reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Ja wczoraj byłam na wizycie i się trochę zmartwiłam. 12+5tc i nie miałam robionego usg i jeszcze nie dostałam zlecenia, namiarów na usg genetyczne a jestem 4 miesiące po poronieniu i zdziwiłam się ze lekarka nie chce sprawdzić czy wszystko jest ok. Powiedziała tylko, że skoro 2 tyg temu dostałam zdjęcie z usg i było wszystko ok to nie ma potrzeby robienia genetycznych badań bo to nie jest moja pierwsza ciąża po 35r życia. Rozwaliło mnie to. Wie któraś z was jaki koszt jest prywatnie zrobienia takiego genetycznego usg? A kolejna wizyta za miesiąc.
Ja placilam 200 zl. Ale chyba po 35 rz nalezy ci sie za darmo takie usg wiec dziwne podejście lekarki a kiedy mialas usg w ogole ?
 
reklama
Ja placilam 200 zl. Ale chyba po 35 rz nalezy ci sie za darmo takie usg wiec dziwne podejście lekarki a kiedy mialas usg w ogole ?
No bardzo dziwnne, dlatego tak mnie to rozbroiło. usg miałam 2 tyg temu czyli w 10+5tc a to było usg robione pod kątem czy wogóle się zarodek rozwinął bo w 8 tyg jeszcze go widać nie było i było podejrzenie pustego jaja. Tylko spojżała na to usg z 10 tyg i powiedziała na oko ze tam będzie wszystko dobrze, no czy to tak na oko widać to ja nie wiem;-/
 
Ja wczoraj byłam na wizycie i się trochę zmartwiłam. 12+5tc i nie miałam robionego usg i jeszcze nie dostałam zlecenia, namiarów na usg genetyczne a jestem 4 miesiące po poronieniu i zdziwiłam się ze lekarka nie chce sprawdzić czy wszystko jest ok. Powiedziała tylko, że skoro 2 tyg temu dostałam zdjęcie z usg i było wszystko ok to nie ma potrzeby robienia genetycznych badań bo to nie jest moja pierwsza ciąża po 35r życia. Rozwaliło mnie to. Wie któraś z was jaki koszt jest prywatnie zrobienia takiego genetycznego usg? A kolejna wizyta za miesiąc.

O kurczę :/
A to prywatna gin czy na NFZ ??

Myśle, ze po poronieniu tym bardziej powinna chcieć to sprawdzać częściej
 
Ja wczoraj byłam na wizycie i się trochę zmartwiłam. 12+5tc i nie miałam robionego usg i jeszcze nie dostałam zlecenia, namiarów na usg genetyczne a jestem 4 miesiące po poronieniu i zdziwiłam się ze lekarka nie chce sprawdzić czy wszystko jest ok. Powiedziała tylko, że skoro 2 tyg temu dostałam zdjęcie z usg i było wszystko ok to nie ma potrzeby robienia genetycznych badań bo to nie jest moja pierwsza ciąża po 35r życia. Rozwaliło mnie to. Wie któraś z was jaki koszt jest prywatnie zrobienia takiego genetycznego usg? A kolejna wizyta za miesiąc.
Zależy chyba gdzie.W Warszawie myślę że około 250 w górę.Triche jestem zszokowana.Sa trzy podstawowe badania w ciąży - 12,20 i 30ktorys tydzien.A to pierwsze jest wyjątkowo ważne bo oceniają kość nosowa i przezierność karkowa.Zrobilabym na własną rękę albo zmieniła lekarza jak mam być szczera
 
Ja wczoraj byłam na wizycie i się trochę zmartwiłam. 12+5tc i nie miałam robionego usg i jeszcze nie dostałam zlecenia, namiarów na usg genetyczne a jestem 4 miesiące po poronieniu i zdziwiłam się ze lekarka nie chce sprawdzić czy wszystko jest ok. Powiedziała tylko, że skoro 2 tyg temu dostałam zdjęcie z usg i było wszystko ok to nie ma potrzeby robienia genetycznych badań bo to nie jest moja pierwsza ciąża po 35r życia. Rozwaliło mnie to. Wie któraś z was jaki koszt jest prywatnie zrobienia takiego genetycznego usg? A kolejna wizyta za miesiąc.
A ten lekarz to prywatnie czy na NFZ?
 
Zależy chyba gdzie.W Warszawie myślę że około 250 w górę.Triche jestem zszokowana.Sa trzy podstawowe badania w ciąży - 12,20 i 30ktorys tydzien.A to pierwsze jest wyjątkowo ważne bo oceniają kość nosowa i przezierność karkowa.Zrobilabym na własną rękę albo zmieniła lekarza jak mam być szczera
No ja też tak myślę że lekarz do kitu. Pomiędzy 12 a 14 tc powinny być zrobione prenatalne u swojego gina prowadzącego.
 
Ja wczoraj byłam na wizycie i się trochę zmartwiłam. 12+5tc i nie miałam robionego usg i jeszcze nie dostałam zlecenia, namiarów na usg genetyczne a jestem 4 miesiące po poronieniu i zdziwiłam się ze lekarka nie chce sprawdzić czy wszystko jest ok. Powiedziała tylko, że skoro 2 tyg temu dostałam zdjęcie z usg i było wszystko ok to nie ma potrzeby robienia genetycznych badań bo to nie jest moja pierwsza ciąża po 35r życia. Rozwaliło mnie to. Wie któraś z was jaki koszt jest prywatnie zrobienia takiego genetycznego usg? A kolejna wizyta za miesiąc.
Hmm...jaki koszt usg prenatalnego niestety jeszcze nie wiem, bo będę miała dopiero w poniedziałek, ale za test pappa z krwi płaciłam ok 200 zł w diagnostyce. Zakładam, ze to usg droższe niż 300 zł nie będzie (normalna wizyta ze zwykłym usg kosztuje mnie 140 zł). Jak dla mnie zawsze warto zrobić badanie, ale to Twoja decyzja. Jest trochę dziewczyn na forum, które pisały że rezygnują z badań genetycznych ale chyba większość robi albo samo USG albo łącznie z pappa.
 
Doczytałam nawet że wg Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zdrowej ciąży należy wykonać te trzy USG o których pisałam.A w problematycznej więcej badań.Ale te 3 to jest minimum zgodne z zaleceniami.
 
reklama
Tak 3 usg jest obowiązkowe. 11-14, 18-22 i chyba 32-36. Ogólnie pierwsze usg na NFZ powinno być właśnie 11-14 ocena rozwoju maluszka i wykluczenie chorób genetycznych. Chociaż ja bym nie wytrzymała do 11 tc na pierwsze usg.
 
Do góry