reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Jak wasze mdłości ja w nd to masakra całą przeleżałam....wczoraj nawet nawet,Dzisiaj narazie ok ale do wieczora jeszcze daleko...ale wynalazlam gumy pregna vomi zamówiłam w aptece podobno pomaga na mdłości zobaczymy;)
 
reklama
Jak wasze mdłości ja w nd to masakra całą przeleżałam....wczoraj nawet nawet,Dzisiaj narazie ok ale do wieczora jeszcze daleko...ale wynalazlam gumy pregna vomi zamówiłam w aptece podobno pomaga na mdłości zobaczymy;)
Ja ani w pierwszej ani w drugiej ciąży nie mialam, nie mam mdłości. Nie wiem co to znaczy, ale łączę się z Wami w bólu, bo jak patrzę na moje ciężarne wymiotujące koleżanki to mi ich mega żal.
 
Mi lekarz kazał brać tylko kwas foliowy, ba nawet luteine kazał już odstawić. Co do usg mam swoje zdanie. Które w dużej mierze opieram na opini mojej szwagierki. Ktora jest położna. (taka co nawet w ciazy i z noworodkiem jezdzi na kursy i szkolenia zeby być na bieżąco).
 
Dziewczyny myślę, że jeśli chodzi o ilość USG cześć lekarzy trzyma się wytycznych z NFZ, bo tylko 3 są refundowane. Natomiast w pierwszej ciąży chodziłam do gina na NFZ i robił mi USG za każdym razem. W tej ciąży chodzę prywatnie zaczęłam właśnie 9 tydzień, a mialam już robione dwa USG i dziś mam kolejną wizytę więc będzie trzecie. Lekarz mi tłumaczył, że lepiej kontrolować na bieżąco czy wszystko ok, bo w razie co można w porę zareagować. Nie wyobrażam sobie gdybym miała czekać do 11 tygodnia, a okazało by się, że nie daj Bóg coś się wydarzyło... Myślę, że każda z nas czeka żeby ujrzeć serduszko, bo wtedy automatycznie z dnia na dzień maleje możliwość poronienia. Uważam, że komfort psychiczny mamusi ma ogromny wpływ na to jak rozwija się dzidziuś :)
I tutaj sie zgodze mysle ze jest tak jak.piszesz tu chodzi pewno o refundacje zeby mieli zwrot kasy. I faktycznie wybiore sie prywatnie na to usg niby zostaly mi 3 tyg ale tez bym chciala.wiedzirc czy jest okej.
 
No wiesz z drugiej strony pytanie, czy lekarz prywatnie nie robi ci tego usg niepotrzebnie, żeby sobie dorobić ;) mi ciężko oceniać, bo nie jestem niestety ginekologiem a nie chcialabym dla kieszeni lekarza oraz zaspokojenia swojej ciekawości zrobić dzieciaków krzywdy :D tak jak pisałam już wielokrotnie idę jutro do innej babeczki i zobaczymy co ona na to
Raczej robi dla spokoju przyszłej mamy. Bo po 11 tyg oczywiscie tez wyjdzie co i jak ale większość nie chce czekac.
 
reklama
Do góry