reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Ja takiego badania tez nie miałam ale brzmi przerazajaco tez myslalam.na poczatku ze to cytologia :p aaa ja dzis nerwy od.rana megaa bo dzis to usg. Jeszcze.o 2 sie obudzilam.i mega bylo.mi.nie.dobrze lewa reka.mi zretwiala chyba mam za.malo magnezu albo.potasu
Mi tez dzisisj niedobrze... Mdłości od otwarcia oczu. Juz walcze z mietowkami ale raczej przytule muszelke:(
 
reklama
Ja takiego badania tez nie miałam ale brzmi przerazajaco tez myslalam.na poczatku ze to cytologia :p aaa ja dzis nerwy od.rana megaa bo dzis to usg. Jeszcze.o 2 sie obudzilam.i mega bylo.mi.nie.dobrze lewa reka.mi zretwiala chyba mam za.malo magnezu albo.potasu

To badanie czystości pochwy dla mnie bardzo podobne do cytologii :) miałam za jednym razem pobieraną cytologie i to na czystość pochwy i nawet nie odróżniam które badanie było pobierane kiedy :)
 
Dziewczyny a kiedy będzie można poznać płeć? Mi się wydaje że na ostatniej wizycie lekarz mi mówił, że na prenatalnych (u mnie będzie 12+2 - przepraszam, źle napisałam wyżej :) ) będzie już można coś powiedzieć i nieraz widać wyraźnie, a nieraz może to się jeszcze zmienić bo dokładnie nie widać. Ale mąż mówił, że powiedziała że to będą tylko przypuszczenia i nic na pewno i już nie wiem, czy to mi się wydawało czy jemu :D
 
Dzień dobry [emoji6] w Polsce mieszkasz czy za granicą?
Co do usg, ja mieszkam w Holandii i ogólnie są przewidziane 4 USG jeśli chce więcej to muszę sobie dodatkowo zapłacić.
Natomiast co do badań, to to usg połówkowe jest robione u nas za darmo, natomiast to badanie w Polsce nazywane PAPPA tu się nazywa NIOT albo combinatietesten, są dwa do wyboru, NIPT podobno bardziej dokładny, cenowo około 180 euro [emoji4][emoji4]
l

Mieszkam w Niemczech, właśnie zastanawiam się czy dokupić te dodatkowe badania usg. Zapytam swoją ginekolog, co ona sądzi.
 
NIPT są jeszcze dokładniejsze z tego co mi wiadomo i maja szerszy diagram uszkodzeń chromosomów itd / nawet płeć na 100% podają, bo to już jest z krwi badanie, ale są dużo droższe :/

Właśnie wczoraj czytałam, że są dokladniejsze. Ale robi się je jak jest jakaś podstawa do tego. To znaczy ,gdy naprzyklad w badaniu PAPPA wyjdą jakieś nieprawidłowości. Więc dziwię się dlaczego kazała zrobić mi właściwie te badania, a nie pappa.
Mam to badanie za tydzień więc będzie jeszcze za wcześnie na określenie płci dziecka, bo to dopiero od 14 tygodnia.
 
l

Mieszkam w Niemczech, właśnie zastanawiam się czy dokupić te dodatkowe badania usg. Zapytam swoją ginekolog, co ona sądzi.

Ja chyba pójdę na jedno albo 2 dodatkowe. Może przed połówkowymi, chcielibyśmy już znać płeć [emoji28] a dopiero 17.7 mam prenatalne... do tego czasu już usg nie będę miała u położnej [emoji849]
 
Dzień dobry :)
Było pytanie o krwiaki- ja w tej ciąży mam 2. I plamiłam na brązowo kilka razy a raz dostałam silnego krwawienia żywą krwią (w 9 tc) także może się zdarzyć i tak i tak. Za każdym razem latałam na usg bo myślałam że to już koniec...na szczęście lekarz cierpliwie tłumaczył, że tak bywa i lepiej, że krwiak oczyszcza się na zewnątrz. Żywą krew zawsze trzeba jak najszybciej sprawdzić- na IP, a jak brązowe plamienie- to kazał odpoczywać i się nie martwić.
Oby już nie było więcej krwawień. Na każdym usg widać, że krwiak się zmniejsza dlatego liczę, że już niedługo się wchłonie.
Ja też miałam badanie czystości pochwy i dostałam invag na 7 dni po nim bo wyszła mi jakaś delikatna infekcja. Miałam dokładnie takie objawy jak pisała jedna z dziewczyn- śluz taki żółto zielony i silny nacisk na pęcherz.
Zresztą cały czas mam taki ucisk i delikatne kłucie jak sikam.
Gratuluje wszystkim pięknych fasolek i udanych wizyt. Ja jutro o 13:30 usg.
Boje się jak za każdym razem czy dzidzia rośnie i serduszko bije.
Ja robię test PAPA ale zrobię chyba też HARMONY. Chciałabym mieć pewność, że jest ok.
co do płci to najpewniejsze jest połówkowe usg. Na prenatalnym jak dzidzia dobrze się ułoży to na 70-80% dobry lekarz też określi. Ale w 1 ciąży moja córka do 18 tc była wg. lekarza chłopcem :)
 
To tak jak u mnie. Tylko moja Pani wspominała, że mogę wykupić 4 badania dodatkowe. Nie wiem czy z tylu aż będę chciała korzystać. Więc się zastanawiam

Czy macie wybraną już położną?
Kiedy należy to zrobić? Zapomniałam zapytać o to na ostatniej wizycie :biggrin2:
 
reklama
Dziewczyny a kiedy będzie można poznać płeć? Mi się wydaje że na ostatniej wizycie lekarz mi mówił, że na prenatalnych (u mnie będzie 12+2 - przepraszam, źle napisałam wyżej :) ) będzie już można coś powiedzieć i nieraz widać wyraźnie, a nieraz może to się jeszcze zmienić bo dokładnie nie widać. Ale mąż mówił, że powiedziała że to będą tylko przypuszczenia i nic na pewno i już nie wiem, czy to mi się wydawało czy jemu :D
Ja liczę że jutro poznam przynajmniej przypuszczenia w poprzedniej ciazy wiedzialam na pierwszych prenatalnych a ze starsza dopiero na polowkowych bo skromnisia sie ukrywala
 
Do góry