reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

reklama
Ja dzis wyszlam na spacer z psem zrobilam 4 km potem poszlam do siostry z mezem pomoc jej z remontem nawet fajnie szlo drobne rzeczy wkladanie halogenow itp :D i od razu jakos mi lepiej a jak wrocilismy to moja mama podrzucila nan obisd wiec w sumie na gotowe mielisny :)

Ja mam pytanie bo widze ze wiekszosc juz dziewczyn umawia sie na badania prenatalne gdzie sie umawiacie czy jak chodzicie prywatnie do gin to on wam zleca czy jak? Jak to wyglada panstwowo orientuje sie ktos ? I kiedy to sie robi ? Ja mam dzis 10 tydz. I nie chce tego przegapic
 
Ja dzis wyszlam na spacer z psem zrobilam 4 km potem poszlam do siostry z mezem pomoc jej z remontem nawet fajnie szlo drobne rzeczy wkladanie halogenow itp :D i od razu jakos mi lepiej a jak wrocilismy to moja mama podrzucila nan obisd wiec w sumie na gotowe mielisny :)

Ja mam pytanie bo widze ze wiekszosc juz dziewczyn umawia sie na badania prenatalne gdzie sie umawiacie czy jak chodzicie prywatnie do gin to on wam zleca czy jak? Jak to wyglada panstwowo orientuje sie ktos ? I kiedy to sie robi ? Ja mam dzis 10 tydz. I nie chce tego przegapic
Na slasku badania prenatalne sa refundowane tzn 2 za darmo 3placi sie. Skierowanie daje lekarz jesli byly poronienia lub wiek powyżej 35lat. Na takie badanie zapisujesz sie do lekarza badz kliniki gdzie robia te badania między 11 a 13 6d ciazy. Jesli nie masz skierowania to niestety ponosisz koszty w okolicy 250zl
 
Ale refundacja jest tylko w przypadku

Program adresowany jest do kobiet w ciąży, spełniających co najmniej jedno z poniższych kryteriów:
  1. wiek powyżej 35 lat;
  2. wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka;
  3. stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka;
  4. stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
  5. stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG i/lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.
 
Ale refundacja jest tylko w przypadku

Program adresowany jest do kobiet w ciąży, spełniających co najmniej jedno z poniższych kryteriów:
  1. wiek powyżej 35 lat;
  2. wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka;
  3. stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka;
  4. stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
  5. stwierdzenie w czasie ciąży nieprawidłowego wyniku badania USG i/lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.
Tak jest na slasku
 

Załączniki

  • 15568980519934409377203522919515.jpg
    15568980519934409377203522919515.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 39
I jak ci po rowerze ? Slyszalam zee jest rower kategorycnie zzabroniony to juz sama nie wiem jak to.jest
Nie wiem nie słyszałam, ja codziennie jeżdżę rowerem do pracy, na zakupy a dzisiaj to 5,7 km w jedną stronę. Ja nie wyobrażam sobie zrezygnować z roweru chyba że już będę miała ciężki brzuszek [emoji4]To wtedy spacery.
 
Nie wiem nie słyszałam, ja codziennie jeżdżę rowerem do pracy, na zakupy a dzisiaj to 5,7 km w jedną stronę. Ja nie wyobrażam sobie zrezygnować z roweru chyba że już będę miała ciężki brzuszek [emoji4]To wtedy spacery.
Mój gin w poprzedniej ciąży mówił że można jeździć na rowerze chyba że ktoś ma zawroty głowy to nie. Odnośnie tego czego nie można to takich sportów urazowych typy rolki, łyżwy i jazda konna.
 
reklama
Mój gin w poprzedniej ciąży mówił że można jeździć na rowerze chyba że ktoś ma zawroty głowy to nie. Odnośnie tego czego nie można to takich sportów urazowych typy rolki, łyżwy i jazda konna.
Mi mówili ze roweru też bo dziecko czuje się jak na rolerkosterze. I we wczesnej ciąży może powodować poronienie. W sumie każdy gin mi tak mówił. Polecają basen, ćwiczenia rozciągajace. Jeśli ktoś był aktywny przed ciąża to moga dalej jeśli nie jest zagrożona ale bez mega wysilkowych, skakania itd
 
Do góry