reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Mi do 35rż brakuje dwóch miesięcy i lekarz mi bez problemu wypisał skierowanie na badania prenatalne (USG+pappa) I przeszło to, nikt na te brakujące dwa miesiące nie zwrócił uwagi.
 
reklama
Ja wczoraj byłam na wizycie i się trochę zmartwiłam. 12+5tc i nie miałam robionego usg i jeszcze nie dostałam zlecenia, namiarów na usg genetyczne a jestem 4 miesiące po poronieniu i zdziwiłam się ze lekarka nie chce sprawdzić czy wszystko jest ok. Powiedziała tylko, że skoro 2 tyg temu dostałam zdjęcie z usg i było wszystko ok to nie ma potrzeby robienia genetycznych badań bo to nie jest moja pierwsza ciąża po 35r życia. Rozwaliło mnie to. Wie któraś z was jaki koszt jest prywatnie zrobienia takiego genetycznego usg? A kolejna wizyta za miesiąc.
Ja robiłam prywatnie za 250 zależy od miasta czytałam średni koszt w granicach 200-300 jeżeli ciąża pojedyncza jeśli mnoga średni o 50 zł więcej
Na twoim miejscu wybrałbym się prywatnie bo każdy stres jest nam w tym stanie nie potrzebny a zamartwiając się tylko mozna sobie zaszkodzic
 
Nie ktore dziewczyny rezygnuja z prenatalnych bo nie maja nawet 20 lat albo cos kolo tego dodatkowo w rodzinie nie wystepowaly takie choroby. Ja nie mam 30 rz i zdecydowalam sie na samo usg prenatalne dla sw spokoju. U nas w lodzi koszt takiego usg to 200 zl. I na badaniu mialam nawet pokazane paluszki u dziecka. Wszystko lekarz wytlumaczyl i pokazywal a, na pytania rzeczowo odpowiadal.
Po drugie przy 35 rz to ona musi ci dac skierowanie na takie usg zadnej łaski nie robi. Wiec nie rozumiem jej zachowania. Moze warto jej powiedziec ze chcesz takie usg wykonac i masz do niego prawo ?
 
Miałam 31 lat jak byłam w pierwszej ciąży i miałam normalnie to usg.Test pappa dotyczy wieku ale nie to usg.Ono jest dla każdego niezależnie od wieku
 
Witam. U mnie w klinice koszt cos 250 pln chyba za wszystko. Ja z racji wieku refundowane mialam. Na usg wszystko wyglada ok czekam na wyniki z krwi i w zaleznosci od tego jakie wyjda albo wizyta u pani doktor co robila usg albo konsultacja z genetykiem.
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Już kołuję nr prywatnie i będę starała się od poniedziałku gdzieś umówić, oby się tylko udało bo mam czas tylko do czwartku. Wkurzyła mnie tym swoim zachowaniem wręcz uporem, no nie wiem co jej odbiło, ze nie chciała słyszeć o tym usg bo robiła 2 tyg temu bo przeciez jak powiedziała wszystko widac , głowe, ręce, nogi , ale to nic nie daje ze w 10 tyg. Wyszłam w szoku z tego gabinetu, mówie wam. Wizyta na nfz, ale to nie tłumaczy jej wcale bo tak jak piszecie w tym czasie usg jest obowiązkowe. Prowadziła moją pierwszą ciąże 6lat temu i zawsze wychodziłąm zadowolona po wizycie , również na nfz, zawsze jeżdziłam na 8 godz rano na wizyte i na 9 jechałam prosto do pracy. Chyba się postarzała ta moja lekarka..., dam znac czy udało się gdzieś zarejestrowac
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Już kołuję nr prywatnie i będę starała się od poniedziałku gdzieś umówić, oby się tylko udało bo mam czas tylko do czwartku. Wkurzyła mnie tym swoim zachowaniem wręcz uporem, no nie wiem co jej odbiło, ze nie chciała słyszeć o tym usg bo robiła 2 tyg temu bo przeciez jak powiedziała wszystko widac , głowe, ręce, nogi , ale to nic nie daje ze w 10 tyg. Wyszłam w szoku z tego gabinetu, mówie wam. Wizyta na nfz, ale to nie tłumaczy jej wcale bo tak jak piszecie w tym czasie usg jest obowiązkowe. Prowadziła moją pierwszą ciąże 6lat temu i zawsze wychodziłąm zadowolona po wizycie , również na nfz, zawsze jeżdziłam na 8 godz rano na wizyte i na 9 jechałam prosto do pracy. Chyba się postarzała ta moja lekarka..., dam znac czy udało się gdzieś zarejestrowac
Oby się udało umówić. Trzymam kciuki. Na tym etapie to najważniejsze usg. Sprawdzają przepływy krwi, wszystkie organy, mózg , najważniejsze serduszko, kość nosowa i przezierność karkowa. Dziwne że nie zrobiła usg może zmęczona życiem albo się wypalila....
 
reklama
Do góry