reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Hej dziewczynki :) noc troche nieprzespana bo corcia stwierdzila ze pospi z mama, pozniej na badania do pracy spedzilam tam 3h zgroza..
Niebawem beda wyniki z bety trzymajcie kciuki zeby udalo mi sie do lekarza dostac.

Wzdecia szczegolnie po poludniu a nic takiego nie jem, zadnych smakow wrecz przeciwnie w ogjjgd ghfole do jedzenia mnie nie ciagnie tak dziwnie troche ale moze i dobrze nie przytyje tak duzo jak w pierwszej ciazy :)
Jej ja tez mam takie wzdecia ze koszmar. A ile jesli.mozna wiedziec przytylas w 1 ciąży ?
 
reklama
Normalny seksik jest :) ponoć zmniejsza ryzyku poronienia o 50% we wczesnej ciąży- ale tylko gdy nie ma przeciwwskazań lekarza :) wiadomo jego słuchamy si najbardziej a nie koleżanek z forum :)
Ja wlasnie od lekarza dowiedzialam sie ze przytulaski sa oki jesli nie ma krwiaka i nic nie zagraza to wlasnie zmniejsza szanse poronienia. A tak na prawdę to chyba lekarz powinien to ocenic po usg czy badaniu. Ja na początku w sumie troche sie balam. Pierwsza ciaza i nie wiedzialam sama czy mozna.
 
Ja mam wzdęcia mimo, że nie jem dużo - po południu jest masakra, brzuch jak 6 miesiąc i denerwuje mnie to, bo w pracy muszę się ukrywać pod ubraniami, bo nie chcę jeszcze mówić o ciąży.
Chodzę siku często w nocy to ze 2-3 razy wstaję. Porażka
Aha i spać mogę cały czas :)
 
Ja wlasnie od lekarza dowiedzialam sie ze przytulaski sa oki jesli nie ma krwiaka i nic nie zagraza to wlasnie zmniejsza szanse poronienia. A tak na prawdę to chyba lekarz powinien to ocenic po usg czy badaniu. Ja na początku w sumie troche sie balam. Pierwsza ciaza i nie wiedzialam sama czy mozna.

Mnie na wizycie lekarz tylko zapytał czy mamy seks, powiedziałam że ostatnio nie bo się obawiamy czy można, czy nie zaszkodzi a on powiedział tylko: "Aha" a potem zobaczyłam serduszko i zapomniałam spytać o tak przyziemną rzecz jak seks :) następna wizyta za ok 2 tyg wtedy spytam, ale szczerze powiem Wam że w ogóle mnie nie ciągnie...ale może to dlatego że staraliśmy się 4 lata i najważniejsze dla Nas żeby było wszystko OK
 
Dziewczyny a czy Wy macie częste parcie na siku? Nie wiem czemu mam na tym punkcie taka schize ale kończę 8 tydzień i myślę że pije tyle samo co wcześniej i siku też chodzę normalnie jak przed ciąża. Naczytalam się o tym i ciągle myślę. Chyba że ten objaw też nie jest reguła i może dopiero za jakiś czas mnie dopadnie... Napiszcie jak to u Was jest na tym etapie :)
Ja dopiero zaczynam 8 tydzień, ale zawsze dużo sikałam więc w ciągu dnia nie widzę większej różnicy (może trochę cześciej niż normalnie) za to w nocy faktycznie muszę ze 2-3 razy wstawać...podobno w ciąży trzeba więcej pić niektórzy zalecają dodatkowo 1,5-2 l wody jeżeli normalnie tyle nie piłaś to może być przesada ale podobno trzeba więcej niż normalnie...wtedy na pewno będziesz więcej sikać
 
Mnie na wizycie lekarz tylko zapytał czy mamy seks, powiedziałam że ostatnio nie bo się obawiamy czy można, czy nie zaszkodzi a on powiedział tylko: "Aha" a potem zobaczyłam serduszko i zapomniałam spytać o tak przyziemną rzecz jak seks :) następna wizyta za ok 2 tyg wtedy spytam, ale szczerze powiem Wam że w ogóle mnie nie ciągnie...ale może to dlatego że staraliśmy się 4 lata i najważniejsze dla Nas żeby było wszystko OK
W pierwszym trymestrze ponoć libido spada. Kobieta ma wzdęcia, chce jej się spać i ciągle mdli. Gdzie tu ochota ma się pojawić? Oczywiście nie każda ale ponoć u większości. A drugi trymestr to bzikanie na całego, żeby na koniec ciąży stać się inkubatorem i czekać na narodziny dzieciątka :)
 
Cześć dziewczyny, pozwolicie, że dołączę? Termin mam na 28.11. ale pierwsza ciąża była przenoszona i czuje, że teraz też tak będzie. [emoji85] Mam nadzieję, że balonik i oksytocyna teraz mnie mino wszytko ominie.

Gratuluję wam ciąży z całego serca. Grudzień będzie dla nas magiczny. [emoji8]
 
Ja nie sikam jakoś więcej, moze po prostu szybciej po piciu biegnę do łazienki. Mam taki problem, że ciągle mnie mdli i wymiotuję też coraz częściej i w ogole mnie odrzuca i od jedzenia i od picia. Pije na siłe, a powinnam więcej.
Poza tym i piersi bolą i wzdęcia mam, full pakiet.
 
reklama
Do góry