reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Jutro ide dac znac do ,,Agentur für Arbeit" ze za 3 miesiace konczy mi sie umowa, jesli nie dostane umowy (a tak będzie) to dostane pieniadze po skonczeniu pracy. Tylko wypelnic papiery musze. Tez tam chodzisz?

Nie, nie byłam tam jeszcze. Jestem zatrudniona od kąd zamknęłam swoją działalność, lecz ta praca to MJ.
 
reklama
@Magdalena S mi lekarz mowil jak bylam chora ze do 12tc nie powinnam brac. Tylko ,,naturalnie sie leczyć" herbata z miodem,chleb z czosnkiem a jak gardlo boli polecam płukanie herbata z rumianku.Na kaszel robic inhalacje..tyle wiem mi pomoglo.Na bol glowy jedynie mokry zimny recznik

Inhalacje mogą być z soli fizjologicznej ?
Fatalnie się czuje, tyle co urlop skończyłam i miałam iść od jutra do pracy, ale chyba nie pójdę. Najgorsze jest to, że mam mieć jutro albo we wtorek rozmowę o przedłużeniu umowy i powiedzieć pracodawcy o ciąży [emoji849]
 
@Magdalena S tak moga byc z soli fiziologicznej. I co teraz z praca? Ale chyba przedluzyc umowe ci musi?

Nie musi, tu w Holandii jest troszkę inaczej.
Pracuje już w tej firmie 2.5 roku, ale cały czas na umówię na czas określony. Teraz mam umowę do końca maja i nie musi mi dać nowej nawet jeśli jestem w ciąży, bo poprostu ta umowa mi się kończy i pracodawca nie ma takiego obowiązku. Jeśli mi nie przedłuży umowy to dostane zasiłek dla bezrobotnych, na minimum 3 miesiące, maximum 6 miesięcy. później po urodzeniu jest macierzyńskie 3 miesiące i ewentualny powrót do pracy jeśli ktoś jest na stałym kontrakcie. Jeśli nie to do pracy po macierzyńskim (3miesiace) wracać nie musisz, ale nie masz żadnego dochodu...
 
Hej dziewczyny,
Ja dzisiaj umieram [emoji30] chyba jakaś grypa mnie rozkłada, wszystkie mięśnie mnie bolą, jestem mega osłabiona nawet pranie wieszałam na 3 razu bo nie mogłam ustać na nogach. Przespałam pół dnia, głowa mi pęka. Jak na złość dzisiaj u nas wszystkie sklepy są zamknięte, a ja nie mam cytryny i imbiru [emoji849][emoji849]
Ciężko mam cokolwiek zjeść, od razu mam mdłości. Teraz upiekłam sobie chleb i posmarowałam masłem, do tego herbata z miodem. Mam nadzieje, że jutro będzie lepiej i mi przejdzie. Mogę wziąć na noc paracetamol ?
Tak ale lepiej nie bierz od razu 500 czy 1000 tylko zwykly 250.
 
reklama
Do góry