reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Ja też nigdy leków nie biorę tak o, musi naprawdę mocno boleć, z reguły głowa ale to może raz na 2-3 miesiące, w ciąży jeszcze nie musiałam brać :)
Ja już leżę, napisałam połowę pracy zaliczeniowej, akurat o niepłodności sobie piszę. Ogólnie na uczelni intensywny tydzień, mam co robić wieczorkami, ale przynajmniej w łóżku sobie na spokojnie wszystko robię.
Jutro jadę ze znajomymi na zakupy, potem tylko muszę jedną sprawę na uczelni załatwić i mam wolne, także spokojny dzień, bardzo mnie to cieszy :D
Naszykowalam sobie obok łóżka banana, zobaczymy czy podziała na mdłości jak zjem przed wstaniem
Ja mam codziennie taki rytuał, że budzę się o 6 jak mąż do pracy wychodzi, przynosi mi banana do łóżka, zjadłam go i idę dalej spać :) wszystko po to, że jak sie budzę to głód jest nie do zniesienia a ja bym jeszcze pospala, bez tego by się nie udało :p nie wiem jak, ale to działa i śpię tak sobie jeszcze do 9 i dopiero wtedy wstaje na normalne śniadanie :D
 
reklama
Ja rano nie jestem głodna, wręcz przeciwnie, mam mdłości już któryś dzień z rzędu dość intensywne, nawet jak coś zjem to nie przechodzą właściwie do południa. Może to zadziała, żeby zjeść coś zanim się wstanie. Oby bo rano jestem nie do życia.
 
Mi powoli mdłości odpuszczają :)

Nie szukałam w necie ale pewnie coś o tym będzie. Natomiast kazdy logopeda psycholog i neurolog dziecięcy doskonale wie co to :)
 
Eh dziewczyny troche mi przeszlo poszlam na spacer nie dawno wrocilismy. Co do brania tabletek ja tez jesscze nie brlam w ciazy i obym nie musiała ale wiecie to jest 9 mc i nie wiadomo jak to będzie z bolami dalej chodzby glowy.
 
@Anianie93
W którym tygodniu jesteś ?
Mnie też mdłości i wymioty trochę ustały od soboty, chociaż wczoraj napiłam się coli i zwróciłam wszystko.
Też mam prace siedzącą i powiem Ci, że pod koniec dnia też mnie plecy bolą i brzuch mnie boli, mam wzdęcia [emoji849] muszę zacząć robić spacery w czasie pracy chociaż 10minut [emoji849] bo z bólu wytrzymać nie mogę wieczorem [emoji57]
 
Cześć dziewczyny, dawno nie pisałam ale od piątkowrgo wieczoru czułam się lepiej, odeszły mi wymioty, nie chciało mi się spać(no może troszkę) więc mimo burz i deszczy korzystałam z weekendu, trochę spacerowalam, ogarniałam mieszkanie, gotowałam i nadrabiałam zaległości z partnerem jeszcze przeszkadzają mi zapachy ale już nie tak mocno, więc wiecej rzeczy jestem w stanie zjeść z czego mega się cieszę bo to tej pory schudłam 1kg. Dziś odebrałam wyniki badań i wszystko w normie. Może lekko w kierunku anemii kilka parametrow (ale nadal w nirmie)ale jak zaczęłam jeść to i to pewnie się polepszy.

W sobotę miałam ogromny ból krzyża(biodra) taki kłójący jak wstałam z łóżka po obejrzeniu filmu , ze nie mogłam sie ruszyć, jakimś cudem osunełam się na tapczan aby usiąść i dzwoniłam po mojego narzeczonego, ktory pomógł się położyć. Po pół godzinie pusciło.... Ale wyłam jak bóbr z bólu i strachu. Wszyscy krzyczą na mnie abym szła ba zwolnienie bo mam siedzącą prace przy komputerze, a po pracy to już sił brak na jakiś spacer... I nie wiem co robić. Chciałam wytrzymać do czerwca chociaż.

Miałyście takie bóle?
Tak się zaczyna rwa kulszowa to jest masakra dobry fizjoterapeuta to rozmasuje
 
@Anianie93 ja mam dzisiaj bole albo miesiaczkowe albo zlokalizowane na srodku takie kucia i wczesniej nic nie czulam to teraz sie tez stresuje..


Miałam takie bóle przez weekend. Obliczylam, że był to czas kiedy miałabym mieć @, jajniki również mnie dość mocno ciągnęły. Co dziwnego się wydarzyło, to tak około 2 dni po skończonej "miesiączce" tak jak co miesiąc, ten bardzo gęsty, mało rozciągliwy śluz wypłynął. Dziwne , powinien tam być do końca ciąży, to może oznaczać, że szyjka macicy otworzyła się jak po każdym @.

Mdłości mi właściwie już dopuściły.
 
reklama
Mnie też wcześniej nic nie bolało, od soboty czuję kłucie/ból w podbrzuszu. Nie cały czas, co jakiś czas. Ale trochu mnie to martwi, bo wcześniej nic nie było. Zaczęłam w poniedziałek 11 tydzień.

Co do terminu porodu, ostatnia miesiączka 4 marca, termin porodu wyznaczony na 9 grudnia.

Dziewczyny mam pytanie, jak to jest ze zwolnieniem z pracy na czas badań ? Lekarz wypisuje L4? Czy jakieś zaświadczenie? Wystawia to elektronicznie? Będę wdzięczna za odpowiedź :)
 
Do góry