reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Hej ja karmiłam synka do 16 mc i jadłam wszystko. Nie wiem jak ty się odrzywialas ale karmienie napewno nie wymaga wielu wyzeczen no chyba ze jesteś fanka fastfood no to masz problem :crazy:
Nie ma czegoś takiego jak dieta karmiącej - wszędzie o tym trąbią teraz. Mi położna powiedziała, że warto takie silne alergeny (potencjalne) jeść pojedynczo, a nie wszystko jednoczenie (orzechy, cytrusy), ale absolutnie nic nie wykluczać.
 
reklama
Ten mit diety matki karmiącej będzie jeszcze funkcjonował milion lat[emoji53] najgorsze, że ludzie kłócą się z faktami naukowymi. A jeszcze przyjdą w odwiedziny babcie i teściowie które lepiej wiedzą, no bo wkoncu 30 lat temu też urodziły! :p
Nie ma czegoś takiego jak dieta karmiącej - wszędzie o tym trąbią teraz. Mi położna powiedziała, że warto takie silne alergeny (potencjalne) jeść pojedynczo, a nie wszystko jednoczenie (orzechy, cytrusy), ale absolutnie nic nie wykluczać.
 
Odnośnie karmienia piersią to ja słyszałam od pielęgniarki że najlepiej wstrzymać się z niektórymi potrawami/ składnikami 2 tyg żeby jelita maluszka/żołądek nie były obciążone za bardzo. Bo cały układ trawienny musi się "nauczyć " funkcjonować. Ale ile w tym prawdy to nikt nie wie ...
 
Dzieńdobry,

A ja miałam kolejną wizytę u ginekologa wczoraj i już wiem, że będzie chłopczyk.
2 dni temu obudziłam się, tylko oczy otworzyłam i miałam takie zawroty głowy jakbym pijana była. Z toalety wstać nie mogłam- traciłam równowagę- pół dnia miałam zawroty głowy. Myślałam, że to cukier ale wczoraj przy wizycie u ginekologa wyszło że mam Anemie
Miałam problemy z anemią jako nastolatka- A dowiedziałam się o niej gdy chciałam krew potrzebującym oddać. Nic w tym.kierunku nie robiłam- myślałam, że samo przejdzie
I tak oto wróciła do mnie- zmiana diety, i du żo dużo żelaza od teraz
 
Dzieńdobry,

A ja miałam kolejną wizytę u ginekologa wczoraj i już wiem, że będzie chłopczyk.
2 dni temu obudziłam się, tylko oczy otworzyłam i miałam takie zawroty głowy jakbym pijana była. Z toalety wstać nie mogłam- traciłam równowagę- pół dnia miałam zawroty głowy. Myślałam, że to cukier ale wczoraj przy wizycie u ginekologa wyszło że mam Anemie
Miałam problemy z anemią jako nastolatka- A dowiedziałam się o niej gdy chciałam krew potrzebującym oddać. Nic w tym.kierunku nie robiłam- myślałam, że samo przejdzie
I tak oto wróciła do mnie- zmiana diety, i du żo dużo żelaza od teraz
Ja tak miałam wczoraj, mąż kupił batonika - zjadłam i było lepiej, ale ja mam generalnie dość niski cukier.
 
Hej dziewczyny mam pyranie czy ktoras z was ma gotowa diete ,jadlospisy na diete w cukrzycy ciazowej?
Nie ma czegoś takiego, bo na każdą co innego będzie źle wpływało. Możesz posiłkować się przepisami ze strony slodkiemamy.edu.pl lub np na stronie szpitala w Krakowie są- wczucam jeden screen to mozesz sobie wpisać adres w przeglądarkę lub na stronie accucheck Link do: Accu Chek Mamy - Zestawy diet

Jest też aplikacja sweet pregna, też są przepisy tam.

Jeśli masz fb to proponuję grupy z przepisami dla mam z cukrzycą ciążową, to dopiero baza wiedzy i przepisów.

A najważniejsze to jeść regularnie i zgodnie z ogólnymi zasadami.
Screenshot_20191024-125530_Gallery.jpg
 
Hej dziewczyny mam pyranie czy ktoras z was ma gotowa diete ,jadlospisy na diete w cukrzycy ciazowej?
Hej Mona,
Jest wiele ciekawych gotowych przepisow na necie.



Mam nadzieje ze choc troche to pomoze.
Pozdrawiam.
 
Hej dziewczyny, właśnie dziś zakończyłam 32 tydzień, termin mam na 24 grudnia chciałam Was zapytać czy zmieniło się coś w ruchach Waszych malenstw po 30 tygodniu? Moja mała generalnie ma tak, że kilka dni rusza się jak szalona a później nadchodzi dzień, dwa bywały i trzy, gdzie ruszała się bardzo mało i ja wtedy bardzo się martwię ehh też tak macie? Dodam że łożysko mam na przedniej ścianie brzucha i to podobno ma amortyzowac ruchy.
 
reklama
Tak też tak czasem mamy bynajmniej ja... Są dni że sporadycznie a są że co chwilę... Wtedy też się martwię i coś słodkiego zjem to wtedy mały zaczyna się ruszać :) także nie przejmuj się tym[emoji106][emoji106]
Hej dziewczyny, właśnie dziś zakończyłam 32 tydzień, termin mam na 24 grudnia chciałam Was zapytać czy zmieniło się coś w ruchach Waszych malenstw po 30 tygodniu? Moja mała generalnie ma tak, że kilka dni rusza się jak szalona a później nadchodzi dzień, dwa bywały i trzy, gdzie ruszała się bardzo mało i ja wtedy bardzo się martwię ehh też tak macie? Dodam że łożysko mam na przedniej ścianie brzucha i to podobno ma amortyzowac ruchy.
 
Do góry