reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

Czyli tylko 3 razy? To czemu lekarze mniej więcej co miesiąc każą przyjść i robią usg? Nie wiem dziwne że tylko dwóch lekarzy tak sądzi w całym forum. Ja mam wizyte 10 maja to bd ponad 8tc z tego względu że mój lekarz nie miał wizyty wolnej wcześniej dlatego w czwartek idę do innego zobaczyć.
No tak jest na stronie tego ptg napisane. Ale ktora teraz w dzisiejszych czasach kobieta jest zdrowa calkowicie oO . Ja sie teraz zastanawiam czy nie isc prywatnie na to usg bo teraz to sie martwie
 
reklama
Proszę Was przestańcie pisać,że usg w ciąży jest szkodliwe to usg nieraz ratuje życie dziecku i mamie ....ja w pierwszej ciąży miałam co wizytę usg i urodziłam zdrowe dziecko....dla mnie taki lekarz który mówi że szkodzi to albo mu się nie chce albo musi iść na szkolenie bo braki ma....

W Anglii usg jest np tylko dwa razy między 11-14 tyg i połówkowe, a jeżeli masz ochotę zrobić więcej to idziesz prywatnie ... I nie jest to dziwne powiedziałabym, ze jak najbardziej normalne :)

P.S. Chyba, ze są zagrożenia z wcześniejszych ciąż albo częste poronienia to usg jest robione częściej tak samo jak i wizyty są częstsze ..
 
Ja miałam robione usg jakoś 6tydz kazał przyjsc za 2 tyg zrobił kolejne usg założył kartę dał na wyniki i kazał przyjść za 3 tyg i tak będę chodzić co 3 tyg tak ja w pierwszej ciąży....ja chodzę prywatnie .U nas na NFZ koleżanka teraz była wczesna ciąża i od razu jej zrobił usg czy pęcherzyk jest w macicy czy nie ma krwiaka,torbieli....kazdy lekarz inny każde miasto inne ,inne zasady ;)
 
Ja nie rozumiem po co ten atak? :D rób jak Ci lekarz zlecił i jemu ufaj, bo to on jest Twoim lekarzem a nie mój lekarz czy ten koleżanki czy kogoś tam :D
Nie atakuje. Piszę tylko jak jest. Bo po takich opiniach lekarzy każda z nas bd się martwić czy nie za szybko i często ma usg. Życzę wam wszystkim jak najlepiej. Koniec tematu już bd się mniej udzielać. Nie komentować żadnych sytuacji bo nikomu źle nie życzę.
 
W Anglii usg jest np tylko dwa razy między 11-14 tyg i połówkowe, a jeżeli masz ochotę zrobić więcej to idziesz prywatnie ... I nie jest to dziwne powiedziałabym, ze jak najbardziej normalne :)

P.S. Chyba, ze są zagrożenia z wcześniejszych ciąż albo częste poronienia to usg jest robione częściej tak samo jak i wizyty są częstsze ..
no dokładnie każda z nas chce wiedzieć czy jest ok czy serduszko dalej bije....ja sobie nie wyobrażam mieć tylko 3 usg;)
 
Nie atakuje. Piszę tylko jak jest. Bo po takich opiniach lekarzy każda z nas bd się martwić czy nie za szybko i często ma usg. Życzę wam wszystkim jak najlepiej. Koniec tematu już bd się mniej udzielać. Nie komentować żadnych sytuacji bo nikomu źle nie życzę.
Kochane wiadomo,że każda z nas chcę jak najlepiej jesteśmy tutaj po to żeby się wspierać każda ma inne doświadczenia życiowe :)każda ma inne zdanie;)no i każda ma innego lekarza który leczy po swojemu ;)przed nam piękny czas:)chwila moment i będziemy debatować co tam każda z nas nosi pod sercem;)
 
Zażywacie moze kwas DHA? Lekarz mi zalecił dawke 600mg jednakże takiej nie ma w jednej kapsulce. W Aptece jest kilka preparatów ale łączonych. Dostalam zalecenia na pregna plus i 600mg DHA. A w Aptece wcisneli mi MamaDHA ale ona ma już to co pregna plus. I nie wiem co zażywać
 
Zażywacie moze kwas DHA? Lekarz mi zalecił dawke 600mg jednakże takiej nie ma w jednej kapsulce. W Aptece jest kilka preparatów ale łączonych. Dostalam zalecenia na pregna plus i 600mg DHA. A w Aptece wcisneli mi MamaDHA ale ona ma już to co pregna plus. I nie wiem co zażywać
Ja biorę pregnac plus ale przeżuce się właśnie na MamaDHA bo ona 800mg DHA,i magnez
 
reklama
Dziewczyny myślę, że jeśli chodzi o ilość USG cześć lekarzy trzyma się wytycznych z NFZ, bo tylko 3 są refundowane. Natomiast w pierwszej ciąży chodziłam do gina na NFZ i robił mi USG za każdym razem. W tej ciąży chodzę prywatnie zaczęłam właśnie 9 tydzień, a mialam już robione dwa USG i dziś mam kolejną wizytę więc będzie trzecie. Lekarz mi tłumaczył, że lepiej kontrolować na bieżąco czy wszystko ok, bo w razie co można w porę zareagować. Nie wyobrażam sobie gdybym miała czekać do 11 tygodnia, a okazało by się, że nie daj Bóg coś się wydarzyło... Myślę, że każda z nas czeka żeby ujrzeć serduszko, bo wtedy automatycznie z dnia na dzień maleje możliwość poronienia. Uważam, że komfort psychiczny mamusi ma ogromny wpływ na to jak rozwija się dzidziuś :)
 
Do góry