reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

reklama
Ja będę robić prenatalne w 12+1, od razu z badaniami krwi, później 16/18tc też z krwią, tak mi powiedzieli orzez telefon. Ginekolog powiedziała, że nie muszę robić, ale skoro są darmowe to czemu nie. Tylko nie wiem czy jest w tym pappa czy nie, muszę się dopytać.
Wizytę mam za tydzień i sie stresuje tez, mysle ze jak juz bedzie za tydzien wszystko dobrze to mi troszke stres zejdzie, bo to juz bedzie 10 tc :) Ale narazie dłużą mi się te dni od badania do badania.
Odebrałam wyniki krwi i moczu, wszystko w normie.
 
A czy któraś z Was nie robi wogole żadnych prenatalnych , genetycznych itp.?ja w poprzedniej ciazy nie robiłam. Macie jakies wskazania?
Ja mam 29 l i lekarz powiedzial zebym nie robila bo nie ma sensu. To by bylo padanie płatne jesli bym sie zdecydowala i ja moze bym odpuscila ale maz sie uparl i ide zrobic.
 
Ja mam prenatalne juz za tydzień jupii stresik jest ale co tam będzie dobrze bo innej opcji nie przyjmuje. Wiecie ze w ciazy mozg kobiety jak kalafior no i tak patrze na ta swoja karte ciazy i widze data porodu 1.12 no to zonk mowie chyba zeranie wpisalabo mi jalos caly czas chodzi ten 10 po glowie zrobilam przeliczenie na kalkulatorze to data jest 28.11do 1.12 takze hmm wkurzylam sie zainstalowalam apke. I licze i liczs i licze az sie doliczylam... Termin mam na 1.12 hahaha a nie na 10. A znając moje szczęście to pewbie gdzies polowa listopada będzie moja. I tak rozmawiamy z mezem kiedy co i jak kupic zeby nie bylo bum hopsiup i jestem w lesie takze postanowienie jest takie ze w sierpniu mamy miec cala wyprawke we wrzesniu i pazdzrniku mam poczyniac ostatnie szlify pranie prasowanie. A w listopadzie juz spokojnie czekac. A jutro chyba pojde do internisty bo dusze sie nie milosiernie i naciagam brzuch chyba bez antybiotyku się nie obejdzie. Dzisiaj upuscilam troche krwi w czwartek wyniki z prywatnych a za tydzień z nfz na wizycie
 
Ja zrobię tak samo najpierw badania z krwi a potem USG, wtedy podczas wizyty u lekarza jest łączny wynik i nie ma potrzeby kolejny raz odwiedzać ginekologa:) Na krew pójdę chyba 25.05 - 12 tyd (podobno 4-5 dni roboczych czeka się na wynik -> przynajmniej w diagnostyce tak mi powiedzieli) a na USG 3.06 (13tyd)

Byłam u ginekologa w zeszłą środę - kazała mi z krwi zrobić za tydzień, więc zrobię jutro :) a USG prenatalne na kolejnej wizycie i będzie to właśnie 13 tydzień. Moja ginekolog ma certyfikat, o czym w sumie nie wiedziałam. Tzn. koleżanka mnie uświadomiła, że w ogóle takie certyfikaty są i nie każdy ginekolog wykonujący USG prenatalne je ma :)
 
Hej kobietki, produkcja pelna para, troche mnie nie bylo i mase do nadrobienia.

Z calego serca wspolczuje Wam mdlosci, wymiotow ja dalej nie mam pojecia co to jest.

Bole w podbrzuszu sa calkiem normalne bo wszystko sie naciaga, powieksza przygotowuje na rosnace malenstwo.

Sytuacja z napascia szwagierki przerazila mnie! Co ta kobieta w ogole miala w glowie niewazne czy trzezwa czy po % liczy sie sam fakt zaistnialej sytuacji. Wariatka jedna.

U mnie 9tydz (8+2) ostatnio dopatrzylam sie ze na usg widnieje data porodu na 24.12 a wedlug om 22.12 takze swieta w szpitalu sie zapowiadaja chyba ze maluch jak corka nie bedzie sie spieszyl na swiat.
kolejna wizyta 21.05 i zalozenie karty ciazy.

Z majem zwiekszylam etat na 3/4 i niektore zmiany po 12h jak narazie czuje sie swietnie wiec jak poinformuje kiero o ciazy to dalej chcialabym utrzymywac ten tryb pracy o ile dalej bedzie wszystko okej.

Pisalyscie o imionach, bardzo bym chciala syna, byloby to spelnienie w 100% ale jesli jednak syn okaze sie corka tez bede szczesliwa, wazne by zdrowe dzieciatko bylo.
Gdyby jednak byl syn to bardzo podoba mi sie Szymon, Natan jednak nie wiem co na to maz bo jeszcze nie gadalismy czas jeszcze jest.
Plec corki poznalismy dopiero na 2gich prenatalnych nie chciala sie wczesniej ujawnic :)

@kin28 i gdzie robisz prenatalne? W sante? Myslalas juz gdzie bedziesz rodzic? Super ze udalo Ci sie zamienic z tym wf.

Niebawem zbieram sie do pracki, wiec milego dnia :)
 
Tak w Sante na Zagórzu jestem umówiona. A rodzic nie wiem gdzie będę, chce zmienić lekarza narazie, z wynikami pójdę tam gdzie bylam, a później już do dr Dobrosza mam w planach chodzić
 
A ja mam pytanie z innej beczki. Mam taka sytuacje ze w grudniu 8 niby mam termin a kolezanka poprosila mnie o bycie mama chrzestna dla jej corci we wrzesniu. I teraz moje pytanie : czy to prawda ze nie wolno byc w ciazy mama.chrzestna ? Cala rodzina mnie nakreca ze to.pecha przynosi dla mamy i dzidzi czyli dla mnie i zebym.grzecznie odmówiła. Maz nawet mówi ze mnie nie pusci a ja nie wiem co zrobić. Pierwszy raz slysze taki zabobon. Z drugiej strony nawet moja babcia ktora juz po 80 jest tez mowi ze too pecha przynosi i zebym.kategorycznie odmowila ale jak ja mam teraz odmowic jak sie zgodizlam rok temu i nie wiedzialam w sumie ze bede w ciazy. Co myslicie slyszalyscie o, takim czyms ?
 
reklama
A ja mam pytanie z innej beczki. Mam taka sytuacje ze w grudniu 8 niby mam termin a kolezanka poprosila mnie o bycie mama chrzestna dla jej corci we wrzesniu. I teraz moje pytanie : czy to prawda ze nie wolno byc w ciazy mama.chrzestna ? Cala rodzina mnie nakreca ze to.pecha przynosi dla mamy i dzidzi czyli dla mnie i zebym.grzecznie odmówiła. Maz nawet mówi ze mnie nie pusci a ja nie wiem co zrobić. Pierwszy raz slysze taki zabobon. Z drugiej strony nawet moja babcia ktora juz po 80 jest tez mowi ze too pecha przynosi i zebym.kategorycznie odmowila ale jak ja mam teraz odmowic jak sie zgodizlam rok temu i nie wiedzialam w sumie ze bede w ciazy. Co myslicie slyszalyscie o, takim czyms ?
Ja slyszalam. I tez mialam byc teraz chrzestna ale mama mojego niedoszlego chrzesniaka sama powiedziala ze teraz musi szukac nowej chrzestnej. Niby zabobon ale ja tam wole chuchac na zimne
 
Do góry