50zl za badanie.
Wit D to kosmos [emoji3] kiedyś 160 zł brali [emoji33] teraz koło 100. Ale to też od labo i miasta zależy.
Badania prywatnie niestety tyle kosztuja :/ każdy parametr ok 20zl a te bardziej szczegółowe wiecej. Za samą wit D3 płaciłam 80zl takze może się uzbierać pokazźna sumka :)
 
reklama
@Dolvit super wieści ;)


Kurcze z tymi cenami to szaleństwo. Naprawdę się ten luxmed opłaca bo mam wszystko od reki, wizyty na godziny nawet na pobranie krwi wiec zero kolejki, płace stówkę miesięcznie a wizyt ile wlezie (i to u różnych specjalistow, konsultowałam się już w tej cenie z endokrynologiem, dietetykiem i z ortopeda poza ginem).



Właśnie byłam u męża w robocie na kawce. Był tez jeden jego kolega wiec miło sobie pogawędzilismy, pierwszy kontakt ze znajomym od miesiąca prawie :D w następnym tygodniu już się z koleżanka na „piwo” umowilam i nie wiem jeszcze jak wybrnąć z tego, ze my nie pijemy alkoholu...
 
Do góry