reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

No właśnie nie!!!!! Mówiłam mu, że chce i mogę zapłacić prywatnie ale on mi na to, że to niepotrzebne teraz i dopiero w 12 tygodniu. I że niby to szkodliwe dla dziecka robić usg tak wczesnie. No i teraz się zastanawiam czy iść prywatnie czy odpuścić i czekać. W ogóle mnie tylko obmacal, powiedział że macica normalnych rozmiarów i rozpulchniona, pobrał cytologie i tyle. Badania zleci dopiero 16 mają na wizycie. A usg ok. 4 czerwca.
Jak tak mozna! [emoji33]Przeciez trzeba zrobić usg, po pierwsze zeby wiedzieć czy dziecko rozwija sie w macicy bo w 12 tc to juz za późno lub jak serce bic nie będzie u mnie w 8 juz nie bilo i naturalnie tez nie poronilam ..ja bym jak najszybciej poszla prywatnie..
@IwonaMR gratuluje sliczne zdjęcie[emoji3059][emoji8]
 
reklama
Witam nowe grudnioweczki :)

Moj brzuch tez widoczny ale narazie tlumacze to podjadaniem slodkosci i kg po poprzedniej ciazy. Dobrze ze mam pare spodni ktore sa luzne :) piersi dalej bola.

Musze szukac innego lekarza, moj ma termin dopiero na czerwiec :/ chyba ze przyjmie mnie przed swoimi pacjentami w czwartek, jutro podjade zrobic test z krwi.
Jak to nie wypali to pywatnie pojde.

Brazowe plamienia moga byc tez skutkiem podraznienia podczas badania
Poprzednia ciaze mialam lekarke starszej daty ktora usg wykonywala z wielkim bolem. Takze teraz nie cgce popelnic tego samego bledu.. ginekolog do ktorego chodze na kazdej wizycie robil usg i dokladnie badal.
 
Umówiłam się na czwartek prywatnie, myślę że ten NFZ to niezbyt udany eksperyment ;)
Ale do innego lekarza? To super dasz znać jak tam. Ja mam w czwartek też pierwsza wizytę akurat nie u mojego lekarza bo u tego mam 10 maja szybciej się nie dało więc idę do innego tylko sprawdzić. A który to tydzień?
 
No właśnie nie!!!!! Mówiłam mu, że chce i mogę zapłacić prywatnie ale on mi na to, że to niepotrzebne teraz i dopiero w 12 tygodniu. I że niby to szkodliwe dla dziecka robić usg tak wczesnie. No i teraz się zastanawiam czy iść prywatnie czy odpuścić i czekać. W ogóle mnie tylko obmacal, powiedział że macica normalnych rozmiarów i rozpulchniona, pobrał cytologie i tyle. Badania zleci dopiero 16 mają na ze wizycie. A usg ok. 4 czerwca.
Widze ze stara szkola. Mi tez usg nie chcial robic blablabla ze szkodliwe itd a psychicznoe myslalam ze umre poszlam prywatnie oczywiście teraz chodzedo kobitki na nfz poki co bez szalu ale chyba nie bede zmieniac bo ciezko mi z mala ogarniac lekarza a tego mam 3minuty od domu. Gdyby nie polozne to moglabym byc zadowolona no ale one sa tam ważniejsze niż lekarze
 
Ja dzis tez bylam prywatnie a lekarza mi nawet nie dal skierowan na badania, opisal tylko jakie mam wykonac, oczywiscie cala lista

termin 24.12 :)
 
Hej Dziewczyny,

To i ja dołączam :) dziś pierwsze usg (6tyd 5d) i jest Kropek 0,431 cm z malutkim bijącym serduszkiem :)
Termin wg OM 11.12. Następna wizyta za 2 tyg.
Do piątku brak jakichkolwiek objawów, ale dostałam lekkiego plamienia (tylko w pt) i zaczęłam łykać duphaston i od tej pory brak siły na cokolwiek tylko bym leżała i spała, a nawet drobne mdłości się zaczęły ;/ i się zastanawiam czy to od ciąży czy jednak reakcja na lek
 
Ale do innego lekarza? To super dasz znać jak tam. Ja mam w czwartek też pierwsza wizytę akurat nie u mojego lekarza bo u tego mam 10 maja szybciej się nie dało więc idę do innego tylko sprawdzić. A który to tydzień?
Tak, do innego. Byłam przed ciążą u tej babki i była spoko ale teraz się przeprowadziłam i trochę daleko :/ ale już wolę kogoś, kogo znam. Ogolnie to kompletnie nie wiem do kogo mam w koncu chodzic z ta ciaza, nie mam nikogo szczegolnie zaufanego a poki nie mowimy nikomu o ciąży to nie mogę nawet popytać:p Początek 7 tygodnia (6+2).
 
Hej dziewczyny. Mam nadzieję, że mogę się u was rozgościć :)
Dzisiaj rano zrobiłam 2 testy ciążowe, oba wykazały od razu grube krechy. Udałam się na badanie, widać już pęcherzyk, ponoć to 4+5 tc. Termin na 26 grudnia. Nie powiem, żeby to była łatwa sytuacja, jesteśmy z partnerem bardzo zaskoczeni, on zdecydowanie bardziej niż ja i przyda mi się wasze wsparcie :) Jak wiadomo jeszcze różnie może być. Kolejna wizyta za 2 tygodnie, bo narazie jeszcze nie było tętna.
 
reklama
@kin28 @Anczik Witamy i gratulacje [emoji4]
@kin28 To szybciutko bylas na badaniu. Ja dopiero za 2 tyg. Ile masz lat? Jak zareagował partner? [emoji846]
Mam dość długie cykle więc myślałam, że już minęło troszkę więcej, ale okazało się że to dopiero początek. Mam 20 lat... studiuję i troszkę świat mi się zawalił. Nie jestem i tak przerażona aż tak jak mój partner, który chwilowo jest bardzo, bardzo przerażony i aż sama się martwię o jego stan :( Ale co ma być, to będzie.
 
Do góry