reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Dziewczyny,które jesteście w podobnym wieku ciąży,czyli między 10 tygodniem ciąży-czy Wy też miewacie napady bólu podbrzusza?

Teraz mam 10t 2d i miewam lekkie takie jakby uszczypnięcia - nie nazwałabym tego atakami.

Z własnego research'u znalazłam że to round ligament pains - po prostu macica się powiększa i jest takie uczucie.

Ale oczywiście, jeśli ten lekarz nie dał Ci powodu do braku zaufania w jego zdolności i wiedze - to jak najbardziej słuchaj się jego rad.
 
reklama
Acha, to popytam w zielarskich bo skoro takie dobre to muszę też spróbować. Mam anemie z 2 -3 razy do roku, kurde, jak biorę żelazo na receptę to wchodzę w normę a po 1-2 miesiącach zaczyna znowu spadać :-/. Ostatnio dostawałam zastrzyki. W pierwszej ciąży tak mi spadło, ze od 4 miesiąca na tabletkach byłam do samego końca.
Dlatego ja jestem cały czas na lekach. Niestety anemia to choroba która powraca. Cały czas biorę thardyferon od 18 roku życia... Jak lekarz zmniejszył mi dawkę żebym brała tylko jak miałam okres czyli tydzień w miesiącu strasznie wyniki mi spadły... Więc biorę cały czas teraz mam b. Dobre dawno takich nie miałam być może dlatego w końcu udało nam się zajść w ciążę... Dodam że u mnie dieta też nie pomaga mam słabe wchłanianie żelaza... Także mysle że najlepszym rozwiązaniem dla ciebie byłaby też stała suplementacja szczególnie w ciąży i po
 
Odebrałam dzisiaj wyniki z krwi i TSH mam za niskie 0,2030. Wysłałam wyniki lekarzowi jestem ciekawa czy czasem wizyta u endokrynologa nie będzie potrzebna. Jak nie krwiak to nadczynność tarczycy, nie może być za nudno ;)
 
No to dla niej nic nie zmienia bo skoro ciąża to już z nim muszę być i dać mu szanseNie bardzo
No niestety u kobiet z poprzednich pokoleń takie poglądy są często spotykane. Nie ważne, że chłop bije czy tam pije, jak jest dziecko to trzeba ślub i do grobowej deski znosić. Prawda jest taka, że Twoja sytuacja jest bardzo nieciekawa .. samej z małym dzieckiem jest zajebiscie ciężko A jak jeszcze nie masz ustabilizowanej sytuacji
Dziewczyny, jeśli któraś chce być dopisana do listy grudniowek to prosze o dane na priv. To samo sie tyczy dopisywania płci czy imion. Lista dostępna w wątku w odpowiednim poście :)
Ja bym chciała, nie zakumalam że jest jakiś wątek priv :)
 
Teraz mam 10t 2d i miewam lekkie takie jakby uszczypnięcia - nie nazwałabym tego atakami.

Z własnego research'u znalazłam że to round ligament pains - po prostu macica się powiększa i jest takie uczucie.

Ale oczywiście, jeśli ten lekarz nie dał Ci powodu do braku zaufania w jego zdolności i wiedze - to jak najbardziej słuchaj się jego rad.

Raczej mu ufam,tym bardziej że w poprzedniej ciąży podobne bóle okazały się przedwczesnymi skurczami, więc domyślam się że teraz może być podobnie.
A miałam malutką nadzieję,że kolejna ciąża będzie choć trochę lepsza dla mnie.
 
Witam Was wszystkie ja dziś po wizycie ale jestem trochę podłamana... Nie widać na USG kości nosowej mam skierowanie na badania prenatalne... Reszta niby w porządku...
Gratuluję udanych wizyt i witam nowe mamusie :)
Badz dobrej myśli. A na prenatalne chyba musisz isc to sprawdzic a ten lekarz ktory robil.usg mógł sie pomylic ?
 
Raczej mu ufam,tym bardziej że w poprzedniej ciąży podobne bóle okazały się przedwczesnymi skurczami, więc domyślam się że teraz może być podobnie.
A miałam malutką nadzieję,że kolejna ciąża będzie choć trochę lepsza dla mnie.
Wszystko będzie dobrze - głowa do góry. Jesteś pod opieką dobrego lekarza, nie stresuj się, pozytywne nastawienie i do przodu :)
 
Wszystko będzie dobrze - głowa do góry. Jesteś pod opieką dobrego lekarza, nie stresuj się, pozytywne nastawienie i do przodu :)
Dziękuję bardzo. Wiem,że jak będę się stosować do zaleceń to jakoś dociułam do grudnia,ale marzyło mi się,że może chociaż moja druga i ostatnia ciąża będzie z tych mniej problemowych. Że będę mogła się swobodnie poruszać i cieszyć ciąża bez ograniczeń,tym bardziej że z 3 latkiem ciężej mieć dużo odpoczynku niż przy pierwszej ciąży.
 
Ja również nie zdecyduję się na prenatalne. U mnie lekarz oczywiście poinformował mnie o takiej możliwości i większej pewności procentowej niż samo USG,podkreślił też że jest to ważne badanie również ze względu na to,że można na wczesnym etapie wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu łożyska.
Nie namawiał mnie jakoś super ani nie odradzał,więc z mężem podjęliśmy decyzję że sobie darujemy.

Dziewczyny,które jesteście w podobnym wieku ciąży,czyli między 10 tygodniem ciąży-czy Wy też miewacie napady bólu podbrzusza?
Już nie pamiętam jak to było w pierwszej ciąży,ale teraz lekarz stwierdził że to nie jest normalne i mam brać nospe i jeszcze więcej odpoczywać,ale mimo tego i tak od czasu do czasu miewam te bóle.

Ja mam bóle po bokach, mniej wiecej na wysokości gdzie kończą się żebra. Nie przeszkadzają mi w normalnym funkcjonowaniu, i uważam że to związane z powiększającą się macicą, a w związku z tym przesuwajacymi się narządami.

U Ciebie jeśli lekar uważa inaczej, to oczywiście należy go słuchać i wykonywać jego polecenia, bo każda jest inna.
 
reklama
Do góry