reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

A Wy robicie test Papp a?
Jeśli moje dziecko będzie genetycznie obciążone wada to nic nie poradzę nawet jeśli dowiem się tego z testu
Moje dzieci mogą być genetycznie obciążone uszkodzonym chromosomem , ponieważ ja jestem nosicielem tej wady ale syn rozwija się dobrze a badania wykonuje się dopiero koło roczku ,
Myślę że badania nie wniosą nic ewentualnie przygotują na wade ale różne są przypadki , mojego męża brat ma niedotlenienie mózgu mimo że ciąża rozwijała się prawidłowo tyle że w 8 miesiącu odkleiło się łożysko i urodził się praktycznie jak roślinka ale jest kochany tak samo jak i mój mąż więc to chyba nic nie zmieni taka wiedza , chyba że się myle ;)
Ja robię. Wolę wiedzieć. I nie ukrywam, ze jeśli okazało by się ze dziecko ma dauna. To zrobiłbym kolejne badanie i jakby sie potwierdziło to aborcja. Pracowałam jako niania i wiem jakie to sa dzieci. Wiem, ze nie którzy uważają je za takie same jak inne ale ja nie chcę dla nas ani dla niego takiego życia.
 
reklama
Ja chyba też nie chciałabym chorego dziecka to duża odpowiedzialność i trzeba się więcej zaangażować czasowo i finansowo...taka prawda. Podziwiam pary które dają sobie radę ale ja bym nie potrafiła raczej zająć się takim dzieckiem...
 
Ja dopiero w środę idę na pierwsze usg i zobaczymy jak to będzie. Oby serduszko bilo i wszystko było dobrze ❤❤❤
A do badań prenatalnych mam jeszcze chwilę ale wiem że będę musiała miedzy 10 a 13 tygodniem zrobić echo serca płodu i jeszcze jakieś dodatkowe badanie.
 
Ja tez zrobie te badania prenatalne i tez nie ukrywam ze jesli bedzie dzidzia chora to nie wiem co to bedzie ;( wole myslec pozytywnie ale fakt ze takie dziecko to faktycznie duza odpowiedzialnosc bo kiedys nas zabraknie i co z takim chorym malenstwem potem sie stanie ? Jesli chodzi o ten rower slyszalam ze kategorycznie nie wolno do 3 mc na pewno nie zaleznie czy ktos jezdzil czy nie. Ale co.lekarz to.inaczej nawet dziś gadalam z mezem ze kazdy lekarz mowi co innego bo np mnie zabronil i sie zastanaiwamy czy w gory nam pozwoli jechac bo mam wycieczke juz zarezerwowana. A 3 mc juz minie wiec ciekawe.
 
Na slasku badania prenatalne sa refundowane tzn 2 za darmo 3placi sie. Skierowanie daje lekarz jesli byly poronienia lub wiek powyżej 35lat. Na takie badanie zapisujesz sie do lekarza badz kliniki gdzie robia te badania między 11 a 13 6d ciazy. Jesli nie masz skierowania to niestety ponosisz koszty w okolicy 250zl
Dziekuje za odpowiedz. Raczej bedzie mnie czekalo prywante wykonanie badania. Bo ani jednego ani drugiego nie zachaczam.
 
Ja z lekarze będę w pon rozmawiać. Na razie jeżdżę nie słyszałam nigdy o tym i teraz zaczęłam się zastanawiać. Trudno dwa dni mi zostały więc poczekam
 
reklama
Do góry