reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Może kilka słów o sobie dodam. Mam 29 lat, po 3 cyklach zaszłam w planowaną ciążę (nadal nie ogarniam że tak szybko się udało). Mam niedoczynność tarczycy. Od piątku jestem na l4. Próbuję jeść ale z marnym skutkiem. Jestem bardzo ciekawa ile z Was ma takie mdłości jak ja trwające prawie do popołudnia i poranne wymioty. Jak sobie radzicie?

Mam ten sam problem co ty do popołudnia w zasadzie się męcze i nie moge jesc...chociaz dziś udało mi się przełknąć parę krakersów :) Słyszałam, że ponoć woda z imbirem łagodzi mdłości ale jeszcze nie piłam.

W końcu mogę wrzucić :) 7 tydz, termin na 31 grudnia :D serduszko biło, po plamieniu ani śladu ale do całego zestawu leków dostałam jeszcze luteine dopochwowo i dalej brak seksu :O kolejna wizyta za 3 tyg :) ciąża o tydz młodsza niż to wynika z miesiączki. Także ten 15 maj to super dzień! 😍 I jeśli to jest dziewczynka to właśnie się widziałyśmy w jej imieniny ❤❤❤

Jej piekne zdjęcie gratulacje 😍 😍 😍
 
W końcu mogę wrzucić :) 7 tydz, termin na 31 grudnia :D serduszko biło, po plamieniu ani śladu ale do całego zestawu leków dostałam jeszcze luteine dopochwowo i dalej brak seksu :O kolejna wizyta za 3 tyg :) ciąża o tydz młodsza niż to wynika z miesiączki. Także ten 15 maj to super dzień! 😍 I jeśli to jest dziewczynka to właśnie się widziałyśmy w jej imieniny ❤❤❤
Super wiadomość! Gratulacje 😍😍
 
Dziewczyny, jak zawsze byłam makaroniarą, tak teraz nie mogę patrzeć nawet na pesto, które uwielbiam 🙈 Mąż sobie zażyczył spaghetti na obiad i aż mnie cofa 🤢 Za to w piekarniku serniczek z rosą, zjem z przyjemnością 😁 I dzisiaj wjechał paprykarz szczeciński 😬 Zjadłam całą puszkę 🙈
 
@Dolvit gratulacje 😊 nie każde plamienia czy to brązowe czy z krwi oznaczają coś strasznego, oby tak dalej.
Oj byłam mega wystraszona bo tak niewiadomo skąd ten jasnoczerwony śluz.. Ale zbadała mnie jeszcze na fotelu i powiedziała, że już śladu nie ma. Na USG też było ok. Kamień z serca!
 
Ja akurat nie używałam takiego detektora, ale myślę że bardzo nisko. Bodajże w 13 tygodniu macica osiąga wielkość pięści i można wyczuć jej górną część tuż nad spojeniem łonowym. Także szukałabym na pipce gdzieś tam bardzo niziutko 😅
Hahaha okej tak będę kombinować 😜 na razie wykrywam swoje wszystkie żyły 😂
 
To pewnie bierz :)



U nas jest w 12 tyg usg I pappa z krwi. Potem 20 tyg ust. Przy zdrowej ciazy to na tyle, ale jeśli jest wskazanie np pomiar brzucha za mały za duży (od spojenia linowego do dna macicy) , jakieś schorzenia kobiety, pozycja dziecka, u mnie przy cukrzycy ciążowej I że względu na to że to 6 ciąża bede miała więcej usg. W czerwcu już idę do kliniki w szpitalu i tam będę mieć dodatkowe wizyty z lekarzem A on z reguły zalecam mi usg co 2-3-4 tyg w zależności jak mala rosla.
Dodatkowo mialam kontrolowany cukier i wizyty z tym związane oraz przez cukrzycę wywoływany poród. Moglam miec z 10 dni przed Ale akurat mama do pl pojechała...i nie miałabym z kim dzieci zostawic, wywoływały mi 5dni przed terminem jakos.

Więc jak tutaj są wskazania to częściej robią i usg I inne badania.

To nie jest jeszcze tak źle:) W pierwszej ciąży z synem tutaj w Norwegii mialam tylko pomiary brzucha , 2 usg i badanie moczu co miesiąc .Wszystko inne ,robiłam w Pl.

W końcu mogę wrzucić :) 7 tydz, termin na 31 grudnia :D serduszko biło, po plamieniu ani śladu ale do całego zestawu leków dostałam jeszcze luteine dopochwowo i dalej brak seksu :O kolejna wizyta za 3 tyg :) ciąża o tydz młodsza niż to wynika z miesiączki. Także ten 15 maj to super dzień! 😍 I jeśli to jest dziewczynka to właśnie się widziałyśmy w jej imieniny ❤❤❤

Gratulacje ❤😍
 
reklama
Dziewczyny, jak zawsze byłam makaroniarą, tak teraz nie mogę patrzeć nawet na pesto, które uwielbiam 🙈 Mąż sobie zażyczył spaghetti na obiad i aż mnie cofa 🤢 Za to w piekarniku serniczek z rosą, zjem z przyjemnością 😁 I dzisiaj wjechał paprykarz szczeciński 😬 Zjadłam całą puszkę 🙈
Ja dzis nie mam na nic ochoty 😭 totalnie odpycha mnie od jezdzenia, chodze głodna bo nic mi sie smakuje i nie ma nic co chetnie bym zjadla. Pierogi ruskie jedynie jadłam ale tez na siłe zeby z glodu nie umrzec.
 
Do góry